Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Spis wszystkich aktualności:

Niedziela, 01 Wrzesień 2013

O prawie przy kawie

Wszystkich pasjonatów prawa i przyszłych studentów tego kierunku Wydział Prawa SWPS zaprasza do udziału w wykładach i dyskusjach poruszających bieżące zagadnienia prawne, które dotykają nas na co dzień. Spotkania przy kawie odbędą się w dniach 21 i 22 września w siedzibie uczelni, przy ul. Chodakowskiej 19/31 w Warszawie. Wstęp wolny.

Niedziela, 25 Sierpień 2013

Nowe kierunki studiów podyplomowych na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku

Od października 2013 roku ruszają nowe kierunki niestacjonarnych studiów podyplomowych: "Kosmetologia - pielęgnacja zdrowia i urody" oraz "Bezpieczeństwo żywności i suplementów diety".

Sobota, 24 Sierpień 2013

Studia MAGISTERSKIE w Lubinie

Miło nam poinformować Państwa, że nasze wysiłki dotyczące uruchomienia studiów II stopnia na kierunku Zarządzanie o profilu praktycznym na Uczelni Zawodowej Zagłębia Miedziowego w Lubinie zbliżają nas do upragnionego celu.

Sobota, 24 Sierpień 2013

Przetestuj swój angielski online

Wszystkich, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności językowe Instytut Anglistyki Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej zaprasza do wypełnienia bezpłatnego testu Online Practical English@SWPS. Do wzięcia udziału w teście wystarczy jedynie dostęp do internetu.

Sobota, 24 Sierpień 2013

Koźmiński uruchamia nowy kierunek wspólnie z Orange Polska

Praktyczne wykorzystanie wiedzy akademickiej, stypendia pieniężne, praktyki w firmie, a dla najlepszych możliwość zatrudnienia – o takim systemie kształcenia marzą studenci i rząd, a wprowadza go w życie Akademia Leona Koźmińskiego w strategicznej współpracy z Orange Polska.

Sobota, 24 Sierpień 2013

Oblicz swoje stypendium

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej to jedna z niewielu uczelni, która oferuje swoim studentom stypendium już od pierwszego dnia studiów. Każdy maturzysta, który pozytywnie zdał egzamin dojrzałości łatwo sprawdzi, jakie stypendium otrzyma, rozpoczynając dziennie studia w WSB.

Sobota, 24 Sierpień 2013

Prawo gospodarcze i podatkowe - nowy kierunek w DSW

Dolnośląska Szkoła Wyższa uruchamia studia I stopnia na kierunku [b][i]prawo gospodarcze i podatkowe[/i][/b]. To oryginalne, zrównoważone połączenie wiedzy z zakresu nauk prawnych i ekonomicznych. Przygotowują one zarówno do pełnienia funkcji kierowniczych i administracyjnych w strukturach rządowych i samorządowych, jak też do wspierania obsługi prawnej firm, stowarzyszeń, fundacji oraz osób prowadzących działalność gospodarczą.

Poniedziałek, 19 Sierpień 2013

Warsztaty w Viamoda Industrial

Jak stworzyć kolekcję zgodną z trendami mody? Gdzie szukać informacji o tym, co będzie modne w nadchodzącym sezonie? Jakie firmy w Polsce mają możliwości technologiczne, by zrealizować najbardziej ambitne pomysły projektanta? - tego wszystkiego będzie można się dowiedzieć na wyjątkowym spotkaniu z wykładowcami i ekspertami rynku mody, które odbędzie się w siedzibie VMI już 14 września (sobota).

Czwartek, 08 Sierpień 2013

Wrocławskie spotkania z grafiką, psychologią i dziennikarstwem

Co może design? Być redaktorem czy blogerem? Czym jest psychologiczny „efekt Lucyfera" i „zjawisko Lady Makbet"? Odpowiedzi na te pytania poznają uczestnicy najbliższych Drzwi Otwartych w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu. Spotkania i warsztaty praktyczne odbędą się 7 września 2013 r. w godz. 11.00-14.00 w siedzibie uczelni, przy ul. Ostrowskiego 30b.

Środa, 31 Lipiec 2013

Warsztaty z DSW z animacji 3D na Legnickiej Akademii Filmowej

Uczestnicy Legnickiej Akademii Filmowej – Warsztatów Filmu Animowanego w Legnicy, po raz drugi będą mieli możliwości zapoznania się z cyfrowymi metodami generowania obrazu. Warsztaty z animacji 3D prowadzone będą przez specjalistów współpracujących z Zakładem Nowych Mediów Dolnośląskiej Szkoły Wyższej i odbędą się od 14 do 24 sierpnia 2013 r.

Środa, 24 Lipiec 2013

Rekrutacja na studia doktoranckie w SWPS

Kadra promotorów i wykładowców na najwyższym poziomie, bogaty wachlarz stypendiów, nowoczesny interdyscyplinarny program studiów dostosowany do współczesnych potrzeb funkcjonowania w świecie nauki i biznesu – ruszyła rekrutacja na studia doktoranckie w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej na kulturoznawstwie i specjalizacji amerykanistycznej, prawie, psychologii i socjologii.

Sobota, 20 Lipiec 2013

Chcesz wygrać indeks na grafikę w SWPS? Pośpiesz się!

Zostało jeszcze 7 dni, by wziąć udział w konkursie „Głowa się rusza”, w którym nagrodą jest indeks na grafikę we wrocławskim wydziale SWPS. Prace można wysyłać do 31 lipca 2013 roku.

Poniedziałek, 15 Lipiec 2013

Ogólnorozwojowe studia na UZZM

Wybierając studia na pewno zastanawiasz się czy warto, co one mi dadzą i czy po nich jest praca. Odpowiedź na te pytania dla każdego jest trudna. A dlaczego wybrać kierunek Zarządzanie właśnie na UZZM?

Poniedziałek, 08 Lipiec 2013

Letnie inspiracje w School of Form

Projektowanie ubrań, krawiectwo, tworzenie ceramiki czy fotografowanie – to program cyklu wakacyjnych kursów, oraz bezpłatnych warsztatów w ramach Dnia Otwartego (20 lipca), w poznańskiej School of Form. Wszystkie zajęcia odbywają się w siedzibie szkoły przy ul. Głogowskiej 18 w Poznaniu. Rekrutacja trwa.

Wtorek, 25 Czerwiec 2013

WARSZTATY Z PROJEKTANTKĄ OLGĄ NIEŚCIER

Już 6 lipca w VIAMODA INDUSTRIAL odbędą się warsztaty modowe, które poprowadzi Olga Nieścier - znakomita projektantka i wykładowca.

Wtorek, 25 Czerwiec 2013

Polsko-niemiecki warsztat Web Design

Strategic design, komunikacja interkulturowa w reklamie, design thinking – to tylko niektóre z zagadnień poruszanych podczas warsztatów projektowania komunikacji w otoczeniu międzykulturowym dla studentów i młodych naukowców z Polski i Niemiec. Warsztaty Web Design odbędą się w dniach 5-10 sierpnia 2013 roku w Oerlinghausen w Niemczech. Zapisy trwają do 1 lipca 2013 roku.

Poniedziałek, 24 Czerwiec 2013

Drzwi otwarte SWPS: Warszawa, Wrocław, Sopot

Na czym polega zawód psychologa? Czy psycholog może projektować technologię? Jak otoczenie wpływa na nasze życie? Tego dowiedzą się uczestnicy Drzwi Otwartych w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Bezpłatne warsztaty i prezentacje odbędą się 29 czerwca, w sobotę w trzech wydziałach uczelni: w Warszawie, we Wrocławiu i w Sopocie. Wstęp wolny.

Środa, 19 Czerwiec 2013

Neurogra - narzędzie do trenowania umysłu

Gry komputerowe mogą rozwijać umysł? Tak! Grając można poprawić koncentrację, pamięć, logiczne myślenie i szybkość. Od 17 czerwca startuje bezpłatny projekt gier treningowych, realizowanych przez platformę internetową Neurogra oraz Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej.

Wtorek, 18 Czerwiec 2013

VIAMODA INDUSTRIAL DLA PASJONATÓW SZTUKI KULINARNEJ

[b]VIAMODA INDUSTRIAL Szkoła Wyższa w Warszawie[/b] zaprasza osoby zainteresowane karierą w branży kulinarnej na studia na nowej specjalności: [b]FOOD DESIGN[/b]. Wykładowcami VMI Szkoły Kulinarnej będą najwybitniejsze postaci polskiej gastronomii: praktycy i teoretycy branży.

Wtorek, 18 Czerwiec 2013

Konkurs wiedzy o Chinach

Nagrody: Roczne studia języka chińskiego w Chinach !!! Roczne studia azjatyckie na SWPS w Warszawie !! Kolorowe, pięknie wydane albumy o Chinach !

Wtorek, 18 Czerwiec 2013

Studenci UZZM na zajęciach w KGHM Zanam

To już kolejny wyjazd członków prężnie działającego Koła Naukowego i Geologów Uczelni Zawodowej Zagłębia Miedziowego w Lubinie. Po m.in. kopalniach gipsu, węgla kamiennego, stacji ratownictwa i odwiertach przyszedł czas na lokalne przedsiębiorstwo – KGHM Zanam. To pierwszy wyjazd Koła Naukowego GiG lubińskiej Uczelni pod przewodnictwem nowego Prezesa – Przemysława Stępnia.

Poniedziałek, 17 Czerwiec 2013

Wyniki egzaminów maturalnych tuż tuż... Jaką drogę kształcenia obrać dalej?

Już niespełna tydzień dzieli tegorocznych maturzystów od najważniejszych w ich życiu wyników egzaminów. 28 czerwca maturzyści otrzymają świadectwa dojrzałości i ruszą z dokumentami na podbój uczelni w celu złożenia podań na wybrane kierunki. A co warto studiować w Lubinie?

Poniedziałek, 10 Czerwiec 2013

Komunikowanie wizerunkowe i media w WSZ „Edukacja” – Dni Otwarte.

W związku ze zmieniającymi się wymogami rynku pracy i rosnącym zapotrzebowaniem na profesjonalnych komunikatorów, WSZ Edukacja uruchamia od września 2013 roku nową specjalność na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna: „Komunikowanie Wizerunkowe i Media”.

Wtorek, 04 Czerwiec 2013

ZAPRASZAMY NA DZIEŃ OTWARTY W WSEiZ

Najlepsza niepubliczna uczelnia techniczno-artystyczna w Warszawie - Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania serdecznie zaprasza na Dzień Otwarty, który odbędzie się 9 czerwca br. (niedziela) o godz.16.00 w budynku Uczelni przy ul. Rejtana 16. W programie m.in.: wystawa prac studentów Architektury Wnętrz, warsztaty z podstaw projektowania architektonicznego (ArchiCAD) i grafiki komputerowej, badanie zdolności psychomotorycznych, prezentacja Twórczej Przestrzeni Mody i Designu, ćwiczenia mikroskopowe, spotkania ze studentami i wykładowcami, zwiedzanie Uczelni. Przyjdź, a dostaniesz 200 zł rabatu na czesne!

Środa, 22 Maj 2013

Studenci przepytają Kubę Wojewódzkiego

O pracy w mediach, życiowych szansach na rozwój i zagrożeniach w pracy dziennikarza opowie [b]Kuba Wojewódzki[/b], który będzie gościem warsztatu dziennikarskiego w [i]Szkole Wyższej Psychologii Społecznej[/i] [b]6 czerwca o godz. 19.00 przy ul. Chodakowskiej 19/31 w Warszawie[/b]. Wstęp wolny.

Poniedziałek, 20 Maj 2013

Noc z dziennikarstwem i PR

O biznesie w sieci, nowych trendach w public relations, korespondencji dziennikarskiej ze świata, projektowaniu okładek i druku prasowym opowiedzą dziennikarze, redaktorzy i przedstawiciele agencji PR. „Noc z dziennikarstwem i public relations” odbędzie się w piątek, 7 czerwca 2013 r. w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej przy Ostrowskiego 30 we Wrocławiu.

Piątek, 17 Maj 2013

Warszawski Festiwal Kultury Studenckiej

O bezpieczeństwo i uśmiech dziecka, osób niepełnosprawnych i ich nauczycieli.

Czwartek, 16 Maj 2013

Poznański piknik psychologiczny

Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej odkryje tajemnice psychologii przed mieszkańcami Poznania. Jak rozpoznać kiedy ktoś kłamie? Jakie są fakty i mity dotyczące hipnozy? Jak rozmawiać z dzieckiem o seksie? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznają uczestnicy Pikniku psychologicznego, który odbędzie się [b]w sobotę 25 maja[/b] w siedzibie uczelni, przy ul. gen. Tadeusza Kutrzeby 10 w Poznaniu.

Czwartek, 16 Maj 2013

Lubińska Uczelnia otwiera się na kontakty międzynarodowe!

Uczelnia Zawodowa Zagłębia Miedziowego w Lubinie podpisała międzynarodową umowę o współpracy z Wydziałem Pedagogicznym Uniwersytetu Komenskiego w Bratysławie! Umowa daje niepowtarzalną szansę studentom UZZM na odbycie części studiów lub praktyk za granicą, a wykładowcom na prowadzenie zajęć w zaprzyjaźnionej placówce oraz udziału w międzynarodowych konferencjach. Ponadto umowa pozwoli uczelniom na wymianę doświadczeń, prowadzenie wspólnych badań i konsultacji naukowych.

Wtorek, 14 Maj 2013

Festiwal SWPS

[b]Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej[/b] łączy naukę z pasją. Kino plenerowe, koncerty, malowanie graffiti, turnieje, wystawy, debaty i warsztaty – to tylko część atrakcji festiwalu skierowanego do licealistów, studentów i wszystkich osób zainteresowanych nauką, nowymi technologiami, kulturą i sztuką, który odbędzie się w dniach [b]24-25 maja[/b] w siedzibie uczelni przy ul. Chodakowskiej 19/31 w Warszawie.

Wtorek, 14 Maj 2013

Dolnośląska Szkoła Wyższa organizuje kurs English for the Media

Z myślą o dziennikarzach, studentach dziennikarstwa, nadawcach, producentach, twórcach treści internetowych, rzecznikach prasowych, specjalistach public relations i każdego, kogo media interesują i inspirują, w drugiej połowie lipca, [b]Dolnośląska Szkoła Wyższa[/b] organizuje kurs [b]English for the Media[/b]. Będzie go prowadziła Diane Nottle, autorka programu, która przez ponad 20 lat była redaktorem [b]The New York Timesa[/b].

Poniedziałek, 13 Maj 2013

K O N K U R S „Głowa się rusza”

Zaprojektuj kampanię reklamową promującą aktywną turystykę w Polsce i wygraj indeks na grafikę we wrocławskim wydziale SWPS! Ruszyła druga edycja konkursu [b]„Głowa się rusza”[/b]. Prace można wysyłać do 31 lipca 2013 roku.Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane

Polecane Uczelnie