Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Podróż dookoła nauki

Genetycznie modyfikowana żywność, przyszłość waluty Euro, współczesna młodzież kontra potoczna polszczyzna – to tylko niektóre zagadnienia, które zostaną poruszone podczas [b]Dnia Wykładów Otwartych [/b]organizowanego po raz kolejny przez [b]Państwową Wyższą Szkołę Wschodnioeuropejską w Przemyślu. 27 listopada[/b] młodzież szkół ponadgimnazjalnych będzie mogła wziąć udział w cyklu wykładów, które odbędą się w Kolegium Technicznym na terenie uczelni. W tym nowo otwartym budynku dydaktycznym, ze świetnie wyposażonymi laboratoriami i pracowniami badawczymi uczniowie, nauczyciele szkolni i akademiccy oraz oczywiście studenci spotkają się na wykładach, warsztatach i przy stoiskach wystawienniczych. Warto podkreślić jednak, że cała uczelnia wraz z rewitalizowanym parkiem Lubomirskich czeka w tym dniu na gości.

Podczas Dnia Wykładów Otwartych będzie można dowiedzieć się jak tajemnicze wzory chemiczne mają się do kremów, balsamów i innych kosmetyków, o czym świadczy mowa naszego ciała i na ile jesteśmy do odszyfrowania, nawet jeśli nie posługujemy się w danej chwili słowami. Chętni wybiorą się nie tylko w historyczną podróż w czasie, ale również po ziemi przemyskiej, poznając jej znane i nieznane dziedzictwo kulturowe. Kto lubi egzotykę dostanie okazję, by przyjrzeć się tradycjom i obyczajom Japonii lub… zanurzyć się w mechatronicznym świecie i odkryć sekrety grafostatyki kratownic.
Dla uczniów i nauczycieli zostały ponadto przygotowane warsztaty plastyczne „Kolor i treść”, „Szybkie korki” z języka angielskiego, zwiedzanie laboratoriów chemicznych i biologicznych, w celu zapoznania się z ich wyposażeniem i możliwościami, a także warsztaty językowego savoir-vivre’u.

Zadbano również o to, by uczniowie nie opuścili imprezy z pustymi rękami. Zostanie bowiem przeprowadzony Konkurs na najatrakcyjniejsze stoisko PWSW. W tym dniu uczelniane Instytuty, Akademicki Związek Sportowy czy Koła Naukowe Studentów zaprezentują się przybyłym gościom. Głosujący uczniowie będą mogli wygrać atrakcyjne nagrody.

Organizatorzy zachęcają nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych do zapisywania klas na wykłady, ale podkreślają, że wolne miejsce podczas zajęć i warsztatów znajdzie się dla każdego indywidualnego zainteresowanego.

Zapraszamy:

www.pwsw.eu 

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane