Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Kreatywny dzień otwarty w School of Form

Chcesz stworzyć unikatową i niepowtarzalną biżuterię z gruzu ceramicznego? A może zobaczyć, co trzeba zrobić, by ożywić robota Kuka? Przyjdź na dzień otwarty School of Form, który odbędzie się 1 marca, w godz. 10.00-18.30, w siedzibie uczelni przy ul. Głogowskiej 18 w Poznaniu.

Podczas wydarzenia odbędzie się wykład Oskara Zięty, szefa specjalności industrial, pt. „Innowacje we wzornictwie przemysłowym School of Form”, który wprowadzi przybyłych w tajniki wzornictwa przemysłowego. Poza tym można będzie obejrzeć wystawy najlepszych tegorocznych projektów studentów School of Form ze wszystkich specjalizacji tj. fashion, industrial, domestic i communication.

W ramach dnia otwartego odbędą się także warsztaty „Ceramiczne przypinki”, które będą okazją do stworzenia swojej unikatowej i niepowtarzalnej biżuterii z gruzu ceramicznego. Będzie można także poruszyć wyobraźnię i wyprodukować całkiem nową rzecz z kawałka potłuczonej porcelany. Na drugim warsztacie „Poznaj robota przemysłowego KUKA” organizatorzy pokażą czy sterowanie robotem to prosta sprawa i co trzeba zrobić, żeby tchnąć trochę życia w tę z pozoru prostą maszynę produkcyjną.

Wszyscy zainteresowani zostaną również oprowadzeni po szkole przez studentów, którzy chętnie odpowiedzą na pytania i wątpliwości dotyczące uczelni, opowiedzą o swoich doświadczeniach z przygotowania prezentacji i z rozmowy kwalifikacyjnej, a także podzielą się wrażeniami z zajęć i projektów.
Osoby, które mają pomysły na prezentacje rekrutacyjną, bądź siadają już gotowe prace, będę mogły skorzystać z konsultacji wykładowcy SoF, który postara się doradzić i skomentować przyniesione prace i pomysły.

Wstęp na wydarzenie jest wolny. Więcej szczegółów oraz harmonogram znajduje się na stronie: www.sof.edu.pl .

--------------------------

School of Form to międzynarodowa wyższa szkoła projektowania, która w październiku 2011 roku przyjęła pierwszych studentów. Szkoła mieści się w Poznaniu. Studia stacjonarne trwają 3,5 roku, a po ich ukończeniu absolwenci uzyskują tytuł licencjata Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej na kierunku wzornictwo. Nad unikalnym programem nauczania, który łączy w sobie elementy edukacji projektowej i humanistycznej pracował zespól ekspertów pod przewodnictwem Lidewij Edelkoort, wieloletniej szefowej Design Academy Eindhoven, która jest dyrektorem strategicznym i mentorem School of Form. Tak przygotowany program studiów z zakresu wzornictwa otrzymał najwyższą punktację w konkursie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na kierunki zamawiane.

School of Form współpracuje z polskimi i światowymi projektantami, wykładowcami i ekspertami, pracującymi dla najlepszych marek i firm z różnych branż. Zajęcia prowadzą m.in. Oskar Zięta, Agnieszka Jacobson-Cielecka (dyrektor programowy ds. design), Rene Wawrzkiewicz, Paulina Matusiak, Bartosz Mucha, Paweł Grobelny, Wojciech Dziedzic, Ewa Klekot, Krzysztof Kubasek, Agata Nowotny, Dawid Wiener (dyrektor programowy ds. humanistyki). Jednym z najistotniejszych elementów strategii nauczania w School of Form jest praktyczne kształcenie, w powiązaniu z biznesem, już na etapie wczesnych projektów. Dzięki partnerskiej współpracy z poważnymi partnerami biznesowymi, którzy wspierają finansowo rozwój studentów, a także oferują im staże w swoich przedsiębiorstwach, studenci będą odbywać praktyki w krajowych i zagranicznych studiach projektowych, firmach produkcyjnych i warsztatach rzemieślniczych w zależności od wybranego przez siebie profilu.

www.sof.edu.pl/ 

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane