Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Studenci projektują dla Allegro

W listopadzie rozpoczął się, trwający jeden semestr, program komercyjno-dydaktyczny z udziałem Allegro i studentów School of Form – katedry wzornictwa Uniwersytetu SWPS. Przed studentami postawione zostało zadanie zaprojektowania serii opakowań do wysyłki towarów zakupionych przez internet.

Opakowania mają z jednej strony przyciągać atrakcyjną formą, a z drugiej prowokować do ich powtórnego wykorzystania i nadawania im „drugiego” życia. Przede wszystkim muszą być funkcjonalne – służyć do bezpiecznego dostarczenia zakupionego towaru oraz umożliwić jego ewentualny zwrot. – Przez  współpracę ze School of Form chcemy pokazać, jak ważna jest nie tylko jakość samego produktu, ale również estetyczne i dobrze zaprojektowane opakowanie – mówi Alina Magowska, UX Researcher Grupy Allegro.  – Bardzo zależy nam na tym, by zaprojektowane w ramach tego projektu opakowania traktowane były jako wielorazowe i wielofunkcjonalne, a jednocześnie by były maksymalnie wygodne oraz atrakcyjne wizualnie – kontynuuje. 

Prace nad projektami prowadzone są przez zespoły specjalistów z obszaru UX Grupy Allegro oraz wykładowców SoF – projektantów, grafików oraz antropologów. Etap projektowania poprzedzą wykłady antropologiczne, zajęcia z grafiki,  formy, user experience oraz prezentacja dostępnych na rynku rodzajów tektury falistej – materiału wybranego do wykonania opakowań. Fazie prototypowania towarzyszyć będą natomiast badania z potencjalnymi użytkownikami opakowań. 

Program komercyjno-dydaktyczny z Allegro to dla studentów School of Form doskonała okazja do poznania tajników pracy dla określonego klienta, analizy briefu, oczekiwań i wymagań zleceniodawcy, praca w ściśle określonych ramach czasowych i budżetowych. To doświadczenie niezwykle przydatne dla studenta, a wkrótce młodego, dopiero wkraczającego na rynek pracy projektanta. – Jesteśmy  przekonani, że kluczowe dla sukcesu naszego wspólnego projektu będzie unikatowe, humanistyczne podejście do projektowania, jakie wyróżnia School of Form – dodaje Alina Magowska.




 

Powiązane artykuły

HAPTI - zabawa dla zmysłów

Czy w czasach kolorowych zabawek z plastiku jest jeszcze miejsce na dziecięcą wyobraźnię? Zuzanna Grausch, absolwentka School of Form Uniwersytetu SWPS stworzyła sensoryczne klocki, które wspierają świadomość zmysłową i pobudzają kreatywność u najmłodszych.

czytaj dalej

SCOBY - alternatywa dla plastikowych opakowań

Nawet do 13 mln ton plastiku rocznie trafia do mórz i oceanów. Kwestia zanieczyszczenia środowiska tworzywami sztucznymi jest równie poważna co globalne ocieplenie. O pladze plastikowych odpadów alarmował niedawno „National Geographic” pisząc o tzw. Wielkiej Pacyficznej Plamie Śmieci, pomiędzy Hawajami a Kalifornią. W odpowiedzi na ten problem powstało SCOBY, eko-opakowanie autorstwa Róży Rutkowskiej, absolwentki School of Form Uniwersytetu SWPS.

czytaj dalej

Do roboty – School of Form na ŁDF 2016

Podczas jubileuszowej edycji Łódź Design Festival, studenci School of Form, zaprezentują wyniki pracy z robotami KUKA i KAWASAKI. W Centrum festiwalowym, w budynku A0, od 13-23 października, przedstawią swoją próbę odpowiedzi na pytania czy robot może być rzemieślnikiem, gdzie skrywa się pierwiastek rękodzielniczego geniuszu i czy osiągnięcie perfekcji nie oznacza w tym przypadku destrukcji?

czytaj dalej

Projektanci i artyści tworzą za pomocą kodowania

Kod. Przy jego użyciu powstają interaktywne produkty, usługi, nowe formy komunikacji i sztuki. Od mebli, budynków, reklam po instalację z łusek nabojów skłaniającą do refleksji nad wojną, czy rzeźbę Myszki Miki tworzącą muzykę w reakcji na otoczenie. Twórcy pierwszych w Polsce studiów z kreatywnego kodowania w School of Form nauczą projektantów i artystów wykorzystywać programowanie w sztuce i designie. Partnerem technologicznym studiów jest Intel.

czytaj dalej

School of Form oferuje studia II stopnia

Kolejna dobra wiadomość dla chcących studiować w School of Form. W kwietniu uczelnia poinformowała o rekrutacji na studia licencjackie w trybie niestacjonarnym, a obecnie otrzymała pozytywną ocenę programu nauczania oraz zgodę na uruchomienie magisterskich studiów uzupełniających na kierunku wzornictwo.

czytaj dalej

Broadwayowskie Czarownice z Salem w polskich kostiumach!

Polski projektant, kierownik specjalności fashion design w School of Form – Wojciech Dziedzic stworzył kostiumy do wystawianego na Broadwayu spektaklu „Czarownice z Salem”. Sztukę w reżyserii Ivo Van Hove’a, znanego z głośnej inscenizacji sztuki Artura Milera „Widok z mostu” oraz reżyserii spektaklu „Lazarus” Dawida Bowiego można oglądać na deskach teatru od marca.

czytaj dalej

School of Form rozwija ofertę studiów niestacjonarnych

W nadchodzącym roku akademickim 2016/17 School of Form po raz pierwszy oferuje studia w trybie niestacjonarnym na kierunku wzornictwo. Do wyboru będą dwie specjalności – product design oraz fashion communication design. Pierwszy termin rekrutacji już pod koniec kwietnia.

czytaj dalej

Kolejne dyplomy w School of Form

Zaledwie pół roku po pierwszych egzaminach dyplomowych w School of Form, uczelnia może pochwalić się ponad sześćdziesięcioma nowymi projektami absolwentów. Zobaczyć je można będzie od 8 do 11 marca podczas GRADUATION SHOW 2 – wydarzenia odbywającego się w ramach targów arena DESIGN.

czytaj dalej

School of Form na Łódź Design Festival

Jak projektować rzeczy które są jednocześnie praktyczne i estetyczne? Tego właśnie uczą się studenci School of Form. W tym roku poznańska uczelnia przedstawiła swoich pierwszych absolwentów. Ich prace będzie można obejrzeć podczas tegorocznej edycji Łódź Design Festival, która rozpocznie się już 8 października 2015 r.

czytaj dalej

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane