Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Warszawski Festiwal Kultury Studenckiej

O bezpieczeństwo i uśmiech dziecka, osób niepełnosprawnych i ich nauczycieli.

Warszawski Festiwal Kultury Studenckiej to wymarzona, majowa impreza rodzinna, która odbędzie się w sobotnie popołudnie, w Amfiteatrze na Bemowie (ul. Raginisa) i w plenerze, Park Górczewska. Nad bezpieczeństwem i dobrą zabawą dzieci czuwać będzie grupa studentów wolontariuszy. Dorośli będą mogli obcować z kulturą i sportem, a także wesprzeć działania edukacyjne i społeczne w swoim mieście, nabyć ciekawe umiejętności, przyjrzeć się pracy specjalistów terapii. Organizatorzy i wykonawcy mają nadzieję, że zabawa będzie przednia, a kto lubi mocne brzmienia, koniecznie musi zostać na wieczornej części Festiwalu.

Impreza podzielona jest na 4 bloki tematyczne (Program w załączeniu):

„STUDENCI DZIECIOM” Plenerowe warsztaty integracyjne prowadzone przez studentów Akademii Pedagogiki Specjalnej. Będzie moc atrakcji, morze śmiechu, gry i zabawy na wolnym powietrzu. Pod koniec tej części odbędzie się pokaz działań ratowniczych w wykonaniu studentów Szkoły Wyższej Służb Pożarniczych w Warszawie. Które z dzieci nie lubi strażaków?


„SPORTOWCY BEZ BARIER” prezentujący sport paraolimpijski – pokazy sportowe paraolimpijczyków na wózkach, oraz pokazy handbike’ów i wyścigi na wózkach. Pokazy aktywnej rehabilitacji. Możliwość dla publiczności spróbowania swoich sił w zawodach sportowych na wózkach.


„ARTYŚCI BEZ BARIER” składający się z występów Zespołu Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Chojnie, Występu dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych nr 101 w Warszawie, Etiuda kabaretowa w wykonaniu zespołu „Oddział Otwarty – Białołęka” oraz Spektaklu Teatru Młodych „Biała Mandragora” z Młodzieżowego Domu Kultury im. Króla Maciusia w Płocku.


"CZĘŚĆ FESTIWALOWĄ" - otwartą przez Ministra RP Rzecznika Praw Dziecka, Prezydent m.st. Warszawy, oraz Burmistrza dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy i władz Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej. Rozpoczętą występem Integracyjnego Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowiacy”. Następnie odbędą się prezentacje artystyczne studentów - finalistów konkursu „Muzyka, ruch, słowo”. Podczas obrad Jury, wystąpią zaproszeni artyści min. Alicja Wojtczak, Zespół Tańca z Centrum Tańca SWING i Zespół Cheerleaders „Impresja". Festiwal podsumuje wręczenie nagród laureatom i występ zespołu rockowo-metalowego MECH.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Warszawy i okolic.
Wstęp wolny. 

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane