Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Dlaczego nie da rady bez reklamy?

Warsztat z fotografii studyjnej, reklamowej i nowych technologii, ćwiczenia z kreatywności, zajęcia rysunkowo-graficzne na tabletach i nauka pracy w zespole – 13 kwietnia o godz. 11.00 w SWPS we Wrocławiu staruje [b]„Dzień z grafiką”[/b].

Przez cały dzień uczestnicy będą mogli wziąć udział w zajęciach przygotowanych przez Instytut Grafiki we wrocławskim wydziale SWPS przy ul. Ostrowskiego 30. W ramach spotkań z wykładowcami i studentami grafiki prof. Michael Fleischer wygłosi wykład pt. „Dlaczego nie da rady bez reklamy?” (godz. 11.15). Przygotowano także serię warsztatów i wystawę prac studentów wraz z wernisażem. – Tym wydarzeniem chcemy zwrócić uwagę na przemysły kreatywne, jako unikalną przestrzeń zawodową, ale także naukową, w której można się rozwijać – mówi Mariusz Wszołek, wykładowca SWPS.

Podczas „Dnia z grafiką” w godz. 13-15 odbędą się warsztaty fotograficzne, kreatywne dotyczące design thinking i strategic design, komunikacyjne i rysunkowo-graficzne w nowych technologiach. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zapisy (do 5 kwietnia) pod numerem telefonu: 785 20 25 27.

„Dzień z grafiką” to wydarzenie skierowane do osób zainteresowanych reklamą, designem, komunikacją społeczną i studiami graficznymi. – Praca w przemyśle kreatywnym wymaga z jednej strony ciekawości świata, a z drugiej zewnętrznej perspektywy, która pozwala obserwować świat, używając innych niż wszyscy kategorii. Kto powiedział, że długie nie może być krótkie? My przygotowujemy ludzi do pracy w tej branży od strony praktycznej i intelektualnej – dodaje Mariusz Wszołek.

Wydarzenie ma charakter otwarty. Więcej informacji na stronie www.grafika.swps.pl .

Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej to nowoczesne centrum naukowo-dydaktyczne, które oferuje interdyscyplinarne studia społeczno-humanistyczne w Warszawie, Wrocławiu, Sopocie, Poznaniu
i Katowicach. Od 16 lat uczelnia jest jednym z najważniejszych ośrodków studiów psychologicznych w kraju. Obecnie kształci około 14,4 tys. studentów. Uczelnia posiada uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora w dyscyplinach: psychologia (w Warszawie i Wrocławiu), kulturoznawstwo, socjologia
i prawo oraz doktora habilitowanego w dyscyplinach psychologia (w Warszawie i Wrocławiu)
i kulturoznawstwo. Tradycją SWPS są cykle otwartych imprez naukowych, popularnonaukowych
i kulturalnych. Częstymi gośćmi uczelni są światowej sławy naukowcy, znani artyści i przedstawiciele świata mediów. SWPS jest organizacją społecznie odpowiedzialną, m.in. wspiera rozwój sztuki, realizując cykl wydarzeń Kultura Wysokich Napięć. 

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane