Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Waterlove, czyli ceramiczne party

100 kg porcelany, 30 litrów szkliwa, 12 form gipsowych, 2 miesiące pracy, 1275 stopni Celsjusza – tak powstawało ponad 500 sztuk różnorodnych kubków, które wspólnie ze studentami wykonał i zaprojektował Arkadiusz Szwed, kierownik pracowni ceramicznej School of Form. Naczynia powstawały w ramach projektu Waterlove, łączącego ciekawe wzornictwo z kulturą klubową. Najbliższa odsłona wydarzenia już 9 maja w Warszawie i od 16 do 18 maja w Krakowie.

Porcelanę studentów School of Form można będzie odnaleźć między dźwiękami dobrej muzyki, w industrialnych wnętrzach warszawskiej restauracji „Bydło i Powidło” oraz w krakowskim „Forum Przestrzenie”. Podczas imprezy każdy uczestnik będzie mógł zakupić napój, drinka wraz z naczyniem zaprojektowanym i wykonanym przez Arkadiusza Szweda we współpracy ze studentkami ze School of Form: Isią Czartoryską oraz Pauliną Masternak, a następnie obejrzeć specjalnie przygotowaną na te okazję wystawę.

– Chcemy pobudzić zamknięte środowisko sztuki do otwarcia się na nowe metody dotarcia do odbiorcy – mówi Arkadiusz Szwed. Studenci chcą się przebić do świadomości młodych i przekonać ich, że nowoczesny design i wzornictwo nie są wyłącznie dla wybranych. – Kupując drinka staniemy się automatycznie konsumentami sztuki. A kubek, z którego będzie się piło, pozostanie już własnością kupującego. Chcemy przekonać młodych ludzi, że porcelana ma swoje imię, że nie jest anonimowa. Jej piękno jest dostępne nie tylko w sklepach, ale również można obejrzeć je w galeriach – tłumaczy Szwed.

Pierwsza edycja Waterlove odbyła się już w Poznaniu i spotkała się z dużym zainteresowaniem, stąd pomysł organizatorów, aby poszerzyć grono odbiorców o kolejne miasta. – Warszawa i Kraków to nasze następne przystanki, ale z pewnością nie ostatnie – zapewnia Arek Szwed.

W Warszawie wydarzenie odbędzie się 9 maja w jadalni „Bydło i Powidło”. O godz. 20.00 rozpocznie się tam prezentacja powstawania ceramiki oraz klubowa impreza Waterlove. Natomiast od 16 do 18 maja w krakowskiej klubokawiarni "Forum Przestrzenie" odbędzie się m.in. wernisaż ceramiki połączony z imprezą, poprzedzony warsztatami krawieckimi z techniki smockingu, badaniami koloru, projektowaniem osobistych piktogramów. Przewidziano również zajęcia dla najmłodszych, podczas których będą mogli spróbować swoich sił w ceramice. Uczestnicy krakowskiej imprezy będą mieli także okazję posłuchać wykładu Zuzanny Skalskiej, jednej z najbardziej znanych polskich trendwatcherek, założycielki oraz wykładowcy School of Form, która opowie o świadomości zmian oraz sile trendów.

Aby wziąć udział w krakowskich warsztatach i wykładzie należy wypełnić internetowy formularz na stronie www.sof.edu.pl , na której znaleźć można także więcej informacji oraz szczegółowy program wydarzenia. 

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane