Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Projektowanie + psychologia = Dzień Otwarty w School of Form

Humanistyczny aspekt projektowania, warsztaty fotografii studyjnej, tworzenie biżuterii z porcelanowego gruzu czy prowadzenie robota KUKA. To tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na odwiedzających podczas Dnia Otwartego w School of Form, który odbędzie się w piątek, 28 marca w godz. 12.30-18.00 w siedzibie uczelni przy ul. Głogowskiej 18 w Poznaniu.

W trakcie wydarzenia Dawid Wiener, psycholog oraz koordynator kształcenia humanistycznego w School of Form, poprowadzi wykład pt. „Projektowanie dla dzieci i młodzieży z zastosowaniem wiedzy psychologicznej”. Jak mówi sam prelegent, będzie to świetna okazja by przenieść się do świata psychologii w projektowaniu.

Dla chętnych do zdobycia praktycznych umiejętności, zorganizowane zostaną także warsztaty fotografii studyjnej, w których modelami będą dzieci. Po dużej dawce teorii i praktyki, każdy uczestnik będzie potrafił zrobić im świetne zdjęcia.

Podczas wydarzenia będzie można także zobaczyć wystawy prac studentów specjalizacji fashion, industrial, domestic i communication.

Wszyscy zainteresowani zostaną również oprowadzeni po szkole przez studentów, którzy chętnie odpowiedzą na pytania dotyczące uczelni, opowiedzą o swoich doświadczeniach z przygotowania prezentacji i z rozmowy kwalifikacyjnej, a także podzielą się wrażeniami z zajęć i projektów.

Osoby, które mają pomysły na prezentację rekrutacyjną bądź posiadają już gotowe prace, będą mogły skorzystać z konsultacji wykładowcy SoF. Postara się on doradzić i skomentować przyniesione prace i pomysły.

Wstęp na wydarzenie jest wolny. Więcej szczegółów oraz zapisy na warsztaty znajdują się na stronie: www.sof.edu.pl

--------------------------

School of Form to międzynarodowa wyższa szkoła projektowania, która w październiku 2011 roku przyjęła pierwszych studentów. Szkoła mieści się w Poznaniu. Studia stacjonarne trwają 3,5 roku, a po ich ukończeniu absolwenci uzyskują tytuł licencjata Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej na kierunku wzornictwo. Nad unikalnym programem nauczania, który łączy w sobie elementy edukacji projektowej i humanistycznej pracował zespól ekspertów pod przewodnictwem Lidewij Edelkoort, wieloletniej szefowej Design Academy Eindhoven, która jest dyrektorem strategicznym i mentorem School of Form. Tak przygotowany program studiów z zakresu wzornictwa otrzymał najwyższą punktację w konkursie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na kierunki zamawiane.

School of Form współpracuje z polskimi i światowymi projektantami, wykładowcami i ekspertami, pracującymi dla najlepszych marek i firm z różnych branż. Zajęcia prowadzą m.in. Oskar Zięta, Agnieszka Jacobson-Cielecka (dyrektor programowy ds. design), Rene Wawrzkiewicz, Paulina Matusiak, Bartosz Mucha, Paweł Grobelny, Wojciech Dziedzic, Ewa Klekot, Krzysztof Kubasek, Agata Nowotny, Dawid Wiener (dyrektor programowy ds. humanistyki). Jednym z najistotniejszych elementów strategii nauczania w School of Form jest praktyczne kształcenie, w powiązaniu z biznesem, już na etapie wczesnych projektów. Dzięki partnerskiej współpracy z poważnymi partnerami biznesowymi, którzy wspierają finansowo rozwój studentów, a także oferują im staże w swoich przedsiębiorstwach, studenci będą odbywać praktyki w krajowych i zagranicznych studiach projektowych, firmach produkcyjnych i warsztatach rzemieślniczych w zależności od wybranego przez siebie profilu.

www.sof.edu.pl/ 

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane