Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Judaistyka

Co możesz zrobić w ciągu 1845 godzin? Rozegrać 1230 meczów piłki nożnej, obejrzeć 3690 odcinków serialu, przebiec jakieś 620 maratonów… Możesz też poznać trzy języki (pisane osobliwym alfabetem), przebyć drogę od starożytnych pustyni Bliskiego Wschodu do współczesnego Izraela oraz zostać znawcą literatury żydowskiej (albo przynajmniej spróbować ustalić jej definicję).

Czy wiesz, że według tradycji żydowskiej Bóg stworzył świat po hebrajsku i że również w tym języku rozmawiali Adam i Ewa w raju? Na wrocławskiej judaistyce oferujemy Ci naukę nie tylko jednego z najstarszych języków znanych ludzkości, lecz także — jako jedyni w Europie — języków jidysz i ladino. Poza tym na naszych studiach zyskasz wiedzę o kulturze, historii oraz literaturze Żydów, stosunkach polsko-żydowskich, judaizmie, filozofii i mistyce żydowskiej, muzyce, filmie i teatrze oraz o wielu innych rzeczach.

Judaistykę możesz realizować jako główną dyscyplinę studiów, ale też jako drugi kierunek. Przyjazny plan zajęć oraz elastyczna, otwarta kadra pomogą pogodzić Ci studiowanie judaistyki z innymi zajęciami na Uniwersytecie czy z pracą.

Nasi wykładowcy są specjalistami w swoich dziedzinach, uczą z pasją, nie boją się trudnych pytań i cieszą się z dyskusji. Katedra Judaistyki współpracuje z wieloma ośrodkami naukowo-dydaktycznymi w kraju oraz zagranicą, a dzięki naszym kontaktom — korzystasz i Ty. Oferujemy naszym studentom program stypendialny, który uwzględnia zarówno stypendia finansowe, jak i semestralne zagraniczne wyjazdy w ramach programu Erasmus Plus.

Oferujemy wyjątkową ścieżkę przeznaczoną dla edukatorów w zakresie szeroko rozumianej problematyki żydowskiej i dialogu międzykulturowego. Ścieżka edukatorska powstała we współpracy z Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie, w którym będą odbywały się praktyki i wizyty studyjne. Obok zajęć z języków, religii, historii, kultury, ochrony dziedzictwa żydowskiego w Polsce i na świecie, relacji polsko-żydowskich, animacji społeczno-kulturalnej, organizacji pozarządowych, edukacji antydyskryminacyjnej, program studiów zawiera dodatkowy blok programowy umożliwiający uzyskanie uprawnień pedagogiczno-edukacyjnych i kompetencji w szeroko pojętej działalności edukacyjnej.

Jeśli w ciągu najbliższych trzech lat masz wolne 1845 godzin i chcesz je dobrze wykorzystać, to zapraszamy na studia judaistyczne we Wrocławiu!

Co po studiach

Zastanawiasz się, co będziesz mógł robić po judaistyce? Nasi absolwenci pracują w instytucjach kulturalnych, organizacjach pozarządowych, szkołach, placówkach dyplomatycznych, a nawet w policji!




 

Powiązane kierunki

Chemia i toksykologia sądowa

to unikatowe i interdyscyplinarne studia realizowane wspólnie przez dwie wiodące wrocławskie uczelnie – Wydział Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego i Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

czytaj dalej

Filologia dalekowschodnia

Jeśli interesujesz się językiem, kulturą i historią dalekiego Wschodu, chciałbyś zgłębić wiedzę dotyczącą Korei lub Chin i widzisz się w pracy związanej z rynkiem azjatyckim – to właśnie znalazłeś kierunek dla siebie.

czytaj dalej

Militarioznawstwo

Jeśli Twoją pasją są zagadnienia związane z historią wojen, uzbrojenia czy myśli wojskowej – militarioznawstwo to kierunek dla Ciebie.

czytaj dalej

Filologia ukraińska z językiem angielskim

Jeśli języki są Twoją pasją, spróbuj swoich zdolności na wyjątkowym kierunku – połączeniu filologii angielskiej i ukraińskiej. Będziesz na niej szlifował aż dwa języki jednocześnie!

czytaj dalej

Zarządzanie środowiskiem przyrodniczym

Interesujesz się bioróżnorodnością, ideą zrównoważonego rozwoju, aktywną ochroną przyrody, ginących gatunków i ekosystemów? Jeśli tak, to ten wyjątkowy w skali całego kraju kierunek, jakim jest zarządzenie środowiskiem przyrodniczym, został stworzony specjalnie dla Ciebie.

czytaj dalej

Genetyka i biologia eksperymentalna

Jeśli interesuje Cię poznanie mechanizmów rządzących tym, co dzieje się w komórkach, jeśli chcesz wiedzieć, w jaki sposób geny decydują o rozwoju i funkcjonowaniu organizmów, jak się tworzy organizmy transgeniczne, na czym polegają mutacje oraz co leży u podłoża chorób genetycznych – powinieneś studiować genetykę i biologię eksperymentalną.

czytaj dalej

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane