Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Woda, Wisła, Vistula – konkurs fotograficzno-plastyczny dla maturzystów

Woda – temat w sztuce odmieniony przez wszystkie przypadki, nadal pozostaje nie lada wyzwaniem. Jak sprawić, by zdjęcie czy praca plastyczna z wodą jako głównym bohaterem intrygowały i zachwycały? Z tym konkursowym wyzwaniem mogą zmierzyć się maturzyści – do wygrania m.in. atrakcyjne zniżki czesnego za studia w [b]Grupie Uczelni Vistula[/b].

Prace można zgłaszać do 4 maja 2014 r.

Szczegóły na www.woda.foto-vistula.pl

Uczestnicy mogą w swoich pracach pokazać zjawiska, osoby, miejsca i zdarzenia. Jedno musi je łączyć – motyw przewodni, jakim jest woda, niezależnie od stanu skupienia. Do konkursu można zgłaszać prace fotograficzne i plastyczne wykonane w dowolnej technice – malarstwo, rysunek, grafika, grafika cyfrowa, mixed media, collage.

Woda to żywioł, siła i energia. Niełatwo ją przedstawić w statycznej formie. Woda to także rzeka, królowa polskich rzek, świadek historii, Wisła, Vistula. Chcemy uwolnić potencjał twórczy maturzystów i wyłonić prawdziwe artystyczne talenty – podkreśla Roman Lipiński, koordynator konkursu.

Autorzy najlepszych prac otrzymają zniżki czesnego na kierunkach I stopnia oferowanych przez Europejską Akademię Sztuk, Akademię Finansów i Biznesu Vistula lub Szkołę Główną Turystyki i Rekreacji w wysokości 25, 15 i 5 tys. zł. Organizatorzy ufundowali także nagrody rzeczowe o wartości nawet do 1000 zł.

Prace będzie oceniało grono wybitnych ekspertów, m.in. prof. Antoni Fałat – malarz, rektor Europejskiej Akademii Sztuk, Roman Lipiński – prorektor EAS i opiekun klubu Foto-Vistula czy Wojciech Wełnicki – wykładowca fotografii w EAS, członek ZPAF.

„Woda…” to już drugi konkurs fotograficzno-plastyczny organizowany przez Grupę Uczelni Vistula. Poprzednia edycja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem maturzystów z całej Polski. Młodzież doskonale poradziła sobie z tematem „Moje miejsca na Ziemi”.

--------------------------

Akademia Finansów i Biznesu Vistula jest renomowaną warszawską uczelnią, posiadającą wyróżnienia niezależnych instytucji polskich i zagranicznych, jak Perspektywy i Rzeczpospolita, Home&Market czy Business Center Club. Tworzą ją wybitni eksperci, mający realny wpływ na życie gospodarcze i społeczne, m.in. prof. Krzysztof Rybiński – b. wiceprezes NBP, prof. Andrzej Olechowski – b. minister finansów oraz b. minister spraw zagranicznych czy prof. Longin Pastusiak – b. wiceprezydent Zgromadzenia Parlamentarnego NATO.

Uczelnia ściśle współpracuje z firmami i wspiera biznesową przedsiębiorczość studentów, czym wyróżnia się na polskim rynku edukacyjnym. Oferuje studia I i II stopnia, studia inżynierskie, podyplomowe oraz seminaria doktorskie. Istnieje od 1992 r. Wraz z Europejską Akademią Sztuk oraz Szkołą Główną Turystyki i Rekreacji tworzy Grupę Uczelni Vistula. Szczegółowe informacje:

www.vistula.edu.pl/ 

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane