Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Studencie, to już ostatni dzwonek!

Do 19 kwietnia trwają zapisy do międzynarodowego konkursu Global Intern. Blisko 130 polskich studentów walczy o przepustkę do światowej kariery – możliwość odbycia trzymiesięcznego stażu w trzech różnych państwach i kulturach. Już teraz można także głosować na swoich faworytów.

To już piąta edycja konkursu Global Intern organizowanego przez EF Education. Biorą w nim udział studenci z całego świata, marzący o podróżach i zdobywaniu doświadczeń w międzynarodowych środowiskach. Główną nagrodą jest trzymiesięczny staż z wynagrodzeniem, który pomoże zrealizować te aspiracje. Ze względu na bardzo duże zainteresowanie konkurs został przedłużony.

Global Intern jest odpowiedzią na zapotrzebowania pokolenia wkraczającego na rynek pracy. Jak wynika z najnowszych badań przeprowadzonych przez EF Education First, 80% studentów uważa międzynarodowe doświadczenie za kluczowy element w dążeniu do wymarzonej kariery, natomiast dla osiągnięcia tego celu zdaniem 97% badanych bardzo ważne są umiejętności językowe.

„W obecnych czasach studenci są bardzo ambitni i otwarci, jeśli chodzi o przełamywanie barier i międzynarodowe aspiracje. Nasz program Global Intern to wspaniała okazja, by wejść na zawodową ścieżkę i wyróżnić swoje CV spośród tysięcy innych” mówi Barbara Zach, dyrektor zarządzający polskiego oddziału EF.

Zadanie konkursowe polega na stworzeniu 3-minutowego video lub eseju, w którym kandydat wykaże, dlaczego właśnie on powinien zostać tegorocznym Global Intern. W tej chwili w globalnej rywalizacji bierze udział już 130 studentów z Polski. Filmy czworga z nich (Emilii Jankiewicz, Joanny Raduszewskiej, Justyny Gaworskiej oraz Daniela Mnicha) zebrały już ponad 1500 głosów internautów! Na nowe zgłoszenia i filmy lub eseje organizatorzy czekają do 19 kwietnia.

Pierwsze dwa miesiące Global Intern obejmują pracę w jednej z centrali EF w Londynie, Bostonie, Dubaju, Szanghaju lub Zurichu oraz biurze lub szkole EF, dowolnie wybranych spośród 460 placówek na całym świecie. Trzeci miesiąc zwycięzca spędzi na praktykach przy studenckiej organizacji AIESEC, w ramach projektu rozwoju społeczności, edukacji, zdrowia, praw człowieka i kultury. Lokalizację wybierze spośród takich państw jak Indonezja, Kenia, Peru i Sri Lanka.

Na uczestników z Polski dodatkowo czekają także nagrody od lokalnych partnerów konkursu:
voucher na uczestnictwo w 2-dniowym szkoleniu „Postaw na talenty. Zarządzanie sobą na zielonej ścieżce” od Akademii Leona Koźmińskiego; semestralny - 50 godzinny kurs języka angielskiego na wybranym poziomie w szkole języków obcych TFLS oraz możliwość bezpłatnego przystąpienia do egzaminu językowego IELTS organizowanego przez British Council.

Szczegółowe informacje na temat konkursu znajdują się pod adresem www.ef.com/globalintern

--------------------------

EF Education First zostało założone w 1965 roku z misją przełamywania barier językowych, kulturowych i geograficznych. Posiadając 460 szkół i biur w ponad 50 państwach, EF specjalizuje się w nauczaniu języków, podróżach edukacyjnych, programach akademickich i wymianach kulturowych. EF był oficjalnym partnerem organizującym szkolenia językowe w trakcie Olimpiady w Pekinie w 2008 roku. EF był także Oficjalnym Dostawcą Programów Językowych na Olimpiadę Zimową w Soczi w 2014 roku. 

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane