Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Zaprojektuj swoją wlepkę - WARSZTATY

Masz głowę pełną pomysłów? Chcesz zamanifestować swoje poglądy? A może fascynujesz się sztuką uliczną? Jeśli tak, przyjdź na bezpłatne warsztaty, pozwalające oswoić przestrzeń i wyrazić swoje zdanie - [b]„ABC wlepek”[/b], które odbędą się 13 kwietnia w [b]School of Form[/b], przy ulicy Głogowskiej 18 w Poznaniu.

Wlepki to małe, samoprzylepne formy plastyczne stworzone z myślą o ingerencji w przestrzeń publiczną. Prowokują, sprzeciwiają się przyjętym regułom czy wartościom, poruszają istotne problemy. – W School of Form rozumiemy, że wszystko wokół nas jest zaprojektowane. Grafika w przestrzeni publicznej zawsze coś komunikuje, nawet grafika biletu komunikacji miejskiej. Dlaczego więc samemu nie wprowadzić zmian w przestrzeni, w której codziennie się przemieszczamy? Wlepką można wyrazić, co sądzimy o świecie i skłonić innych do myślenia – mówi Małgorzata Piernik, studentka School of Form i autorka bloga www.nietoleruje.blogspot.com, która poprowadzi warsztaty.

Podczas pięciogodzinnych warsztatów uczestnicy dowiedzą się, jak prosto i z humorem wpłynąć na swoje otoczenie przez grafikę. Nauczą się, jak przy pomocy papieru, mazaków, komputera i taśmy zmienić nieprzyjemną dla oka przestrzeń w zabawne, rozczulające lub pełne wyrazu miejsce. W trakcie zajęć wspólnie wykonają serię wlepek, które nadadzą konkretnej przestrzeni inny kontekst – humorystyczny, absurdalny czy filozoficzny – i pozwolą wyrazić własne poglądy.

Aby zapisać się na warsztaty należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie: www.sof.edu.pl w zakładce aktualności. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

www.sof.edu.pl/ 

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane