Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Smaki kultury chińskiej w SWPS

Jakie są podobieństwa i różnice w kuchni chińskiej i polskiej? Jaki smak mają słodycze z Azji? Jak zachować się w towarzystwie Chińczyków przy stole? Odpowiedzi na te pytania poznają uczestnicy Dnia Chińskiego w SWPS, organizowanego przez Koło Naukowe Studiów Azjatyckich. Spotkanie odbędzie się 12 grudnia 2013 r. w godz. 12.00-16.30 przy ul. Chodakowskiej 19/31 w Warszawie. Wstęp wolny.

– Podczas Dnia Chińskiego Koło Naukowe Studiów Azjatyckich zaprezentuj bardzo istotny aspekt kultury chińskiej, jakim są kulinaria. Zapraszamy złaknionych doświadczeń prosto z Państwa Środka – mówi Dominika Janus, organizatorka wydarzenia, przewodnicząca Koła. Na uczestników czeka wiele atrakcji,
w tym konkursy, degustacja kuchni chińskiej i malezyjsko-chińskich słodyczy oraz pokaz filmu dokumentalnego o kulinarnych zwyczajach mieszkańców Państwa Środka.

Wykład inaugurujący o kulturze picia herbaty wygłosi Ksawery Burski, były ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Chinach, orientalista SWPS. Komentarza do wykładu udzieli Li Yi-Nan, Sekretarz Wydziału Kultury przy Ambasadzie Chińskiej Republiki Ludowej w Warszawie. – Picie herbaty, a raczej celebrowanie jej parzenia i spożywania jest ważnym elementem zrozumienia obyczajów azjatyckich – wyjaśnia Dominika Janus.

Dlaczego uścisk dłoni powinien trwać nie dłużej niż 10 sekund? Czym są karty wizytowe i dlaczego pełnią tak ważną rolę w relacjach z partnerami z Chin? O istotnych komponentach kultury chińskiej oraz etykiecie biznesowej opowie Piotr Karpiński, sinolog i właściciel firmy specjalizujący się w wyjazdach do krajów azjatyckich, podczas wykładu „Savoir Vivre. Jak pozyskać a nie zrazić sobie chińskich partnerów”.

Więcej informacji o wydarzeniu oraz szczegółowy program znajduje się na stronie www.swps.pl w zakładce „aktualności”.

--------------------------

Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej to nowoczesne centrum naukowo-dydaktyczne, które oferuje interdyscyplinarne studia społeczno-humanistyczne w Warszawie, Wrocławiu, Sopocie, Poznaniu
i Katowicach. Od 16 lat uczelnia jest jednym z najważniejszych ośrodków studiów psychologicznych w kraju. Obecnie kształci około 14,4 tys. studentów. Uczelnia posiada uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora w dyscyplinach: psychologia (w Warszawie i Wrocławiu), kulturoznawstwo, socjologia i prawo oraz doktora habilitowanego w dyscyplinach psychologia (w Warszawie i Wrocławiu)
i kulturoznawstwo. Tradycją SWPS są cykle otwartych imprez naukowych, popularnonaukowych
i kulturalnych. Częstymi gośćmi uczelni są światowej sławy naukowcy, znani artyści i przedstawiciele świata mediów. SWPS jest organizacją społecznie odpowiedzialną, m.in. wspiera rozwój sztuki, realizując cykl wydarzeń Kultura Wysokich Napięć. 

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane