Bioinformatyka
interdyscyplinarna dziedzina nauki wykorzystująca metody i narzędzia informatyczne do rozwiązywania problemów z nauk biologicznych.
Instytut Biologii
Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie
Absolwenci tego kierunku:
- mają wiedzę i umiejętności z zakresu ogólnych zagadnień biologii i informatyki, opartą na rzetelnej znajomości podstaw nauk matematyczno-przyrodniczych.
- są przygotowani do uzyskiwania informacji biologicznej, zarówno w laboratorium, jak i z ogólnie dostępnych baz danych, oraz jej opracowywania i przetwarzania odpowiednimi metodami.
- rozumieją działanie współczesnych systemów komputerowych oraz ma wiedzę umożliwiającą aktywny udział w realizacji projektów bioinformatycznych.
- są przygotowani do pracy w: instytucjach naukowych zajmujących się badaniami biologicznymi, jako specjaliści w zakresie metod bioinformatycznych, instytucjach medycznych wykorzystujących osiągnięcia genetyki, diagnostyce medycznej, projektowaniu terapii, w firmach agrobiotechnologicznych.
Absolwenci znajdą zatrudnienie w:
- instytucjach naukowych zajmujących się badaniami biologicznymi, jako specjaliści w zakresie metod bioinformatycznych;
- instytucjach medycznych wykorzystujących osiągnięcia genetyki;
- diagnostyce medycznej;
- projektowaniu terapii;
- firmach agrobiotechnologicznych
Powiązane kierunki
Nowy kierunek studiów na UP w Krakowie: psychologia i biologia zwierząt
Kochasz zwierzęta? Chciałbyś lepiej rozumieć ich naturę oraz zachowania? Marzysz o pracy z nimi?
czytaj dalejManager projektów społecznych - studia w Krakowie
Absolwent kierunku Manager projektów społecznych przygotowany jest do podjęcia zatrudnienia w instytucjach, organizacjach i przedsiębiorstwach, a także prowadzenia własnej działalności zorientowanej na zarządzanie projektami.
czytaj dalejKognitywistyka w Krakowie
Zdobyte wiedza i umiejętności umożliwiają absolwentowi podjęcie zatrudnienia na stanowiskach wykorzystujących interdyscyplinarność kognitywistyki: od obszaru neuromarketingu i projektowania interaktywnych produktów czy usług; poprzez zawody związane z zagadnieniami neurolingwistyki bądź zoopsychologii; po dziedziny zajmujące się gromadzeniem, analizą oraz prezentacją danych.
czytaj dalej