Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Studia w Jeleniej Górze

Jelenia Góra liczy 80 325 mieszkańców i jest czwartym pod względem liczby ludności (po Wrocławiu, Wałbrzychu i Legnicy) miastem w województwie dolnośląskim. Miasto razem z okolicznymi gminami powołano Aglomerację Jeleniogórską liczącą 209 000 mieszkańców.

Historia szkolnictwa wyższego w Jeleniej Górze sięga lat 60. XX wieku, kiedy to powołano do życia w mieście pierwsze punkty konsultacyjne większości wrocławskich uczelni: Politechniki, Uniwersytetu i Akademii Ekonomicznej. W ciągu kilkunastu kolejnych lat najbardziej z nich rozwinęły się placówki politechniki i akademii ekonomicznej. Pierwsza z nich dysponuje filią mieszczącą się w Cieplicach w Pałacu Schaffgotschów, zaś druga wydziałem zamiejscowym - Wydział Ekonomii, Zarządzania i Turystyki, znajdującym się przy ulicy Nowowiejskiej.

Pierwszą samodzielną szkołą wyższą w Jeleniej Górze była Wyższa Oficerska Szkoła Radiotechniczna, którą utworzono w 1969 roku. Została ona rozformowana decyzją władz wojskowych w 1997 roku. Rok później utworzono drugą, a zarazem pierwszą cywilną jeleniogórską uczelnie, którą było Kolegium Karkonoskie.

Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa w Jeleniej Górze

logo-szkoly

PCKK Prywatne Centrum Kształcenia Kadr

  • Adres:ul. Wolności 29, 58-500 Jelenia Góra
  • Telefon:75 64 94 161, 884 381 570
  • Strona:http://www.pckk.pl
logo-szkoly

Szkoły Policealne TEB Edukacja w Jeleniej Górze

logo-szkoly

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu - Filia w Jeleniej Górze

logo-szkoly

Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych im. Stanisława Wyspiańskiego

logo-szkoly

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane