Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Psychologia bez cenzury - Strefa Psyche SWPS

Czego reklama nie może? Czy prawdziwa miłość istnieje? Jak ma się do tego partnerstwo i seks? Jaka jest recepta na udane związki w czasach kryzysu rodziny? Jak uporać się ze stresem w pracy? Na te pytania odpowiedzą mistrzowie psychologii SWPS podczas comiesięcznych spotkań w 5 miastach Polski, w ramach projektu Strefa Psyche SWPS. Pierwsze spotkanie w SWPS w Warszawie poprowadzi prof. Bogdan Wojciszke 13 lutego o godz. 17.00. Wstęp wolny.

Namiętność, seks i ekonomia

Prof. Bogdan Wojciszke, psycholog SWPS i wybitny znawca zagadnień związanych z dynamiką bliskich związków, zainauguruje cykl w SWPS w Warszawie przy ul. Chodakowskiej 19/31 i opowie o tym, jak kochać i być kochanym. Uczestnicy spotkania będą mogli wziąć również udział w warsztatach, na których dowiedzą się, jak budować związek na zasadzie partnerstwa, czym kierować się przy wyborze partnera, jak rozmawiać o erotyce oraz co jest ważne dla kobiet i mężczyzn w związku. Aby wziąć udział w wykładzie „Mistrzowie Psychologii” oraz warsztacie należy wypełnić internetowy formularz zgłoszeniowy, który znajduje się w na stronie www.swps.pl w zakładce „aktualności”.

Mistrzowie o psychologii w codziennym wymiarze

Strefa Psyche SWPS to nowatorskie przedsięwzięcie, którego celem jest popularyzowanie wiedzy psychologicznej. Wybitni naukowcy, ludzie z pasją będą mówić o psychologii w codziennym życiu, bez cenzury na różne tematy. – W każdym miesiącu poruszać będziemy inną problematykę, dotyczącą takich zagadnień jak: rodzina, dziecko, praca, pieniądze, miłość, seks i tolerancja – mówi Agnieszka Lewicka, organizatorka spotkań. W ramach Strefy Psyche odbywać się będą wykłady „Mistrzowie Psychologii”, a następnie warsztaty, dyskusje, porady i konsultacje. Łącznie do czerwca 2014 r. odbędzie się 20 spotkań. Więcej informacji i felietonów wykładowców można przeczytać na blogu naukowym: www.strefapsyche.swps.pl .

Praktyczne zastosowania psychologii

Spotkania w ramach Strefy Psyche skierowane są do osób, które są zainteresowane psychologią, samorozwojem oraz podnoszeniem kompetencji zawodowych. Celem projektu jest popularyzowanie wiedzy psychologicznej na najwyższym merytorycznym poziomie i odkrywanie możliwości, jakie daje psychologia we wszystkich sferach życia – prywatnej i zawodowej. – Psychologowie pokażą praktyczne zastosowanie wiedzy psychologicznej nie tylko w terapii, ale również w sektorze biznesowym, nowoczesnych technologiach i jakości życia – dodaje Agnieszka Lewicka.

Najbliższe spotkania w ramach Strefy Psyche SWPS:

WROCŁAW
4 lutego, godz. 17.00 „Jak kupujemy i jak nie ulegać reklamom?” – prof. dr hab. Andrzej Falkowski – wykład „Mistrzowie Psychologii”
11 lutego, godz. 17.30 „Dlaczego pieniądze mi się rozchodzą?” – dr Agata Gąsiorowska – warsztat

WARSZAWA
13 lutego, godz. 17.00 „Namiętność, seks i ekonomia” – prof. dr hab. Bogdan Wojciszke – wykład „Mistrzowie Psychologii”
17 lutego, godz. 17.00 „Just chill – radosny seks” Michał Pozdał – warsztat
19 lutego, godz. 17.30 „Dwoje na kozetce, czyli para za drzwiami gabinetu terapeuty” – Anna Porębowicz-Doersmann – warsztat
20 lutego, godz. 17.00 „Psychologia randki” – dr Konrad Maj – warsztat

SOPOT
20 lutego, godz. 18.00 „Namiętność, seks i ekonomia" – prof. dr hab. Bogdan Wojciszke – wykład „Mistrzowie Psychologii”
22 lutego, godz. 12.00 „Dwa bieguny związku-miłość i przemoc" – mgr Anna Hebenstreit-Maruszewska i prof. dr hab. Tomasz Maruszewski – wykład interaktywny z elementami warsztatowymi

KATOWICE
22 lutego godz. 12.00 - „Psychologia wykrywania kłamstw - mimika” dr hab. Szymon Draheim, prof. SWPS – wykład „Mistrzowie Psychologii”

POZNAŃ
1 marca, godz. 12.00 „Rodzina – związek – dziecko” dr hab. Katarzyna Popiołek, prof. SWPS – wykład „Mistrzowie Psychologii”
Więcej informacji na stronie: www.strefapsyche.swps.pl

--------------------------

Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej to nowoczesne centrum naukowo-dydaktyczne, które oferuje interdyscyplinarne studia społeczno-humanistyczne w Warszawie, Wrocławiu, Sopocie, Poznaniu
i Katowicach. Od 16 lat uczelnia jest jednym z najważniejszych ośrodków studiów psychologicznych w kraju. Obecnie kształci około 14,4 tys. studentów. Uczelnia posiada uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora w dyscyplinach: psychologia (w Warszawie i Wrocławiu), kulturoznawstwo, socjologia i prawo oraz doktora habilitowanego w dyscyplinach psychologia (w Warszawie i Wrocławiu)
i kulturoznawstwo. Tradycją SWPS są cykle otwartych imprez naukowych, popularnonaukowych
i kulturalnych. Częstymi gośćmi uczelni są światowej sławy naukowcy, znani artyści i przedstawiciele świata mediów. SWPS jest organizacją społecznie odpowiedzialną, m.in. wspiera rozwój sztuki, realizując cykl wydarzeń Kultura Wysokich Napięć. 

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane