Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Studia w Toruniu

Pierwsza uczelnia w Toruniu – protestanckie Gimnazjum Akademickie – powstała już w 1568 roku i była jedną z najstarszych uczelni w kraju. Od 1594 roku jako szkoła wyższa, przekształcona dzięki zabiegom toruńskiego burmistrza i humanisty Henryka Strobanda do rangi akademickiej. Była to jedna z pierwszych uczelni wyższych w Polsce.

Miasto jest dużym ośrodkiem naukowym. To w Toruniu znajduje się najstarsza, największa i najlepsza uczelnia publiczna w północnej Polsce, czyli Uniwersytet Mikołaja Kopernika. Znajdują się tu jedyne w województwie placówki Polskiej Akademii Nauk, a także kilkanaście innych placówek naukowo-badawczych, z których na wyróżnienie zasługuje największa i najważniejsza w regionie, ministerialny Instytut Inżynierii Materiałów Polimerowych i Barwników.

Świadectwem ogromnego znaczenia i niejako potwierdzającym tezę o dominującej roli w województwie Torunia w zakresie naukowo-badawczym może być liczba kształconych w mieście doktorantów. Na ogólną liczbę 1198 osób kształcących się w regionie, aż 763 pobiera naukę w Toruniu (na całym Uniwersytecie Mikołaja Kopernika jest to 881 osób, z czego 117 na Wydziałach Collegium Medicum w Bydgoszczy). Uczelnia posiada najszerszą ofertę kształcenia, obejmując 13 dziedzin naukowych i 26 dyscyplin.


MIASTO WSPIERA STUDENTÓW


Miejskie stypendia dla studentów

Miejski Program Stypendialny to finansowe wsparcie skierowane do najlepszych studentów, którzy kontynuują lub rozpoczynają studia w Toruniu.
czytaj dalej


Stypendia sportowe i kulturalne

Miasto wspiera sportowców i artystów przyznając stypendia i nagrody sportowe oraz stypendia w dziedzinie kultury. O wsparcie mogą się także ubiegać studenci toruńskich uczelni.
czytaj dalej


Mikrowsparcie dla studentów

Mikrowsparcie to realizowany przez Toruńską Agendę Kulturalną program wsparcia rzeczowego dla organizatorów wydarzeń kulturalnych, do kwoty 2500 zł. O wsparcie wydarzeń mogą ubiegać się także studenci. Nabory ogłaszane są cztery razy w roku.
czytaj dalej


Mieszkanie dla absolwenta

W ramach programu "Mieszkanie dla absolwenta" Toruń przeznacza każdego roku pięć mieszkań dla najlepszych absolwentów toruńskich uczelni
czytaj dalej


Toruń porusza kulturą

W ciągu miesiąca w Toruniu odbywa się średnio sto różnego formatu imprez kulturalnych: festiwali, koncertów, wystaw, spektakli teatralnych, przeglądów poetyckich i fotograficznych oraz plenerowych pokazów historycznych. Poznaj miejskie instytucje prezentowane w filmowym cyklu "Toruń porusza kuturą"
czytaj dalej

Pobierz miejską aplikację na urządzenia przenośne


Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu

logo-szkoly

Alliance Francaise Toruń

logo-szkoly

Centrum Nauki i Biznesu „ŻAK”

logo-szkoly

Prywatne Policealne Studium Farmaceutyczne

  • Adres:ul.Kosynierów Kościuszkowskich 6, 87-100 Toruń
  • Telefon:(56) 645 30 83
logo-szkoly

Speak up

logo-szkoly

Studium Kształcenia Kadr

logo-szkoly

Szkoła Projektowania i Wzornictwa Odzieżowego w Toruniu

logo-szkoly

Szkoły Policealne TEB Edukacja w Toruniu

logo-szkoly

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

logo-szkoly

Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu

logo-szkoly

Wyższa Szkoła Filologii Hebrajskiej

  • Adres:ul. Poznańska 49, 87-100 Toruń
  • Telefon:(56) 662 62 62
logo-szkoly

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane