Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Filologia ukraińska z językiem angielskim

Jeśli języki są Twoją pasją, spróbuj swoich zdolności na wyjątkowym kierunku – połączeniu filologii angielskiej i ukraińskiej. Będziesz na niej szlifował aż dwa języki jednocześnie!

I stopnia stacjonarne

Wybierając studia na specjalności filologia ukraińska z językiem angielskim, zyskujesz wyjątkową możliwość wyspecjalizowania się w dziedzinie filologii opanowując dwa języki: ukraiński i angielski (poziom B2/C1) i zdobywając wiedzę o literaturze i kulturze obu obszarów językowych. Jako absolwent z dyplomem licencjata tej specjalności będziesz posiadał rzetelną wiedzę merytoryczną o współczesnych realiach społeczno-gospodarczych na Ukrainie, co ma niebagatelne znaczenie dla polskiej gospodarki.

Aby zwiększyć możliwości zatrudnienia absolwentów tych studiów oraz ich konkurencyjność na rynku pracy, zapewniamy nie tylko możliwość opanowania języka angielskiego na wysokim poziomie (B2/C1), ale także zdobycie wiedzy w zakresie humanistyki anglojęzycznej – historia Wysp Brytyjskich i USA, literatura Wielkiej Brytanii i USA oraz szereg innych przedmiotów anglistycznych, które będą prowadzić wykładowcy w Instytucie Filologii Angielskiej. 

W ten sposób absolwent I stopnia specjalności FUzJA posiada nowoczesne wykształcenie i staje się specjalistą o wysokich kompetencjach językowych i społeczno-kulturowych. Pozwala mu to pełnić rolę pośrednika w odkrywaniu dla Polski i świata 46-milionowego kraju o dużym potencjale technicznym i rolniczo-przemysłowym, jakim jest dzisiejsza Ukraina. Program studiów łączący ukrainistykę z elementami filologii angielskiej daje absolwentowi dodatkowy atut i otwiera drzwi do poznania kultury unikalnej – liczącej ponad 2 miliony osób – diaspory ukraińskiej w krajach obszaru anglojęzycznego (w Kanadzie, USA, Australi i itd.).

Zdobyte kompetencje przygotują Cię do podjęcia pracy w różnorodnych sferach – począwszy od nauki, edukacji, turystyki, ekonomii, biznesu, kończąc na dyplomacji i stosunkach międzynarodowych. Możesz pracować przykładowo w charakterze tłumacza, jako pośrednik w międzynarodowych projektach biznesowych, dziennikarz specjalizujący się w tematyce ukraińskiej, filolog-ukrainista w szkolnictwie wyższym, rzecznik prasowy, redaktor, manager projektów kulturalnych, attaché w strukturach dyplomatycznych itd.
 

Powiązane kierunki

Chemia i toksykologia sądowa

to unikatowe i interdyscyplinarne studia realizowane wspólnie przez dwie wiodące wrocławskie uczelnie – Wydział Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego i Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

czytaj dalej

Filologia dalekowschodnia

Jeśli interesujesz się językiem, kulturą i historią dalekiego Wschodu, chciałbyś zgłębić wiedzę dotyczącą Korei lub Chin i widzisz się w pracy związanej z rynkiem azjatyckim – to właśnie znalazłeś kierunek dla siebie.

czytaj dalej

Militarioznawstwo

Jeśli Twoją pasją są zagadnienia związane z historią wojen, uzbrojenia czy myśli wojskowej – militarioznawstwo to kierunek dla Ciebie.

czytaj dalej

Zarządzanie środowiskiem przyrodniczym

Interesujesz się bioróżnorodnością, ideą zrównoważonego rozwoju, aktywną ochroną przyrody, ginących gatunków i ekosystemów? Jeśli tak, to ten wyjątkowy w skali całego kraju kierunek, jakim jest zarządzenie środowiskiem przyrodniczym, został stworzony specjalnie dla Ciebie.

czytaj dalej

Genetyka i biologia eksperymentalna

Jeśli interesuje Cię poznanie mechanizmów rządzących tym, co dzieje się w komórkach, jeśli chcesz wiedzieć, w jaki sposób geny decydują o rozwoju i funkcjonowaniu organizmów, jak się tworzy organizmy transgeniczne, na czym polegają mutacje oraz co leży u podłoża chorób genetycznych – powinieneś studiować genetykę i biologię eksperymentalną.

czytaj dalej

Judaistyka

Co możesz zrobić w ciągu 1845 godzin? Rozegrać 1230 meczów piłki nożnej, obejrzeć 3690 odcinków serialu, przebiec jakieś 620 maratonów… Możesz też poznać trzy języki (pisane osobliwym alfabetem), przebyć drogę od starożytnych pustyni Bliskiego Wschodu do współczesnego Izraela oraz zostać znawcą literatury żydowskiej (albo przynajmniej spróbować ustalić jej definicję).

czytaj dalej

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane