Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Pierwsza polska uczelnia uruchamia Advanced Management Program

Akademia Leona Koźmińskiego (ALK) jest pierwszą polską uczelnią, która uruchamia Advanced Management Program (AMP) pod nazwą Koźmiński AMP (KAMP), przeznaczony dla wyższej kadry menedżerskiej. Pierwsza grupa uczestników rozpoczyna KAMP w marcu br.

W odróżnieniu od kursów MBA i podyplomowych studiów menedżerskich, skoncentrowanych na zdobywaniu i rozwijaniu określonych kompetencji z obszaru zarządzaniu i podejmowania decyzji biznesowych, programy typu AMP są skierowane do liderów firm i stanowią raczej kompleksowy przewodnik po nowych ideach. Wskazują nowe kierunki myślenia o biznesie, dylematy stojące przed szefami, uwarunkowania etyczne i społeczne zarządzania, wspierają rozwój osobisty w zmieniających się i niepewnych okolicznościach życia gospodarczego i społecznego. Taki charakter ma Koźmiński Advanced Management Program, prowadzony wraz ze znaną szkołą biznesu EADA z Barcelony.

Według profesora Lechosława Garbarskiego, pomysłodawcy i dyrektora KAMP, programy dla menedżerów o najwyższych kwalifikacjach i dużych osiągnięciach są dopełnieniem praktyki zawodowej i innych form edukacji menedżerskiej. – Na pewnym etapie życia i poziomie profesjonalnym trudno oczekiwać od szefów, właścicieli firm lub cenionych doradców, aby chcieli korzystać z klasycznych programów edukacji menedżerskiej, z typowymi dla nich rygorami egzaminacyjnymi – mówi prof. Garbarski. – Chodzi im raczej o skonfrontowanie własnych doświadczeń i wyborów z refleksjami czołowych praktyków biznesu, wybitnych wykładowców i ekspertów z różnych dziedzin. Sprzyja temu tryb pracy w trakcie KAMP zakładający serię całotygodniowych, wyjazdowych sesji, podczas których zróżnicowane zajęcia trwają praktycznie od rana do wieczora.

Zajęcia KAMP odbywają się od marca do listopada br. w czterech całotygodniowych sesjach – trzy w Serocku pod Warszawą, a jedna w Barcelonie. Będą prowadzone w języku polskim i angielskim przez profesorów Akademii Leona Koźmińskiego, wśród których znajdą się: Andrzej K. Koźmiński, założyciel ALK i wykładowca m.in. amerykańskich i francuskich uniwersytetów, Krzysztof Obłój, znawca zarządzania strategicznego, Krzysztof Kalicki, prezes Deutsche Bank Polska, Grzegorz W. Kołodko, wykładowca wielu uniwersytetów, były wicepremier i minister finansów, Lechosław Garbarski, ekspert marketingu, a także naukowcy i praktycy z EADA z Barcelony.

Wykładowcami KAMP są też praktycy z różnych dziedzin, w tym: Emilian Kamiński, aktor, pisarz i dyrektor teatru, Sławomir Lachowski, twórca i były menedżer mBanku, Maciej Witucki, wieloletni prezes Orange Polska oraz goście specjalni: Jan Krzysztof Bielecki, były premier i prezes Pekao SA, Dariusz Blocher, prezes zarządu, dyrektor generalny Budimeks SA, Henryka Bochniarz, prezydent PKPP Lewiatan, wybitny aktor Marek Kondrat czy prof. Hermann Simon, ekonomista i założyciel firmy konsultingowej.

Akademia Leona Koźmińskiego jest pierwszą polską uczelnią, która z powodzeniem zaoferowała swój autorski program KAMP szefom i właścicielom polskich firm. W trakcie 4 tygodni pracy z najlepszymi wykładowcami uczestnicy pierwszej edycji będą rozważali problemy przywództwa w organizacjach, długofalowe strategie, zastanawiali się nad osobistym rozwojem, nowymi kompetencjami, także w dziedzinach pozornie odległych od obowiązków szefa, jak autocoaching, komunikowanie, zarządzanie emocjami, czy warsztaty teatralne. Harmonijnemu łączeniu pracy zawodowej i życia osobistego będzie służył dwudniowy udział w zajęciach partnerów i partnerek uczestników programu pod koniec czwartego tygodnia.

W pierwszym KAMP biorą udział szefowie, właściciele i udziałowcy firm, konsultanci z wieloletnią praktyką i poważnymi dokonaniami w swoich dziedzinach. Koszt pierwszej edycji programu KAMP wynosi 39500 zł i obejmuje uczestnictwo w zajęciach i sesjach specjalnych, zakwaterowanie i wyżywienie, komplet materiałów oraz przelot na trasie Warszawa – Barcelona – Warszawa. Rekrutacja do kolejnej edycji KAMP jest planowana na jesień br.

Advanced Management Program jest najbardziej zaawansowanym, elitarnym sposobem kształcenia menedżerów na świecie. Szereg polskich menedżerów wzięło udział w takich zajęciach organizowanych przez zagraniczne szkoły biznesu. Kolebką AMP jest amerykański uniwersytet Harvard, gdzie pierwszy program tego rodzaju został uruchomiony w 1945 r., głównie z myślą o demobilizowanych oficerach z armii amerykańskiej, którzy w czasie pokoju mogli objąć kluczowe stanowiska w biznesie. 

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane