Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Spis wszystkich aktualności:

Środa, 11 Wrzesień 2013

Pierwsze w Północnej Polsce studia podyplomowe z Obsługi Ruchu Lotniczego!

Zwiększająca się ilość połączeń, pasażerów, przewoźników i floty, powstawanie nowych i modernizacja już istniejących lotnisk, rozwój towarowego transportu lotniczego oraz rozwój usług turystycznych powiązanych z branżą lotniczą powoduje wzrost zapotrzebowania na wykwalifikowaną kadrę związaną z branżą lotniczą.

Środa, 11 Wrzesień 2013

Technik nie zapewni już firmom kompleksowych usług bhp

Chcesz być specjalistą ds. bezpieczeństwa pracy i świadczyć przedsiębiorstwom kompleksowe usług bhp? – musisz mieć wykształcenie wyższe kierunkowe! Po ośmioletnim okresie przejściowym przeznaczonym na uzupełnienie kwalifikacji, od 1 lipca br. osoba chcąca pełnić obowiązki specjalisty ds. BHP musi mieć wykształcenie wyższe kierunkowe oraz co najmniej rok stażu pracy w służbie bhp.

Wtorek, 10 Wrzesień 2013

SWPS na Festiwalu Nauki

Nauka czytania kamieni runicznych, sztuka pisania znaków chińskich, szybki kurs języka szwedzkiego i mandaryńskiego, neuroobrazowanie graczy komputerowych oraz porady prawników z zakresu prawa pracy – w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w dniach 21-29 września odbędzie się Festiwal Nauki.

Poniedziałek, 09 Wrzesień 2013

Pedagodzy z całej Polski we Wrocławiu

Uczestnicy XXVII Letniej Szkoły Młodych Pedagogów, profesorowie, ponad 70. doktorantów i gości z całej Polski, przyjadą do Wrocławia żeby podczas Dnia Gospodarza wziąć udział w panelu dyskusyjnym oraz grze miejskiej na Wydziale Nauk Pedagogicznych Dolnośląskiej Szkoły Wyższej.

Wtorek, 03 Wrzesień 2013

Letnia Akademia Sztuki

Jakie są uwarunkowania sztuki współczesnej? Jakie relacje zachodzą między artystą a odbiorcą? Jakie działania i projekty realizować w przestrzeni miejskiej? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi poszukają uczestnicy pierwszej Letniej Akademii Sztuki, która odbędzie się na przełomie września i października w Dolnośląskiej Szkole Wyższej. Zajęcia poprowadzą m.in. pracownicy DSW, Uniwersytetu Wrocławskiego i Akademii Sztuk Pięknych – badacze zjawisk i koncepcji artystycznych, organizatorzy przedsięwzięć kulturalnych i społecznych oraz artyści.

Poniedziałek, 02 Wrzesień 2013

Trwa rekrutacja w WSZ „Edukacja” we Wrocławiu

Sześć kierunków studiów licencjackich, trzy kierunki studiów magisterskich i ponad 30 kierunków studiów podyplomowych. Tak przedstawia się bogata oferta WSZ „Edukacja” na rok akademicki 2013/14.

Poniedziałek, 02 Wrzesień 2013

NAJNIŻSZE CZESNE W POZNANIU oraz WPISOWE O

Każdy kto ukończył szkołę średnią i posiada świadectwo dojrzałości może zostać studentem [b]Wyższej Szkoły Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu[/b]. Liczba punktów zdobyta na maturze z danego przedmiotu nie jest brana pod uwagę podczas rekrutacji w [b]WSPiA[/b].

Poniedziałek, 02 Wrzesień 2013

Wrota międzynarodowej kariery otwierają się w Krakowie

28 września w Krakowie odbędzie się druga edycja Międzynarodowych Targów Pracy Bilingual People. Wydarzenie dedykowane jest wielojęzycznym profesjonalistom, którzy chcieliby swoje umiejętności wykorzystać w pracy w Polsce i zagranicą.

Poniedziałek, 02 Wrzesień 2013

UMK w Toruniu uruchomił II nabór na studia stacjonarne i magisterskie

Wciąż można starać się o przyjęcie na 43 kierunki studiów. Na 10 kierunkach nabór jest przedłużony.

Niedziela, 01 Wrzesień 2013

Dni otwarte SWPS w Katowicach

Skuteczna realizacja marzeń i planów oraz psychologiczne sterowanie dietą – takie tematy będą poruszane podczas dnia otwartego w SWPS w Katowicach. Wykład, warsztat oraz spotkania ze studentami i wykładowcami odbędą się w sobotę, 21 września w godz. 11.00-14.00 przy ul. Kossutha 9 w Katowicach.

Niedziela, 01 Wrzesień 2013

Piknik naukowy SWPS w Poznaniu

Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej odkryje tajemnice psychologii i prawa przed mieszkańcami Poznania. O tym, jak działa wykrywacz kłamstw, co to jest efekt placebo i jak podejmujemy decyzje dowiedzą się uczestnicy Pikniku SWPS już w najbliższą sobotę 21 września. Wstęp wolny!

Niedziela, 01 Wrzesień 2013

O prawie przy kawie

Wszystkich pasjonatów prawa i przyszłych studentów tego kierunku Wydział Prawa SWPS zaprasza do udziału w wykładach i dyskusjach poruszających bieżące zagadnienia prawne, które dotykają nas na co dzień. Spotkania przy kawie odbędą się w dniach 21 i 22 września w siedzibie uczelni, przy ul. Chodakowskiej 19/31 w Warszawie. Wstęp wolny.

Niedziela, 25 Sierpień 2013

Nowe kierunki studiów podyplomowych na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku

Od października 2013 roku ruszają nowe kierunki niestacjonarnych studiów podyplomowych: "Kosmetologia - pielęgnacja zdrowia i urody" oraz "Bezpieczeństwo żywności i suplementów diety".

Sobota, 24 Sierpień 2013

Studia MAGISTERSKIE w Lubinie

Miło nam poinformować Państwa, że nasze wysiłki dotyczące uruchomienia studiów II stopnia na kierunku Zarządzanie o profilu praktycznym na Uczelni Zawodowej Zagłębia Miedziowego w Lubinie zbliżają nas do upragnionego celu.

Sobota, 24 Sierpień 2013

Przetestuj swój angielski online

Wszystkich, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności językowe Instytut Anglistyki Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej zaprasza do wypełnienia bezpłatnego testu Online Practical English@SWPS. Do wzięcia udziału w teście wystarczy jedynie dostęp do internetu.

Sobota, 24 Sierpień 2013

Koźmiński uruchamia nowy kierunek wspólnie z Orange Polska

Praktyczne wykorzystanie wiedzy akademickiej, stypendia pieniężne, praktyki w firmie, a dla najlepszych możliwość zatrudnienia – o takim systemie kształcenia marzą studenci i rząd, a wprowadza go w życie Akademia Leona Koźmińskiego w strategicznej współpracy z Orange Polska.

Sobota, 24 Sierpień 2013

Oblicz swoje stypendium

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej to jedna z niewielu uczelni, która oferuje swoim studentom stypendium już od pierwszego dnia studiów. Każdy maturzysta, który pozytywnie zdał egzamin dojrzałości łatwo sprawdzi, jakie stypendium otrzyma, rozpoczynając dziennie studia w WSB.

Sobota, 24 Sierpień 2013

Prawo gospodarcze i podatkowe - nowy kierunek w DSW

Dolnośląska Szkoła Wyższa uruchamia studia I stopnia na kierunku [b][i]prawo gospodarcze i podatkowe[/i][/b]. To oryginalne, zrównoważone połączenie wiedzy z zakresu nauk prawnych i ekonomicznych. Przygotowują one zarówno do pełnienia funkcji kierowniczych i administracyjnych w strukturach rządowych i samorządowych, jak też do wspierania obsługi prawnej firm, stowarzyszeń, fundacji oraz osób prowadzących działalność gospodarczą.

Poniedziałek, 19 Sierpień 2013

Warsztaty w Viamoda Industrial

Jak stworzyć kolekcję zgodną z trendami mody? Gdzie szukać informacji o tym, co będzie modne w nadchodzącym sezonie? Jakie firmy w Polsce mają możliwości technologiczne, by zrealizować najbardziej ambitne pomysły projektanta? - tego wszystkiego będzie można się dowiedzieć na wyjątkowym spotkaniu z wykładowcami i ekspertami rynku mody, które odbędzie się w siedzibie VMI już 14 września (sobota).

Czwartek, 08 Sierpień 2013

Wrocławskie spotkania z grafiką, psychologią i dziennikarstwem

Co może design? Być redaktorem czy blogerem? Czym jest psychologiczny „efekt Lucyfera" i „zjawisko Lady Makbet"? Odpowiedzi na te pytania poznają uczestnicy najbliższych Drzwi Otwartych w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu. Spotkania i warsztaty praktyczne odbędą się 7 września 2013 r. w godz. 11.00-14.00 w siedzibie uczelni, przy ul. Ostrowskiego 30b.

Środa, 31 Lipiec 2013

Warsztaty z DSW z animacji 3D na Legnickiej Akademii Filmowej

Uczestnicy Legnickiej Akademii Filmowej – Warsztatów Filmu Animowanego w Legnicy, po raz drugi będą mieli możliwości zapoznania się z cyfrowymi metodami generowania obrazu. Warsztaty z animacji 3D prowadzone będą przez specjalistów współpracujących z Zakładem Nowych Mediów Dolnośląskiej Szkoły Wyższej i odbędą się od 14 do 24 sierpnia 2013 r.

Środa, 24 Lipiec 2013

Rekrutacja na studia doktoranckie w SWPS

Kadra promotorów i wykładowców na najwyższym poziomie, bogaty wachlarz stypendiów, nowoczesny interdyscyplinarny program studiów dostosowany do współczesnych potrzeb funkcjonowania w świecie nauki i biznesu – ruszyła rekrutacja na studia doktoranckie w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej na kulturoznawstwie i specjalizacji amerykanistycznej, prawie, psychologii i socjologii.

Sobota, 20 Lipiec 2013

Chcesz wygrać indeks na grafikę w SWPS? Pośpiesz się!

Zostało jeszcze 7 dni, by wziąć udział w konkursie „Głowa się rusza”, w którym nagrodą jest indeks na grafikę we wrocławskim wydziale SWPS. Prace można wysyłać do 31 lipca 2013 roku.

Poniedziałek, 15 Lipiec 2013

Ogólnorozwojowe studia na UZZM

Wybierając studia na pewno zastanawiasz się czy warto, co one mi dadzą i czy po nich jest praca. Odpowiedź na te pytania dla każdego jest trudna. A dlaczego wybrać kierunek Zarządzanie właśnie na UZZM?

Poniedziałek, 08 Lipiec 2013

Letnie inspiracje w School of Form

Projektowanie ubrań, krawiectwo, tworzenie ceramiki czy fotografowanie – to program cyklu wakacyjnych kursów, oraz bezpłatnych warsztatów w ramach Dnia Otwartego (20 lipca), w poznańskiej School of Form. Wszystkie zajęcia odbywają się w siedzibie szkoły przy ul. Głogowskiej 18 w Poznaniu. Rekrutacja trwa.

Wtorek, 25 Czerwiec 2013

WARSZTATY Z PROJEKTANTKĄ OLGĄ NIEŚCIER

Już 6 lipca w VIAMODA INDUSTRIAL odbędą się warsztaty modowe, które poprowadzi Olga Nieścier - znakomita projektantka i wykładowca.

Wtorek, 25 Czerwiec 2013

Polsko-niemiecki warsztat Web Design

Strategic design, komunikacja interkulturowa w reklamie, design thinking – to tylko niektóre z zagadnień poruszanych podczas warsztatów projektowania komunikacji w otoczeniu międzykulturowym dla studentów i młodych naukowców z Polski i Niemiec. Warsztaty Web Design odbędą się w dniach 5-10 sierpnia 2013 roku w Oerlinghausen w Niemczech. Zapisy trwają do 1 lipca 2013 roku.

Poniedziałek, 24 Czerwiec 2013

Drzwi otwarte SWPS: Warszawa, Wrocław, Sopot

Na czym polega zawód psychologa? Czy psycholog może projektować technologię? Jak otoczenie wpływa na nasze życie? Tego dowiedzą się uczestnicy Drzwi Otwartych w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Bezpłatne warsztaty i prezentacje odbędą się 29 czerwca, w sobotę w trzech wydziałach uczelni: w Warszawie, we Wrocławiu i w Sopocie. Wstęp wolny.

Środa, 19 Czerwiec 2013

Neurogra - narzędzie do trenowania umysłu

Gry komputerowe mogą rozwijać umysł? Tak! Grając można poprawić koncentrację, pamięć, logiczne myślenie i szybkość. Od 17 czerwca startuje bezpłatny projekt gier treningowych, realizowanych przez platformę internetową Neurogra oraz Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej.

Wtorek, 18 Czerwiec 2013

VIAMODA INDUSTRIAL DLA PASJONATÓW SZTUKI KULINARNEJ

[b]VIAMODA INDUSTRIAL Szkoła Wyższa w Warszawie[/b] zaprasza osoby zainteresowane karierą w branży kulinarnej na studia na nowej specjalności: [b]FOOD DESIGN[/b]. Wykładowcami VMI Szkoły Kulinarnej będą najwybitniejsze postaci polskiej gastronomii: praktycy i teoretycy branży.

Wtorek, 18 Czerwiec 2013

Konkurs wiedzy o Chinach

Nagrody: Roczne studia języka chińskiego w Chinach !!! Roczne studia azjatyckie na SWPS w Warszawie !! Kolorowe, pięknie wydane albumy o Chinach !

Wtorek, 18 Czerwiec 2013

Studenci UZZM na zajęciach w KGHM Zanam

To już kolejny wyjazd członków prężnie działającego Koła Naukowego i Geologów Uczelni Zawodowej Zagłębia Miedziowego w Lubinie. Po m.in. kopalniach gipsu, węgla kamiennego, stacji ratownictwa i odwiertach przyszedł czas na lokalne przedsiębiorstwo – KGHM Zanam. To pierwszy wyjazd Koła Naukowego GiG lubińskiej Uczelni pod przewodnictwem nowego Prezesa – Przemysława Stępnia.Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane