Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Kino kanadyjskie w Polsce

Quebec, lokalna społeczność, szaleńcze lata młodości u progu dorosłości – w ramach Dni Frankofonii 11 marca o godz. 16.00 odbędzie się pokaz jednego z klasyków kina kanadyjskiego, „Mojego wujaszka Antoniego”. Projekcja będzie w SWPS przy ul. Chodakowskiej 19/31 w Warszawie. Wstęp wolny.

W ramach warszawskich obchodów Dni Frankofonii filmoznawcy SWPS oraz studenci koła naukowego „Kinematograf” we współpracy z Ambasadą Kanady organizują pokaz filmu kanadyjskiego z 1971 roku, jednego z najciekawszych w kinematografii tego kraju. Przed projekcją wprowadzenie do filmu wygłosi dr hab. Radosław Rybkowski, specjalista w dziedzinie kina kanadyjskiego z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

– Jest kilka powodów, dla których warto ten film zobaczyć. „Mój wujaszek Antoni” to klasyka tej kinematografii, w Polsce bardzo słabo znanej – mówi dr Aleksandra Drzał-Sierocka, filmoznawca SWPS. – Poza tym, to po prostu interesujący film: nostalgiczny, poruszający i pięknie zrealizowany. Dramaty przeplatają się w nim z momentami bardzo pogodnymi, jak to zwykle w życiu bywa – dodaje dr Drzał-Sierocka.

--------------------------

Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej to nowoczesne centrum naukowo-dydaktyczne, które oferuje interdyscyplinarne studia społeczno-humanistyczne w Warszawie, Wrocławiu, Sopocie, Poznaniu
i Katowicach. Od 16 lat uczelnia jest jednym z najważniejszych ośrodków studiów psychologicznych w kraju. Obecnie kształci około 14,4 tys. studentów. Uczelnia posiada uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora w dyscyplinach: psychologia (w Warszawie i Wrocławiu), kulturoznawstwo, socjologia i prawo oraz doktora habilitowanego w dyscyplinach psychologia (w Warszawie i Wrocławiu)
i kulturoznawstwo. Tradycją SWPS są cykle otwartych imprez naukowych, popularnonaukowych
i kulturalnych. Częstymi gośćmi uczelni są światowej sławy naukowcy, znani artyści i przedstawiciele świata mediów. SWPS jest organizacją społecznie odpowiedzialną, m.in. wspiera rozwój sztuki, realizując cykl wydarzeń Kultura Wysokich Napięć. 

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane