Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Komunikacja Cyfrowa i Media

Chcesz wybrać studia licencjackie i zastanawiasz się, czy studia social media są dla Ciebie? Czy kształcenie się na kierunku związanym z marketingiem internetowym lub komunikacją cyfrową przełoży się na zatrudnienie? Rynek pracy stale poszukuje specjalistów pracujących z wykorzystaniem smartfonów i publikujących treści w mediach – zwłaszcza społecznościowych.

Tryb studiów: Stacjonarny i niestacjonarny
Czas trwania: 3 lata (6 semestrów)
Język wykładowy: polski

Umiejętność sprawnego posługiwania się urządzeniami mobilnymi, pracy zdalnej (home office) i szybkiego tworzenia komunikatów perswazyjnych oraz transmisji on-line jest w cenie, co jasno potwierdził czas pandemii. Komunikacja cyfrowa znacznie w tym czasie rozkwitła i choć pandemia minęła, nie minie potrzeba specjalistów do pracy online. Kierunek studiów komunikacja cyfrowa łączy umiejętności i kompetencje dziennikarstwa video, public relations oraz wybrane zagadnienia promocji i social media. Jeśli na co dzień media społecznościowe są Twoim konikiem, pasją i obszarem działań, możesz dołączyć do grona profesjonalistów i poświęcić im uwagę nie tylko prywatnie, lecz także zawodowo. WAB to miejsce, w którym studia social media prowadzone są na wysokim poziomie, w ciekawy i angażujący sposób. 


Postaw na praktykę – wybierz studia we Wrocławskiej Akademii Biznesu!


Studia komunikacja cyfrowa to kierunek skierowany dla kandydatów zainteresowanych mediami społecznościowymi, w szczególności treściami blogowymi i kreowaniem wizerunku w sieci. Studia social media zainteresują szczególnie tych, którzy chcą zarabiać pieniądze, tworząc i udostępniając profesjonalne przekazy informacyjne (promocyjne, reklamowe). Jeśli wyobrażasz sobie, że w swojej pracy marzeń, będziesz wykorzystywać popularne urządzenia mobilne i oprogramowanie, świadcząc usługi dla podmiotów gospodarczych, to…zapraszamy do rekrutacji! Proponowane przez nas studia licencjackie są najlepszą drogą, aby pomóc Ci to osiągnąć. A może chcesz skończyć social media studia, aby prowadzić własny biznes? W trakcie zajęć zdobędziesz potrzebne narzędzia teoretyczne i praktyczne. Kiedy marketing i social media staną się Twoim polem zawodowym, będziesz mieć więcej zasobów, aby wyróżnić się wśród konkurencji. 


Podstawowa wiedza przekazywana na kierunku Komunikacja cyfrowa i media:


  • Zrozumienie zasad tworzenia informacyjnych i perswazyjnych tekstów dziennikarskich oraz reguł skutecznego oddziaływania w social mediach,
  • Opanowanie umiejętności kreatywnego tworzenia, edytowania zdjęć i filmów w popularnym oprogramowaniu i ich prezentowania,
  • Poznanie użytecznych baz wiedzy, standardów dziennikarskich i dobrych praktyk stosowanych w przekazach społecznościowych. Studia są praktyczne: ćwiczeniowo-warsztatowe.

Profil absolwenta po studiach Komunikacja cyfrowa i media


Absolwent jest przygotowany do samodzielnej pracy w small biznesie w obszarze promocji, może podjąć pracę w działach komunikacji i wizerunku dużych przedsiębiorstw, potrafi samodzielnie tworzyć content przeznaczony do sprzedaży w przestrzeni nowych mediów. Może stać się również właścicielem firmy, rozwijać biznes online, prowadzić rozbudowany marketing i działać w social mediach – strategicznie i skutecznie. 
 

Powiązane kierunki

Finanse i rachunkowość - najlepsze studia licencjackie we Wrocławiu!

Finanse i Rachunkowość to studia I stopnia w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu. Liczne zajęcia w formie warsztatów pozwalają zdobyć wiedzę z zakresu księgowości i bankowości, jak i rozwinąć umiejętności miękkie. Jeśli nie chcesz poprzestać na teoretycznej wiedzy, ale rozwinąć się pod każdym względem, Finanse i Rachunkowość to kierunek dla Ciebie. Popularyzujemy kształcenie przez praktykę, dzięki czemu wrocławska WSH przoduje na tle innych uczelni.

czytaj dalej

Turystyka i rekreacja - realizuj swoje pasje

Podróże to Twoja pasja? Możesz połączyć przyjemne z pożytecznym i postawić na studia na kierunku Turystyka i Rekreacja w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu. Dlaczego to znakomity wybór? Ponieważ turystyka i hotelarstwo to jeden z działów gospodarki, który rozwija się najbardziej dynamicznie i wpływa na popularność danego kraju oraz jego pozycję społeczno-ekonomiczną.

czytaj dalej

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane