Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Dzień Otwarty Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku – 21 maja 2013

Wszystkie kierunki studiów Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku w jednym czasie i w jednym miejscu – 21 maja 2013 roku od 10:00 do 15:00.

W programie przede wszystkim warsztaty i interaktywne prezentacje przygotowane przez pracowników naukowo-dydaktycznych i studentów naszej Uczelni. Uczestnicy będą mogli wziąć udział między innymi w warsztatach: szycia chirurgicznego, stomatologicznych, sporządzania recepturowych postaci leku, wykonywania i oglądania preparatów mikroskopowych. Można będzie nauczyć się jak wykonywać masaż ciała, jak zdrowo się odżywiać, czy też spróbować swoich sił w udzielaniu pierwszej pomocy. Nie zabraknie badań profilaktycznych: słuchu, narządu głosu, ciśnienia krwi i poziomu cukru oraz zabiegów kosmetycznych. Przedstawimy badanie USG.

Warsztaty szycia chirurgicznego

Imprezę będzie relacjonowało Studenckie Centrum Radiowe Radiosupeł. O godz. 12:30 w Aula Magna Pałacu Branickich odbędzie się prezentacja rekrutacyjna, a w holu wystawa prac Studenckiej Agencji Fotograficzno-Filmowej. Przedstawiciele Centrum Wolontariatu Wydziału Nauk o Zdrowiu będą zachęcać do niesienia pomocy potrzebującym.

W trakcie Dnia Otwartego czynne będzie również Muzeum Historii Medycyny i Farmacji, w którym oprócz dawnej apteki można obejrzeć szpital polowy, dawne gabinety: okulistyczny i ginekologiczny. Oprócz atrakcji zaplanowanych na dziedzińcu odbędą się pokazy i zajęcia laboratoryjne w Euroregionalnym Centrum Farmacji oraz Collegium Universum.

Szczegóły Dnia Otwartego na: www.umb.edu.pl/dzien_otwarty

www.umb.edu.pl 

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane