Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Studia w Opolu

Opole jest miastem wyjątkowo przesiąkniętym studencką atmosferą. Studencka kultura, studencka rozrywka, studencki sposób bycia są tu obecne na każdym kroku.

Jedną z intrygujących cech wyróżniających Uniwersytet Opolski na tle innych uczelni kraju jest to, że w stolicy najmniejszego w Polsce województwa studiuje najwięcej studentów w kraju w proporcji na jednego mieszkańca.

W zestawieniu z urokliwym, kameralnym charakterem Opola, gdzie wszędzie jest blisko, a centrum wygląda jak staroświecka bombonierka, daje to efekt porównywalny do tych, jakie spotykamy w starych uniwersyteckich miastach Włoch, Niemiec, Francji.

Ponad 36 tysięcy młodych ludzi kształci się na sześciu opolskich uczelniach wyższych. Biorąc pod uwagę liczbę wszystkich mieszkańców (126 tysięcy), oznacza to, że w trakcie roku akademickiego statystycznie co trzecia napotkana na ulicach miasta osoba jest studentem.

Co ważne, Opole zajmuje drugie miejsce w rankingu najtańszych miast polskich.

Kampus studencki położony jest w atrakcyjnej, lecz zacisznej części miasta, nieopodal starówki, dwóch teatrów, multikina, basenu, dwóch centrów fitness, stadionu sportowego, studenckich lokali rozrywkowych, klimatycznych kawiarni oraz stylowych herbaciarni. Na samym kampusie znajduje się imponujące nowoczesne Studenckie Centrum Kultury oraz całoroczne boisko „Orlik” ze sztucznym oświetleniem.

Flagową imprezą akademicka, w trakcie której następuje zbratanie się opolan z bracią studencką są coroczne „Piastonalia”. To coroczne święto żaka, kilkudniowy wiosenny karnawał na ulicach Opola połączony z całonocną zabawą – oczywiście wolny od nauki.

Strona miasta: www.opole.pl

Atut Szkoła Policealna

logo-szkoly

Centrum Edukacji Siódemka - Zaoczne Licea i Szkoły Policealne

logo-szkoly

Centrum Nauki i Biznesu „ŻAK”

logo-szkoly

Cosinus - Bezpłatne Szkoły dla dorosłych

logo-szkoly

Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa w Opolu

logo-szkoly

Politechnika Opolska

  • Adres:ul. Prószkowska 76, 45-758 Opole
  • Telefon:+48 77 449 80 00
  • Strona:http://www.po.opole.pl
  • Rektor:prof. dr hab. inż. Marek TUKIENDORF
logo-szkoly

Speak up

logo-szkoly

Szkoły Policealne TEB Edukacja w Opolu

logo-szkoly

Uniwersytet Opolski

logo-szkoly

Wojewódzki Zakład Doskonalenia Zawodowego w Opolu

logo-szkoly

Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu Wydział Ekonomiczny w Opolu

logo-szkoly

Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Opolu

logo-szkoly

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane