Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Dzień z psychologią w Sopocie

Co robi psycholog? Jak osiągnąć sukces po psychologii? Chcesz wiedzieć więcej? Przyjdź na [b]„Dzień z psychologią”[/b], który odbędzie się [b]16 kwietnia 2013 r. [/b]w sopockim wydziale SWPS, przy ul. Polnej 16/20.

„Dzień z kierunkiem” ma przybliżyć uczniom specyfikę studiów psychologicznych, zapoznać z programami studiów i pokazać sposób nauczania funkcjonujący w SWPS. Uczestnicy najbliższego spotkania w SWPS w Sopocie zwiedzą uczelnię, pracownie i laboratoria oraz dowiedzą się więcej na temat studiów i specjalizacji oferowanych w SWPS.

– W czasie spotkań postaram się opowiedzieć licealistom, dlaczego psychologia jest nauką, jak wygląda kariera psychologa-naukowca i dlaczego warto wybrać ten rodzaj zawodu. Opowiem o plusach i minusach bycia naukowcem, o najnowszych odkryciach psychologów z Polski i zagranicy oraz postaram się przekonać uczestników, że wiedza z zakresu psychologii to ogromna wartość, którą możemy wykorzystać w prawie każdej dziedzinie naszego życia – mówi Konrad Bocian, psycholog społeczny z SWPS w Sopocie.

Uczniowie pobudzą także swoją kreatywność i poznają praktyczny wymiar psychologii podczas warsztatów ogólnorozwojowych. Psychologowie, wykładowcy z SWPS w Sopocie oraz trenerzy ze Strefy Młodzieży SWPS i Fundacji Edukacyjnej ODiTK pokażą uczestnikom, jak trenować koncentrację, opanować stres na egzaminach, a nawet jak wykorzystywać gry do nauki i podnoszenia swojej motywacji.
Więcej informacji o programie „Dnia z psychologią” w Sopocie na: www.swps.pl/sopot .

***
Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej to nowoczesne centrum naukowo-dydaktyczne, które oferuje interdyscyplinarne studia społeczno-humanistyczne w Warszawie, Wrocławiu, Sopocie, Poznaniu
i Katowicach. Od 16 lat uczelnia jest jednym z najważniejszych ośrodków studiów psychologicznych w kraju. Obecnie kształci około 14,4 tys. studentów. Uczelnia posiada uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora w dyscyplinach: psychologia (w Warszawie i Wrocławiu), kulturoznawstwo, socjologia i prawo oraz doktora habilitowanego w dyscyplinach psychologia (w Warszawie i Wrocławiu) i kulturoznawstwo. Tradycją SWPS są cykle otwartych imprez naukowych, popularnonaukowych i kulturalnych. Częstymi gośćmi uczelni są światowej sławy naukowcy, znani artyści i przedstawiciele świata mediów. SWPS jest organizacją społecznie odpowiedzialną, m.in. wspiera rozwój sztuki, realizując cykl wydarzeń Kultura Wysokich Napięć.

Wydział Zamiejscowy SWPS w Sopocie istnieje od 2002 r. Jego dziekanem jest prof. dr hab. Bogdan Wojciszke. W ofercie wydziału znajdują się studia na kierunkach: psychologia, psychologia dla magistrów oraz kilkanaście kierunków studiów podyplomowych. Przy sopockim wydziale SWPS działa Laboratorium Psychologii Poznania Społecznego oraz Laboratorium Psychologii Stosowanej i Badań nad Poznaniem, Emocjami i Podejmowaniem Decyzji. Więcej: www.swps.pl . 

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane