Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

AMA Film Academy Warszawa

AMA Film Academy WarszawaAMA Film Academy


AMA jest prekursorem kształcenia w nowych zawodach filmowych. Absolwenci AMA pracują już w zawodach jako operatorzy kamer, oświetlacze, asystenci kamery, steadicamu, asystenci reżysera, koloryści, animatorzy 3D, czy jako specjaliści VFX. AMA Warszawa rozwiją koncepcję zawodowego kształcenia filmowego, odpowiadając na potrzeby rynku, także w aspekcie produkcji międzynarodowych.

AMA Warszawa oferuje kierunki kształcenia w wielu współczesnych zawodach związanych bezpośrednio z realizacją i postprodukcją obrazu i dźwięku w dziele filmowym. Zajęcia są prowadzone głównie na planach filmowych, w firmach oświetleniowych, rentalach sprzętu kamerowego i grip, studiach postprodukcji i color gradingu, halach zdjęciowych. Zajęcia teoretyczne i praktyczne odbywają się w siedzibie AMA Warszawa na terenie Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. Kierunki prowadzone są w trybie niestacjonarnym. Po ukończeniu każdego z kursów Słuchacz otrzymuje Dyplom AMA Film Academy.Kierunki Filmowe w AMA Film Academy w Warszawie


KIERUNKI NIESTACJONARNE: 

Kierunek Operatorski Camera/Light 

To roczny kurs na poziomie zaawansowanym, przygotowujący do profesjonalnej pracy w operatorskich zawodach technicznych.  Słuchacze uczą się podstaw sztuki operatorskiej, oraz praktycznych zagadnień technicznych i technologicznych z dziedzin: Camera operator, Focus puller, DIT, oświetlacz ( gaffer ) a także z zagadnień sztuki operatorskiej.

 Poznaj kierunek

Kierunek Post / Pre Production Cinema

Kierunek VFX, CGI, 3D, Color Grading, Restoring w AMA FILM ACADEMY to niespotykany w innych szkołach, jedyny w Polsce kurs zagadnień współczesnej cyfrowej preprodukcji i postprodukcji obrazu: Efektów wizualnych VFX, Komputerowo generowanej rzeczywistości, korekcji barwnej obrazu i rekonstrukcji cyfrowej obrazu. Kurs jest dedykowany zarówno początkującym adeptom, jak i zaawansowanym kandydatom, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności na poziomie profesjonalnym.

Poznaj kierunek

Kierunek Reżyseria / I AD

To nowatorski w polskim szkolnictwie kurs przygotowujący do zawodu reżysera w funkcji I AD (pierwszy asystent reżysera) zgodnie z międzynarodowym systemem produkcji filmowej. Kierunek daje możliwość podjęcia pracy w branży audiowizualnej. Pozwala na tworzenie prostych, komercyjnych form filmowych, dokumentalnych, telewizyjnych czy reklamowych, ale przede wszystkim wejść do produkcji filmowej w funkcji II Reżysera / I AD.  

Poznaj kierunek

Kierunek Reżyseria Filmowa

Kierunek Reżyseria Filmowa w AMA WARSZAWA to intensywny kurs przygotowujący do zawodu  reżysera i szeroko rozumianego autora różnorodnych form filmowych. Absolwent Kierunku jest  gotowy do podjęcia pracy w branży audiowizualnej, może poświęcić się tworzeniu prostych,  komercyjnych form filmowych, dokumentalnych, telewizyjnych czy reklamowych. Nic nie stoi  jednak na przeszkodzie, aby zabłysnął na festiwalach filmowych jako oryginalny artysta na wzór  wykładowców, z którymi zetknął się podczas studiów. AMA dostarcza funkcjonalnych narzędzi  użytecznych w zawodzie realizatora filmowego, ale pomaga również budować niezbędną reżyserowi bazę teoretycznej wiedzy, związanej z filmem jako dziełem sztuki. W czasie kursu słuchacze biorą udział w licznych zajęciach praktycznych i warsztatach, tworzą etiudy filmowe. Uczestniczą w pracy na planach filmowych; pracują z aktorami, operatorami,  scenografami, kostiumografami, dźwiękowcami, kompozytorami i producentami. Wykładowcami  AMA są reżyserzy, operatorzy filmowi, aktorzy, technolodzy, teoretycy filmu i akademicy, związani  m. in. z Katowicką Szkołą Filmową oraz Szkołą Filmową w Łodzi. 

Poznaj kierunek 

Kierunek Aktorstwo Filmowe  

Kierunek Aktorstwo Filmowe (Camera Acting) w AMA WARSZAWA to jedyny kierunek o takim  profilu w Polsce. Jest przeznaczony zarówno dla adeptów sztuki aktorskiej, jak i dla studentów  szkół aktorskich oraz rozpoczynających pracę aktorów, chcących udoskonalić swój warsztat  filmowy.Zaawansowany i profesjonalnie prowadzony kurs występowania przed kamerą,  wzorowany na znanym w zachodniej Europie i USA programie Camera Acting. Na Kierunku  Aktorskim w AMA uczą znani, dysponujący nowoczesnym warsztatem aktorzy filmowi i teatralni,  specjaliści od poszczególnych elementów warsztatu aktorskiego, reżyserzy i operatorzy  filmowi. W AMA FILM ACADEMY zajęcia prowadzą wyłącznie wykładowcy aktywni zawodowo,  pracujący w filmie, TV oraz w reklamie. 

Poznaj kierunek

Kierunek Realizacja Dźwięku 

Kierunek Realizacja Dźwięku w Filmie, Grach i Multimediach w AMA WARSZAWA to  kompleksowy kurs realizacji dźwięku w filmie i pokrewnych formach audiowizualnych, przede  wszystkim w grach i całym obszarze gamingu – od nagrania dźwięku na planie, poprzez jego  obróbkę i postprodukcję do finalnego zgrania ścieżki dźwiękowej. Kurs obejmuje również zaawansowane zagadnienia opracowań muzycznych oraz nagrywania i wykorzystywania muzyki  filmowej. Ważnym obszarem jest nauka kreacji współczesnego świata dźwięku. 

Poznaj kierunekKursy i warsztaty w AMA Film Academy  

Kurs Aktorski dla Statystów (NOWOŚĆ)  

Kurs Aktorski dla Statystów (Camera Acting) to jedyny w Polsce kurs warsztatu aktorskiego dla  statystów i epizodystów. Jest przeznaczony zarówno dla chcących rozpocząć swoją przygodę na panie filmowym, jak i dla tych, którzy są już obecni w agencjach, ale brakuje im obycia z  planem filmowym i mogą udoskonalić swój warsztat filmowy.Profesjonalnie prowadzony kurs  występowania przed kamerą, wzorowany jest na programie Camera Acting. Na Kursie aktorskim  dla statystów w AMA uczą aktorzy filmowi i specjaliści od poszczególnych elementów warsztatu  aktorskiego, reżyserzy i operatorzy filmowi. W AMA FILM ACADEMY zajęcia prowadzą wyłącznie  wykładowcy aktywni zawodowo, pracujący w filmie, TV oraz w reklamie. 

Więcej 

Podstawowy Kurs Filmowy  

Podstawowy Kurs Filmowy w AMA FILM ACADEMY obejmuje naukę filmowania, obsługę nowoczesnych kamer cyfrowych, elementy reżyserii, inscenizacji filmowej i sztuki operatorskiej na  poziomie podstawowym oraz wybrane zagadnienia z dziedziny języka filmowego. Kurs  przygotowuje do samodzielnej pracy realizatora wideo, operatora kamery, autora małych form  filmowych, tworzenia filmów okolicznościowych, realizacji zleceń o charakterze reklamowym i  dokumentalnym. 

Więcej 

Filmmaking Basic Course  

We teach the art and craft of filmmaking through a dynamic blend of classroom instruction,  hands-on film workshops, and immediate directing experience. It is possible to learn Polish in  parallel, which ensures continuation of regular studies or work in the film industry. Students are  behind the camera from the first day of class and will learn about and explore the numerous  visual, dramatic, and technical challenges that directors face. In addition to writing, producing,  directing, and editing their own films, students assist other members of their crews in the roles of  director of photography, assistant cameraperson, and gaffer/grip, providing everyone with  extensive set experience. Ultimately, through intensive hands-on instruction, our goal is to  empower students to tell stories artfully, cinematically, and originally. 

Więcej 


AMA FILM ACADEMY rozpoczęła rekrutację na nowy rok akademicki 2024/2025


Kierunki Filmowe w AMA Film Academy w Warszawie


KIERUNKI NIESTACJONARNE:


Kierunki Filmowe w AMA Film Academy w Krakowie


KIERUNKI NIESTACJONARNE:

KIERUNKI STACJONARNE:

KIERUNKI ONLINE:


Kursy i warsztaty w AMA Film AcademyGłówny adres uczelni


Godziny otwarcia sekretariatu Warszawa

Poniedziałek: nieczynne
Wtorek-Czwartek: 10:00 – 12:00
Piątek: 15:00 – 20:00
Sobota-Niedziela: 10:00 – 18:00
Lipiec-Wrzesień: Poniedziałek – Czwartek: 10:00 – 18:00

Jak do nas trafić

Powiązane artykuły

Postproduction /Preproduction cinema w AMA FILM ACADEMY WARSZAWA

Profesjonalny, praktyczny kurs na poziomie zaawansowanym w zakresie: VFX – cyfrowe efekty wizualne, CGI- computer-generated imagery, Animacja 3D, Color Grading – korekcja barwna obrazu, Korekcja barwna obrazu, Film Restoring.

czytaj dalej

Kierunek Cinematography Light/Grip w Warszawie

Profesjonalny, praktyczny kurs na poziomie zaawansowanym w zakresie: oświetlacz filmowy, grip technician. Przygotowuje do samodzielnej pracy na planie filmowym.

czytaj dalej

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane