Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Internet zmienia nasze życie!

Wraz z rozwojem technologicznym zmieniają się nasze obyczaje i nastawienie do wielu aspektów życia. Internet zrewolucjonizował naszą egzystencję pod wieloma względami i trudno porównać dzień przeciętnego europejczyka dziś i 20,15, czy nawet 10 lat temu.

To dwie odmienne perspektywy. Dokonały się gruntowne zmiany, w wielu obszarach naszego funkcjonowania, wywracając nasze przyzwyczajenia do góry nogami. Zmieniły się nasze nawyki zakupowe, droga odbioru wytworów kultury, sposób komunikacji ze znajomymi, a przede wszystkim algorytm wyszukiwania informacji.

Dzięki stronom internetowym z wizytówkami firm książki telefoniczne odeszły do lamusa. Już nikt nie szuka numeru do firmy transportowej na żółtych kartkach ze spisem przedsiębiorstw, tylko w Internecie. W ułamku sekundy mamy jej nazwę, adres i numer telefonu. Podobnie jest z papierowymi mapami. Odkąd smartfony stały się powszechne, większość użytkowników korzysta z aplikacji Google Maps, która daje dostęp do map na całym świecie. Wystarczy kilka kliknięć, aby zobaczyć plan Berlina, czy Hongkongu i zlokalizować się na tym planie. To dużo wygodniejsze, niż noszenie ze sobą fizycznej mapy, która nie posiada funkcji geolokalizacji.

Dużą zmianę w nawykach można również zauważyć wśród studentów, obserwując ich sposób pozyskiwania materiałów edukacyjnych. Niegdyś aby dostać notatki z zajęć, trzeba było uprzedzać o tym kolegę z grupy dzień wcześniej i prosić, aby notował przez kalkę. Później pojawiło się ksero i sprawa była łatwiejsza, jednak wciąż wiązało się to z chodzeniem po prośbie i obustronną wymianą przysług. W tej chwili internet dokonał swoistego przewrotu zwyczaju, który panował wśród studentów od lat. Portal Notatek.pl sprawił, że notatki z wykładów i ćwiczeń są dostępne dla wszystkich, niezależnie od relacji towarzyskich panujących w grupie dziekańskiej, co zaowocowało oszczędnością czasu i pieniędzy.

Notatek.pl - Materiały na studia: notatki, ćwiczenia, wykład 

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane