Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Spis wszystkich aktualności:

Środa, 18 Grudzień 2013

Co nas motywuje, a co ogranicza?

Kto lepiej działa pod przymusem, a kto potrzebuje wolności? Psycholog z SWPS w Sopocie zbadała, co wpływa na skuteczność w działaniu.

Poniedziałek, 16 Grudzień 2013

Czy kłamstwo się opłaca?

Jak działa nasz mózg, gdy ktoś zmusza nas do kłamania, a jak gdy sami chcemy kogoś oszukać? Dzięki wygranej w konkursie Narodowego Centrum Nauki, Justyna Sarzyńska, psycholog SWPS, sprawdzi jak różne sytuacje, podczas których kłamiemy wpływają na pracę mózgu.

Poniedziałek, 16 Grudzień 2013

Milion złotych na rozwój dla pedagogiki specjalnej z DSW

Kierunek pedagogika specjalna, studia I stopnia o profilu praktycznym na Wydziale Nauk Pedagogicznych w Dolnośląskiej Szkole Wyższej, otrzyma milion złotych dofinansowania z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na doskonalenie oferty dydaktycznej.

Piątek, 13 Grudzień 2013

Korupcja, etyka, postęp

W dniu 12 grudnia b.r. w gmachu Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie, odbyło się seminarium naukowe: "Korupcja, Etyka, Postęp", poświęcone wynikom najnowszych badań międzynarodowych dotyczących zachowań etycznych wśród kadr zarządzających.

Środa, 04 Grudzień 2013

Smaki kultury chińskiej w SWPS

Jakie są podobieństwa i różnice w kuchni chińskiej i polskiej? Jaki smak mają słodycze z Azji? Jak zachować się w towarzystwie Chińczyków przy stole? Odpowiedzi na te pytania poznają uczestnicy Dnia Chińskiego w SWPS, organizowanego przez Koło Naukowe Studiów Azjatyckich. Spotkanie odbędzie się 12 grudnia 2013 r. w godz. 12.00-16.30 przy ul. Chodakowskiej 19/31 w Warszawie. Wstęp wolny.

Środa, 04 Grudzień 2013

Podkarpackie Spotkania Edukacyjne 2014

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Podkarpackich Spotkaniach Edukacyjnych 2014 JASŁO, BRZOZÓW, SANOK, KROSNO.

Poniedziałek, 02 Grudzień 2013

Tylko jedna polska uczelnia w rankingu „Financial Times”

Akademia Leona Koźmińskiego obroniła ubiegłoroczną, 37. pozycję w głównym rankingu dziennika „Financial Times” najlepszych szkół biznesu w Europie. ALK jest jedyną uczelnią z Polski, która w tym roku znalazła się w prestiżowym zestawieniu.

Poniedziałek, 02 Grudzień 2013

Kiermasz świąteczny Shop of Form

„Santa touched that” – pod takim hasłem studenci poznańskiej School of Form organizują kiermasz świąteczny połączony z warsztatami i spotkaniami dotyczącymi designu. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 7 grudnia w godz. 12-18 przy ul. Głogowskiej 18 w Poznaniu. Wstęp wolny.

Czwartek, 21 Listopad 2013

Dziennikarstwo według Kuźniara

Jak dzisiaj działają media? Jak się zmieniły w ostatnim czasie? Jak wygląda życie dziennikarza w redakcji? Na czym powinien skupić się redaktor prowadzący wywiad? Na te pytania odpowie Jarosław Kuźniar na spotkaniu w SWPS, które odbędzie się 28 listopada w godz. 13.30-15.00 przy ul. Chodakowskiej 19/31 w Warszawie.

Poniedziałek, 18 Listopad 2013

Podsumowanie Podkarpackich Spotkań Edukacyjnych 2013

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji jesiennej edycji Tarnowskich i Bocheńskich Spotkań Edukacyjnych 2013. Dziękujemy za wspaniałą współpracę i pełną życzliwości atmosferę. Wystawcom dziękujemy za zaufanie i uczestnictwo w tych spotkaniach. Serdecznie zapraszamy do udziału w następnej edycji targów w innych miastach Podkarpacia - w Jaśle, Brzozowie, Sanoku i Krośnie w dniach od 14 do 17 stycznia 2014 r.

Czwartek, 14 Listopad 2013

Międzynarodowy Festiwal Teatralny DEMOLUDY 19-23 LISTOPADA

Podczas tegorocznej edycji DEMOLUDÓW zobaczymy przedstawienia z Węgier, Rumunii, Czech i Polski. Wbrew panującemu kryzysowi zaprezentujemy spektakle, które oddają rozmach, widowiskowość i radość tworzenia teatru. Oprócz tego - czytania performatywne, warsztaty i wyjątkowy koncert SounDrama Studio (Rosja), charyzmatycznego Władimira Pankowa.

Czwartek, 14 Listopad 2013

Prestiż uczelni kluczem do sukcesu

Lepsza uczelnia prywatna czy państwowa? Najważniejszy jest status, a nie forma własności uczeni – dowodzi badanie absolwenta psychologii SWPS.

Środa, 13 Listopad 2013

Studenci przepytają Jarosława Kuźniara

O sztuce prowadzenia wywiadu, programach na żywo, zachowaniu przed kamerą i sytuacjach kryzysowych, a także pasji podróżowania, blogowaniu i odwadze wyrażania własnych poglądów – na spotkaniu w SWPS Poznań opowie Jarosław Kuźniar. Spotkanie z dziennikarzem TVN 24 odbędzie się 14 listopada o godz. 17.00 przy ul. Kutrzeby 10. Wstęp wolny.

Środa, 13 Listopad 2013

Polskie miasta w oczach studentów

Jak na akademickiej mapie wypadają największe miasta Polski? Studenci z Warszawy, Poznania i Wrocławia bardzo dobrze oceniają swoje miasta. Najgorzej według studentów jest w Gdańsku – pokazują wyniki badań przeprowadzonych przez SWPS, w ramach których sprawdzano wizerunek miast w oczach młodych ludzi.

Poniedziałek, 04 Listopad 2013

Technologia w służbie zdrowia – WUD na Pradze

Jak technologie interaktywne mogą wesprzeć służbę zdrowia? Już 14 listopada z okazji World Usability Day na warszawskiej Pradze w SWPS odbędzie się spotkanie projektantów interakcji człowiek-komputer, designerów User Experience i badaczy, którzy odpowiedzą na to pytanie. W planach 6 prezentacji, 3 warsztaty ze specjalistami ze świata biznesu i nauki oraz after party.

Wtorek, 22 Październik 2013

Informatyk : Trzy kroki do kariery

Komputery i nowoczesne technologie to Twoja pasja? Interesujesz się programowaniem i aplikacjami mobilnymi? Swoją zawodową przyszłość wiążesz z branżą IT? Gratulujemy wyboru! Trudno chyba o bardziej dynamiczny i rozwojowy sektor gospodarki, nieustannie poszukujący dobrze wykształconych i doświadczonych fachowców.

Wtorek, 22 Październik 2013

Zapraszamy do odwiedzenia Podkarpackich Spotkań Edukacyjnych 2013

Miło nam poinformować, ze w dniach od 5 do 8 listopada 2013 odbywać się będą Podkarpackie Spotkania Edukacyjne.

Środa, 16 Październik 2013

Konkurs Miasta Poznania na najlepsze prace magisterskie i doktorskie

Miasto Poznań organizuje X edycję konkursu na najlepsze prace magisterskie i doktorskie obronione na poznańskich uczelniach. Konkurs nosi nazwę „Nagroda Miasta Poznania za wyróżniającą się pracę magisterską” i „Nagroda Miasta Poznania za wyróżniającą się pracę doktorską”.

Poniedziałek, 14 Październik 2013

Od konfliktu do współpracy

Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej zaprasza do udziału w Międzynarodowym Dniu Mediacji. Otwarte i bezpłatne wykłady, warsztaty i konsultacje z prawnikami przybliżą uczestnikom sposoby konstruktywnego rozwiązywania sporów. Spotkania odbędą się w październiku w SWPS w Warszawie i we Wrocławiu.

Wtorek, 08 Październik 2013

Stypendia Miasta Poznania

Przyznano Stypendia Miasta Poznania dla najzdolniejszych maturzystów z całej Polski chcących studiować w Poznaniu. Uroczystość wręczenia stypendiów odbyła się 8 października (wtorek) 2013 roku, o godz. 13.00 w Sali Białej Urzędu Miasta Poznania.

Poniedziałek, 07 Październik 2013

Włoskie sukcesy Chóru Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku

Chór Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku zdobył srebrny dyplom w kategorii chórów mieszanych na VII Międzynarodowym Konkursie Chóralnym w Rimini we Włoszech, który odbył się w dniach 26-29 września 2013 roku.

Niedziela, 06 Październik 2013

Narodziny kinomanii

Pierwszy był kinematograf – to on dał początek nowej rozrywce u progu XX wieku. A kiedy nastał czas „kinomanii”? Kulturoznawca Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej zbadał proces rodzenia się nowej ery kina jako dominującej formy rozrywki na przykładzie miasta Łodzi.

Środa, 02 Październik 2013

Spotkania Edukacyjne 2013 - Tarnów, Bochnia

Serdecznie zapraszamy do udziału w jesiennej edycji spotkań edukacyjnych. • [b]Tarnów[/b] • [b]Bochnia [/b]

Piątek, 27 Wrzesień 2013

Podkarpackie Spotkania Edukacyjne 2013

Serdecznie zapraszamy do udziału w jesiennej educji spotkań edukacyjnych w miastach: • [b]Mielec[/b] • [b]Dębica[/b] • [b]Przemyśl[/b] • [b]Jarosław[/b]

Środa, 25 Wrzesień 2013

4 tysiące powodów, aby studiować psychologię

Jeśli lepiej rozumiemy ludzi, to skuteczniej rozwiązujemy problemy i łatwiej zmieniać nam świat na lepsze. Według badań przeprowadzonych we Francji, kompetencje psychologiczne znajdują zastosowanie w 4 tysiącach zawodów. Dziś publikujemy rozmowę z Dziekanem Wydziału Psychologii, dr hab. Ewą Trzebińską, prof. SWPS.

Środa, 25 Wrzesień 2013

SZKOLNA INTERNETOWA GRA GIEŁDOWA

rusza rejestracja do gry i kursu e-learningowego o inwestowaniu!

Wtorek, 24 Wrzesień 2013

DSW - miejsce dla Ciebie

[b]DSW - miejsce dla Ciebie[/b], to kampania wizerunkowa Dolnośląskiej Szkoły Wyższej. Zobacz filmy!

Środa, 11 Wrzesień 2013

Bezpłatne studia podyplomowe na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku

Nowe, unikatowe i bezpłatne studia podyplomowe na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku pn."Biostatystyka - zastosowanie statystyki w medycynie klinicznej, biologii i naukach o zdrowiu" realizowane w ramach projektu pn. Rozwój oferty kształcenia z wykorzystaniem technik "distance learning" na UMB współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Środa, 11 Wrzesień 2013

Pierwsze w Północnej Polsce studia podyplomowe z Obsługi Ruchu Lotniczego!

Zwiększająca się ilość połączeń, pasażerów, przewoźników i floty, powstawanie nowych i modernizacja już istniejących lotnisk, rozwój towarowego transportu lotniczego oraz rozwój usług turystycznych powiązanych z branżą lotniczą powoduje wzrost zapotrzebowania na wykwalifikowaną kadrę związaną z branżą lotniczą.

Środa, 11 Wrzesień 2013

Technik nie zapewni już firmom kompleksowych usług bhp

Chcesz być specjalistą ds. bezpieczeństwa pracy i świadczyć przedsiębiorstwom kompleksowe usług bhp? – musisz mieć wykształcenie wyższe kierunkowe! Po ośmioletnim okresie przejściowym przeznaczonym na uzupełnienie kwalifikacji, od 1 lipca br. osoba chcąca pełnić obowiązki specjalisty ds. BHP musi mieć wykształcenie wyższe kierunkowe oraz co najmniej rok stażu pracy w służbie bhp.Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane