Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych

Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych

Rok założenia: 1997 | Rektor: dr Roman Fulneczek

przejdź do spisu treści

Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych to niepubliczna uczelnia wyższa o profilu biznesowym. Działamy od 1997 roku, a od 2014 roku wchodzimy w skład dynamicznie rozwijającej się Grupy Uczelni Vistula. W naszej ofercie znajdują się studia licencjackie, inżynierskie, magisterskie oraz podyplomowe, w tym renomowane studia MBA współtworzone z uczelnią zagraniczną oraz partnerami biznesowymi.

Uczymy tego, czego młodzi ludzie będą potrzebować w przyszłości.

Plan każdego kierunku stawia na naukę poprzez praktykę, zatem dla studentów przewidziano atrakcyjne zajęcia warsztatowo-stażowe, stanowiące około 70% programu dydaktycznego. Staże odbywają się w wielu prestiżowych firmach, a warsztaty na uczelni są nadzorowane przez doświadczonych i znających branżę specjalistów. Ta metoda kształcenia uczy umiejętności niezbędnych w biznesie takich jak: praca w zespole, przedsiębiorczość, rozwiązywanie konfliktów, przywództwo, negocjacje, podejmowanie decyzji, zarządzanie kryzysem, języki obce.

Tutaj nauka spotyka biznes

Plan kształcenia powstał przy współpracy kadry akademickiej z praktykami biznesu oraz pracodawcami, dlatego w ramach opracowanego systemu oferujemy nowatorskie i angażujące zajęcia: case studies, treningi menedżerskie, wycieczki dydaktyczne do firm a także wyjazdy do innych miast oraz poza granice kraju.

Misją Wrocławskiej Akademii Biznesu w Naukach Stosowanych jest kształcenie dla biznesu, blisko praktyki, w wymiarze międzynarodowym, na wysokim poziomie.

 • Nasi absolwenci są w pełni wykwalifikowani do pracy na wysokich stanowiskach w dużych firmach, a także doskonale przygotowanie do prowadzenia własnego biznesu. 
 • Programy naszych kierunków są tak skonstruowane, aby odpowiadały potrzebom i wymaganiom pracodawców. Nasi absolwenci są znakomitymi kandydatami na różne posady.  
 • Poprzez zaangażowanie i innowacyjność, a także trud włożony w naukę naszych studentów, wypuszczamy na rynek pracy wzorowych specjalistów, których umiejętności i kwalifikacje są na najwyższym poziomie.

Praktyka

 • Korzystając z porad i doświadczeń znamienitych praktyków biznesu, przekazujemy studentom wiedzę i cenne wskazówki dotyczące współczesnej gospodarki.
 • Studia w WAB kształtują także osobowość zawodową. Absolwenci naszej szkoły są nauczeni komunikatywności, kreatywności, pracy w zespole oraz zarządzania nim, negocjowania, rozwiązywania konfliktów.
 • Rzucamy naszym studentom wyzwania w prawdziwym świecie biznesu. Dzięki stażom oraz zajęciom praktycznym, rozwijamy ich na wielu płaszczyznach i rozbudowujemy doświadczenie.

Wymiar międzynarodowy

 • Dzięki przynależności WAB do programu Erasmus, studenci mają możliwość odbycia praktyk i staży poza granicami kraju. Wyjazdy są w pełni finansowane przez Unię Europejską.
 • Prowadzimy rozwijające wymiany studenckie oraz wymiany wykładowców z różnych uczelni europejskich, azjatyckich i amerykańskich.
 • Nauka języków obcych jest u nas na bardzo wysokim poziomie. W ramach zajęć z języka niemieckiego i angielskiego, zapraszamy wykładowców z zagranicy, aby stale doskonalić umiejętności studentów.

Najwyższy poziom kształcenia

 • W naszym zespole znajdują się wyśmienici naukowcy oraz doświadczeni praktycy, którzy przekazują swoją wiedzę studentom. Do każdej grupy podchodzą indywidualnie, a program zajęć jest dostosowany do poziomu i potrzeb uczestników kursu.
 • Praktykujemy formę zajęć, podczas których student jest aktywnym uczestnikiem, a nie biernym obserwatorem.
 •  Wysoka jakość kształcenia wynika z należycie opracowanego programu studiów, który jest na światowej klasy poziomie.
 •  W celu urozmaicenia procesu kształcenia oraz rozwinięcia wielu kompetencji, tworzymy i stosujemy własne, niepowtarzalne gry zadaniowe, warsztaty, projekty.

Atuty naszej siedziby

 • Doskonała lokalizacja u zbiegu ul. Hallera i Grabiszyńskiej
 • Całkowite przystosowanie dla osób niepełnosprawnych
 • Nowocześnie wyposażone sale ćwiczeniowe i multimedialne laboratoria komputerowe
 • Innowacyjna aula wykładowo-konferencyjna na ponad 250 osób
 • Specjalna strefa studenta – stołówka, bar z ogródkiem, pokoje samorządu i kół naukowych
 • E- Biblioteka z czytelnią (elektroniczne zbiory książek i czasopism z całego świata)
 • Parking dla studentów i pracowników
 • Olbrzymi teren zielony do wypoczynku na przerwach

Multimedialne oblicze uczelni

 • Uczelniane adresy e-mail dla wszystkich studentów
 • Wirtualny dziekanat (plan zajęć, wyniki egzaminów, zapisy na egzaminy)
 • E-indeks
 • Elektroniczna legitymacja studencka
 • Nowoczesna platforma e-learningowa z materiałami dydaktycznymi i zajęciami
 • Bezpłatne WiFi na terenie całej Uczelni
 • Członkostwo w Microsoft IT Academy MSDN AA (studenci mają możliwość korzystania z licencji na wybrane oprogramowanie Microsoft na potrzeby edukacyjne)

Uczelnia bez barier

Na terenie uczelni zlikwidowane zostały bariery architektoniczne, a cała infrastruktura wewnątrz budynku przystosowana jest do potrzeb osób z niepełnosprawnością.


Oferta edukacyjna

Studia licencjackie

PSYCHOLOGIA W BIZNESIE – Zarządzanie

ZARZĄDZANIE PRZEDSIĘBIORSTWEM – Zarządzanie

ZARZĄDZANIE ZASOBAMI LUDZKIMI – Zarządzanie

E-COMMERCE – Sprzedaż i Marketing

DIGITAL MARKETING – Sprzedaż i Marketing

SOCIAL MEDIA – Komunikacja cyfrowa i media

KOMUNIKACJA AUDIOWIZUALNA – Komunikacja cyfrowa i media

FINTECH – Finanse i Rachunkowość

RACHUNKOWOŚĆ I PODATKI – Finanse i Rachunkowość

MENEDŻER LOGISTYKI I SPRZEDAŻY – Logistyka

MENEDŻER TRANSPORTU – Logistyka

MIĘDZYNARODOWY BIZNES TURYSTYCZNY- Turystyka i Rekreacja

ORGANIZACJA EVENTÓW- Turystyka i Rekreacja

HOTELARSTWO – Turystyka i Rekreacja

Studia inżynierskie

GRAFIKA KOMPUTEROWA I MULTIMEDIA – Informatyka

INŻYNIERIA OPROGRAMOWANIA – Informatyka

INŻYNIERIA INTERNETOWA – Informatyka

SIECI KOMPUTEROWE I CYBERBEZPIECZEŃSTWO – Informatyka

MENEDŻER LOGISTYKI – Logistyka

SYSTEMY INFORMATYCZNE I TECHNOLOGIE W LOGISTYCE – Logistyka

Studia magisterskie

ZARZĄDZANIE PROJEKTAMI – Zarządzanie

STRATEGICZNE ZARZĄDZANIE ZASOBAMI LUDZKIMI – Zarządzanie

MARKETING INTERNETOWY W PRAKTYCE – Zarządzanie

ZARZĄDZANIE SYSTEMAMI LOGISTYCZNYMI – Zarządzanie

MENEDŻER HOTELARSTWA – Turystyka i Rekreacja

MENEDŻER PRZEMYSŁU SPOTKAŃ I WYDARZEŃ (MICE) – Turystyka i Rekreacja

Studia podyplomowe

Profesjonalny specjalista ds. zamówień publicznych

Zarządzanie dostępnością w sferze publicznej

Skarbnik Jednostki Samorządu Terytorialnego 

Sekretarz Jednostki Samorządu Terytorialnego 

BHP i Systemy Zarządzania Bezpieczeństwem

Tester oprogramowania

Projektant UX i UI

UX Researcher and Designer

Projektowanie Wnętrz

Zarządzanie Jakością w Branży Automotive

Profesjonalny mediator

Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego

Specjalista ds. HR

Studia MBA

International MBA – ENG

MBA Strategiczne Zarządzanie HR – PL/ENG

MBA Dekarbonizacja – PL/ENG

Executive MBA – PL

MBA Lean Management – PL

MBA Project Management and Leadership – PL

MBA Automatyzacja Procesów Biznesowych – PL

MBA Zarządzanie Zmianą – PL

MBA w Administracji Publicznej – PL

MBA w Ochronie Zdrowia – PL

MBA Supply Chain Management – PL

MBA Cybersecurity – PL


przejdź do spisu treści

STUDIA LICENCJACKIEStudia licencjackie

Chcesz zapisać się na studia licencjackie, dzięki którym nie tylko zdobędziesz nowe umiejętności, ale też będziesz w stanie wykorzystać je w praktyce? Wrocławska Akademia Biznesu ma program, który pozwoli znaleźć interesujące Cię kierunki studiów we Wrocławiu i zdobyć zawód przyszłości. Możesz mieć pewność, że wybierając studia I stopnia na naszej uczelni podejmujesz decyzję, która przełoży się pozytywnie na Twoją przyszłość. Dołącz do WAB we Wrocławiu i wybierz jeden z popularnych kierunków pierwszego stopnia, które mamy w ofercie!


Studia licencjackie we Wrocławiu – dlaczego warto tu studiować?

Wrocław to jedno z największych i najbardziej dynamicznych miast akademickich w Polsce, oferujące renomowane uczelnie, takie jak Uniwersytet Wrocławski, Politechnika Wrocławska i wiele innych. Miasto przyciąga studentów z całego świata, tworząc bogate i zróżnicowane środowisko międzynarodowe. Dzięki bogatej historii i kulturze Wrocław oferuje wiele muzeów, galerii, teatrów i klubów muzycznych, a także liczne festiwale. Koszty życia są tu stosunkowo niskie, co czyni Wrocław atrakcyjnym miejscem dla studentów. Uczelnie inwestują w nowoczesne budynki i infrastrukturę, a strategiczne położenie miasta w sercu Europy ułatwia podróże. Ponadto rozwijający się rynek pracy we Wrocławiu oferuje studentom wiele możliwości zdobywania doświadczenia zawodowego. Wrocław jest nie tylko miejscem zdobywania wykształcenia, ale również miastem pełnym życia, dostosowanym do potrzeb młodych ludzi.


Kierunki studiów we Wrocławiu – wybierz odpowiedni dla siebie

Studia I stopnia we Wrocławiu w Akademii Biznesu przed każdym studentem otwierają sporo możliwości. Proponowane przez nas kierunku są dostępne w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Oznacza to, że zajęcia odbywają się na miejscu – we Wrocławiu, hybrydowo lub online. Na jakie licencjackie studia możesz się zdecydować?

Dbamy o to, żeby studia wyższe pierwszego stopnia na naszej uczelni pozwalały nabyć umiejętności i wiedzę niezbędną do tego, żeby rozwijać się w jednym z zawodów przyszłości. Takie możliwości daje ukończenie kierunków z zakresu zarządzania, do których zalicza się psychologia w biznesie, zarządzanie przedsiębiorstwem oraz zarządzanie zasobami ludzkimi. Kluczową rolę na dzisiejszym rynku odgrywa także komunikacja cyfrowa i media. Studiowanie specjalizacji –  komunikacji audiowizualnej lub kierunku social media pozwoli realizować się zawodowo właśnie w tym zakresie. Studentom decydującym się na studia licencjackie we Wrocławiu proponujemy również kierunki z zakresu marketingu, turystyki i rekreacji, logistyki oraz finansów i rachunkowości.

Jeżeli zastanawiasz się, jakie studia licencjackie we Wrocławiu pozwolą Ci zdobyć zawód przyszłość, skorzystaj z oferty naszej Akademii. Naszą misją jest kształcenie dla biznesu. W tym celu już od samego początku zapewniamy naszym studentom możliwość uczestniczenia w zajęciach warsztatowo-stażowych. Sprawdź naszą ofertę i zadbaj o swoją przyszłość już teraz!

OFERTA

PSYCHOLOGIA W BIZNESIE – Zarządzanie

Tryb studiów: Stacjonarny i niestacjonarny
Forma zajęć: stacjonarna/hybrydowa lub online
Czas trwania: 3 lata (6 semestrów)
Język wykładowy: polski

OPIS KIERUNKU

Student specjalności „Psychologia w biznesie” nabywa wiedzę i umiejętności z zakresu m. in.:

 • istoty i uwarunkowań zachowań jednostek ludzkich i zespołów w środowisku pracy;
 • komunikacji i negocjacji w procesach zarządzania przedsiębiorstwami i instytucjami oraz zna reguły tej komunikacji;
 • funkcji i technik kierowania ludźmi oraz identyfikowania stylu przywództwa i jego uwarunkowań;
 • kultury organizacji i jej wpływu na sprawność działalności zespołowej;
 • identyfikowania problemów w funkcjonowaniu organizacji oraz użycia odpowiednich metod i narzędzi do ich analizy i rozwiązania;
 • przewidywania zachowań członków organizacji, analizy ich motywów i wpływania na nie w określonym zakresie oraz projektowania i wdrażania systemów motywacyjnych w organizacji;
 • wykorzystania podstawowej wiedzy teoretycznej i pozyskiwania danych do analizowania konkretnych procesów i zjawisk społecznych  w zakresie psychologii w biznesie;
 • strategii rozwiązywania konfliktów: unikania, rywalizacji, kompromisu, współpracy.

PRZEDMIOTY

 • Psychologia kierowania i przywództwa
 • Kierowanie zespołem pracowniczym
 • Psychologia ekonomiczna
 • Rozwój wiedzy i kompetencji pracowników
 • Rozwój wiedzy i kompetencji pracowników
 • Rozwiązywanie konfliktów w organizacji.

ADRESACI

Menedżer zarządza różnymi zasobami w organizacji, ale powszechnie uznaje się, że najważniejszym są ludzie – kapitał ludzki będący potencjałem organizacji. W ramach specjalności „Psychologia w biznesie” studenci zdobędą wiedzę i wykształcą umiejętności efektywnego kierowania ludźmi i ich rozwojem, rozumienia ich potrzeb i zachowań w środowisku biznesu. Ponadto poznają zasady zarządzania zasobami ludzkimi, nauczą się rozwiązywania konfliktów. Otrzymają wskazówki dotyczące przyczyny pojawiania się konfliktów. Konflikt w organizacji może oznaczać spór dwóch lub więcej członków albo grup, wynikający z konieczności dzielenia się zasobami, pracami lub odmiennymi celami i wartościami. Dowiedzą się na temat projektowania i budowy zespołu, rozwijania kreatywności, badania kompetencji zawodowych oraz uzyskają wiedzę z podstaw coachingu. W praktyczny sposób nauczą się budowania scenariuszy szkoleń, mediacji i negocjacji, komunikacji i budowania relacji wewnątrz organizacji oraz z otoczeniem społecznym i biznesowym. Studenci otrzymają wiedzę związaną  z pojęciem stresu (stres mobilizujący i paraliżujący) i poznają praktyczne metody radzenia sobie ze stresem i ich wykorzystania.

PO STUDIACH

 • Menedżer średniego szczebla
 • Doradca/konsultant w organizacji
 • Specjalista HR
 • Specjalista w firmie szkoleniowej

ZARZĄDZANIE PRZEDSIĘBIORSTWEMZarządzanie

Tryb studiów: Stacjonarny i niestacjonarny
Forma zajęć: stacjonarna/hybrydowa lub online
Czas trwania: 3 lata (6 semestrów)
Język wykładowy: polski

STUDIUJ W WEEKENDY ONLINE!
STUDIUJ W JĘZYKU ANGIELSKIM!

OPIS KIERUNKU

Student specjalności „Zarządzanie przedsiębiorstwem” nabywa wiedzę i umiejętności z zakresu m. in.:

 • ekonomii, a także wiedzę o systemach społecznych, politycznych, prawnych i kulturowych jako uwarunkowaniach dla gospodarki;
 • efektywnego zarządzania powierzonymi zasobami ludzkimi, materialnymi, finansowymi i informacyjnymi w celu wykonania zadań, a także umiejętność zarządzania czasem własnym oraz w przedsięwzięciach zespołowych;
 • zasad tworzenia i rozwoju form indywidualnej przedsiębiorczości;
 • zasad opracowywania ogólnej strategii rozwoju przedsiębiorstwa oraz strategii funkcjonalnych obejmujących marketing, produkcję, personel i finanse przedsiębiorstwa;
 • komunikacji i negocjacji w procesach zarządzania przedsiębiorstwami i instytucjami oraz zna reguły tej komunikacji;
 • przygotowania, podejmowania i prowadzenia samodzielnej działalności gospodarczej;
 • przygotowania, podejmowania i prowadzenia samodzielnej działalności gospodarczej;
 • przygotowania, podejmowania i prowadzenia samodzielnej działalności gospodarczej;

PRZEDMIOTY

 • Zarządzanie logistyką
 • Zarządzanie logistyką
 • Planowanie i prowadzenie działalności gospodarczej
 • Metody wyceny przedsiębiorstw
 • Ocena projektów inwestycyjnych
 • Strategia rozwoju przedsiębiorstwa

 ADRESACI

Zarządzanie przedsiębiorstwem to specjalność dla wszystkich, którzy planują swoją karierę zarówno jako menedżerowie organizacji, jak i właściciele własnych firm. W ramach specjalności studenci zdobędą kompleksową wiedzę teoretyczną z zakresu zarządzania organizacjami oraz ekonomicznych, prawnych czy organizacyjnych aspektów funkcjonowania współczesnych organizacji. Studenci zdobędą także umiejętności niezbędne m.in. do kierowania i motywowania pracowników, pracy w zespole, planowania i wdrażania strategii marketingowych i skutecznej komunikacji.

PO STUDIACH

Absolwenci tej specjalności mogą pracować jako:

 • Prowadzenie własnej działalności gospodarczej
 • Kierownik działu
 • Specjalista w firmie szkoleniowej
 • Doradca/konsultant w organizacjach

ZARZĄDZANIE ZASOBAMI LUDZKIMI – Zarządzanie

Tryb studiów: Stacjonarny i niestacjonarny
Forma zajęć: stacjonarna/hybrydowa lub online
Czas trwania: 3 lata (6 semestrów)
Język wykładowy: polski

STUDIUJ W WEEKENDY ONLINE!

OPIS KIERUNKU

Student specjalności „Zarządzanie zasobami ludzkimi” nabywa wiedzę i umiejętności z zakresu m. in.:

 • istoty i uwarunkowań zachowań jednostek ludzkich i zespołów w środowisku pracy;
 • celów i zadań służb personalnych 
 • stosowanych procedur i praktyk personalnych
 • funkcji i technik kierowania ludźmi oraz identyfikowania stylu przywództwa i jego uwarunkowań;
 • kultury organizacji i jej wpływu na sprawność działalności zespołowej;
 • posługiwania się normami i standardami w procesach planowania, organizowania, motywowania i kontroli (pracy, jakości itp.), w oparciu o przepisy prawa;
 • przewidywania zachowań członków organizacji, analizy ich motywów i wpływania na nie w określonym zakresie oraz projektowania i wdrażania systemów motywacyjnych w organizacji;
 • rozwiązania konkretnych problemów i proponowania w tym zakresie odpowiednich rozstrzygnięć właściwych dla zarządzanie zasobami ludzkimi;
 • zarządzania różnorodnością w organizacji,
 • podstaw zarządzania kompetencjami w organizacji,
 • pracy zespołowej i komunikacji interpersonalnej.

PRZEDMIOTY

 • Zarządzanie kompetencjami w organizacji
 • Coaching menedżerski
 • Rekrutacja i selekcja pracowników
 • Ocena i rozwój pracowników
 • Problemy kierowania zespołem pracowniczym
 • Problemy kierowania zespołem pracowniczym

ADRESACI

Efektywne zarządzanie zasobami ludzkimi to dziś jedna z kluczowych kompetencji przedsiębiorstw. W ramach specjalności „Zarządzanie zasobami ludzkimi” studenci zdobędą wiedzę i wykształcą umiejętności związane z rekrutacją, selekcją, rozwojem i oceną pracowników. Ponadto poznają potrzeby rynku pracy; będą umieć zaprojektować, wdrożyć i realizować strategię i politykę kadrową organizacji; będą umieć przygotować i rozwinąć system rekrutacji kadr oraz kierować nim; będą umieć opracować i wdrożyć systemy motywacyjne oraz opanują zagadnienia związane z coachingiem.

PO STUDIACH

Absolwenci tej specjalności mogą pracować jako

 • Specjalista HR
 • Specjalista ds. rekrutacji
 • Kierownik działu
 • Doradca/konsultant HR w organizacji

E-COMMERCE – Sprzedaż i Marketing

Tryb studiów: Stacjonarny i niestacjonarny
Forma zajęć: stacjonarna/hybrydowa lub online
Czas trwania: 3 lata (6 semestrów)
Język wykładowy: polski

STUDIUJ W WEEKENDY ONLINE!

OPIS KIERUNKU

Specjalność dedykowana wszystkim osobom, którzy zamierzają rozpocząć swoją przygodę ze sprzedażą internetową i nie tylko. Dzięki tej specjalności dowiesz się wszystkiego na temat prowadzenia sklepu internetowego i poznasz wszystkie narzędzia i umiejętności potrzebne, by robić to skutecznie. Tajniki sprzedaży przy pomocy platform internetowych już nie będzie kryć żadnych tajemnic. Wiedza o możliwościach Internetu i programowaniu stron nie będzie Ci obca, a zdobytą wiedzą na pewno zaimponujesz w przyszłości na rynku E-Commerce.

PRZEDMIOTY

 • Platformy sprzedażowe
 • Identyfikacja wizualna produktów
 • Systemy płatności on-line
 • UX/UI w e-commerce
 • Podstawy html i css
 • Prawne aspekty handlu
 • Warsztat budowy sklepu internetowego

ADRESACI

Kierunek studiów dedykowany jest dla osób pragnących pozyskać wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu sprzedaży i marketingu. Polecany jest osobom, którzy zamierzają rozwijać swoją karierę w obszarze i sprzedaży i marketingu w podmiotach zarówno komercyjnych jak i publicznych.

Absolwenci kierunku Sprzedaż i Marketing jest poszukiwanym pracownikiem na rynku przez przedsiębiorstwa prywatne (pracownicy działu marketingu, social media, tworzenie kampanii reklamowych) jak i organizacje publiczne (działy informacji i promocji, kampanie promocyjne miast i regionów, obsługa marketingowa wydarzeń lokalnych i regionalnych) .

PO STUDIACH

 • Pracownik marketingu
 • Content specialist
 • Agencja reklamowa

DIGITAL MARKETING – Sprzedaż i Marketing

Tryb studiów: Stacjonarny i niestacjonarny
Forma zajęć: stacjonarna/hybrydowa lub online
Czas trwania: 3 lata (6 semestrów)
Język wykładowy: polski

STUDIUJ W WEEKENDY ONLINE!

OPIS KIERUNKU

Jest to specjalność skierowana dla wszystkich, którzy chcą poznać tajniki marketingu Internetowego. We współczesnej gospodarce, każde przedsiębiorstwo, instytucja publiczna czy organizacja rządowa nie jest w stanie funkcjonować bez marketingu w internecie. Bez względu na to, czy będziesz w przyszłości zajmować się takimi tematami jak pozycjonowanie, tworzyć content na różnego rodzaju środki przekazu, czy zajmować się optymalizacją strony WWW, to w tych dziedzinach zostaniesz ekspertem. Nie zapomnij też, że to zawód mocno wolny i także nauczysz się pracować jako freelancer, co może zaowocować ciekawymi stanowiskami pracy i projektami, które przyjdzie Ci realizować.

PRZEDMIOTY

 • Kampanie internetowe
 • SEO – optymalizacja wyników wyszukiwania
 • Narzędzia google w marketingu
 • Content marketing
 • Media społecznościowe
 • Email marketing
 • Influencer marketing

ADRESACI

Kierunek studiów dedykowany jest dla osób pragnących pozyskać wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu sprzedaży i marketingu. Polecany jest osobom, którzy zamierzają rozwijać swoją karierę w obszarze i sprzedaży i marketingu w podmiotach zarówno komercyjnych jak i publicznych.

Absolwenci kierunku Sprzedaż i Marketing jest poszukiwanym pracownikiem na rynku przez przedsiębiorstwa prywatne (pracownicy działu marketingu, social media, tworzenie kampanii reklamowych) jak i organizacje publiczne (działy informacji i promocji, kampanie promocyjne miast i regionów, obsługa marketingowa wydarzeń lokalnych i regionalnych) .

PO STUDIACH

 • Pracownik marketingu
 • Content specialist
 • Agencja reklamowa

SOCIAL MEDIA – Komunikacja cyfrowa i media

Tryb studiów: Stacjonarny i niestacjonarny
Forma zajęć: stacjonarna/hybrydowa lub online
Czas trwania: 3 lata (6 semestrów)
Język wykładowy: polski

STUDIUJ W WEEKENDY ONLINE!

OPIS KIERUNKU

Na specjalności social media kształcimy przyszłych autorów i organizatorów mediów społecznościowych przygotowanych do tworzenia atrakcyjnych i zindywidualizowanych przekazów wizerunkowych niezbędnych do budowania pozycji rynkowej w biznesie. Podczas zajęć praktycznych uczymy efektywnego wykorzystywania narzędzi edytorskich, pisania chwytliwych tekstów (storytelling), tworzenia wyróżniających się zdjęć i skutecznego docierania do odbiorców Facebooka czy Instagrama. Służą temu m.in. przedmioty: blogosfera, influence publishing, edycja fotografii, platformy społecznościowe. Absolwenci są przygotowani do pracy jako specjaliści ds. social mediów, redaktorzy serwisów internetowych, specjaliści ds. promocji, media plannerzy oraz jako samozatrudnieni influencerzy lub blogerzy koordynujący działania wizerunkowe przedsiębiorstw.

PRZEDMIOTY

 • internetowych platform komunikacyjnych i narzędzi służących do ich użytkowania;
 • form, stylów i umiejętności praktycznego redagowania dzienników sieciowych (blogów);
 • kreatywnego i efektywnego oddziaływania na odbiorcę przekazów internetowych;
 • odpowiedzialnego, zgodnego z przepisami prawa i etycznego zarządzania kanałami przekazu w mediach społecznościowych;
 • realizacji i edytowania fotografii oraz selekcji i archiwizowania treści wizualnych;
 • realizacji różnych form nagrań dźwiękowych i ich edytowania;
 • wysokiej jakości i skuteczności w prowadzeniu kwerend przestrzeni internetowych;
 • analizy i interpretacji trendów komunikacyjnych, tworzenia innowacyjnych rozwiązań i produktów.

ADRESACI

Porozumiewanie się z wykorzystaniem mediów społecznościowych jest dziś wiodącą praktyką publicznej obecności większości organizacji biznesowych. W ramach specjalności „media społecznościowe” studenci zdobędą wiedzę na temat funkcjonowania cyfrowej przestrzeni medialnej Internetu oraz posiądą umiejętność skutecznego planowania i przeprowadzania działań komunikacyjnych z wykorzystaniem różnych narzędzi, kodów i kanałów przekazu. Zostaną przygotowani do efektywnych działań w obszarze informacji, reklamy, public relations, budowania wizerunku i influence publishing.

PO STUDIACH

Jako absolwent kierunku z tą specjalnością zostaniesz ekspertem/ką w posługiwaniu się Social Mediami, zwłaszcza w pisaniu chwytliwych treści, tworzeniu przyciągających uwagę grafik i postów, a także dowiesz się jak realizować bloga i osiągnąć w tym sukces oraz opanujesz podstawowe programy do edycji foto i wideo do wykorzystania w przyszłej pracy i prowadzeniu mediów społecznościowych.

 • Specjalista ds. contentu
 • Specjalista ds. social media
 • Copywriter
 • Specjalista ds. marketingu

KOMUNIKACJA AUDIOWIZUALNA – Komunikacja cyfrowa i media

Tryb studiów: Stacjonarny i niestacjonarny
Forma zajęć: stacjonarna/hybrydowa lub online
Czas trwania: 3 lata (6 semestrów)
Język wykładowy: polski

STUDIUJ W WEEKENDY ONLINE!

OPIS KIERUNKU

Wybierając tą specjalność nauczysz się m.in. jak skutecznie dobierać ustawienia kamery, by tworzyć niezapomniane ujęcia, wykorzystywania social mediów do zdobywania odbiorców, jak przeprowadzać rozmowy i wywiady z różnymi gośćmi niezależnie od tematyki, a także wiele innych wartościowych umiejętności potrzebnych dla współczesnego mobilnego dziennikarza lub pracownika medialnego. Partnerem specjalności jest ATM Grupa – działający we Wrocławiu największy niezależny polski producent telewizyjny.

PRZEDMIOTY

 • form i stylów realizacji komunikowania za pomocą mediów;
 • estetyk i reguł gatunkowych w przekazach audiowizualnych;
 • pracy z nowoczesnymi rejestratorami obrazu i dźwięku;
 • wykorzystania technologii mobilnych w działaniach dziennikarskich;
 • praktycznej umiejętności edytowania dźwięków i obrazów oraz ich publikowania w Internecie;
 • zasad i technik prowadzenia wywiadów oraz gromadzenia i przetwarzania informacji;
 • planowania, organizowania i zarządzania produkcją krótkich form audiowizualnych;
 • odpowiedzialnego i efektywnego publikowania za pomocą technologii mobilnych.

ADRESACI

O efektywnej obecności we współczesnej przestrzeni mediów (zarówno publicznych, jak i komercyjnych) decyduje dziś szybkie tempo działania i kompleksowe wykorzystanie narzędzi technologicznych. Nowoczesne przekazy informacyjne, instytucjonalne i obywatelskie, realizowane są w miejscu zdarzenia przy użyciu narzędzi cyfrowych i wydajnych sieci teleinformatycznych. Studenci specjalności „komunikacja audiowizualna” zdobędą wiedzę o standardach i praktykach uprawiania dziennikarstwa w mediach 4.0 i nabędą praktyczną umiejętność wykorzystywania nowoczesnych narzędzi do rejestracji, edycji i publikacji obrazu i dźwięku.

PO STUDIACH

 Studia na specjalności komunikacja audiowizualna przygotowują do pracy przy produkcjach filmowych realizowanych na potrzeby kreowania wizerunku firm, wspierania marketingu i doskonalenia przepływu informacji w organizacjach. Absolwenci mogą podjąć pracę jako:

 • Specjaliści ds. komunikacji i promocji
 • Specjaliści ds. multimediów
 • Realizatorzy video
 • Koordynatorzy produkcji filmowej
 • pracownicy public relations

FINTECH – Finanse i Rachunkowość

Tryb studiów: Stacjonarny i niestacjonarny
Forma zajęć: stacjonarna/hybrydowa lub online
Czas trwania: 3 lata (6 semestrów)
Język wykładowy: polski

STUDIUJ W WEEKENDY ONLINE!

OPIS KIERUNKU

W ramach specjalności fintech studenci poznają innowacyjne rozwiązania technologiczne, które usprawniają prace sektora usług finansowych. Student nauczy się pozyskiwania, integrowania oraz i analizowania danych finansowych, wykorzystując do tego adekwatne narzędzia informatyczne. Pozna nowe aplikacje, procesy oraz produkty w branży finansowej m.in. w: bankowości, płatnościach, zarządzaniu aktywami, świadczone przez Internet.

PRZEDMIOTY

 • Programowanie dla finansistów
 • Technologie cyfrowe w finansach
 • Regulacje prawne fintech
 • Data Science
 • Business analyst
 • Automatyzacja procesów biznesowych
 • FIR-Program-studiowPobierz

ADRESACI

Adresat specjalności fintech potrafi posługiwać się produktami i usługami bankowymi, operować na rynkach kapitałowych, oceniać ryzyko kredytowe i nim zarządzać.

PO STUDIACH

Absolwent tej specjalności będzie mógł rozwijać swoją karierę zawodową w sektorze usług finansowych (bankach, korporacjach finansowych, firmach consultingowych) oraz stworzyć start-up związany z sektorem finansów, wykorzystujący innowacyjne rozwiązania technologiczne.

 • Pracownik banku
 • Firmy consultingowe
 • Korporacje finansowe
 • Tworzenie Start-up

RACHUNKOWOŚĆ I PODATKI – Finanse i Rachunkowość

Tryb studiów: Stacjonarny i niestacjonarny
Forma zajęć: stacjonarna/hybrydowa lub online
Czas trwania: 3 lata (6 semestrów)
Język wykładowy: polski

STUDIUJ W WEEKENDY ONLINE!

OPIS KIERUNKU

Na specjalności Rachunkowość i podatki studenci poszerzają swoją wiedzę w zakresie zagadnień z prawa bilansowego i podatkowego, a także uregulowań w zakresie międzynarodowych transakcji finansowych, w tym obsługi podatkowo-księgowej dużych podmiotów gospodarczych.

PRZEDMIOTY

 • Podatki PIT i uproszczone formy opodatkowania
 • Prawo podatkowe
 • Organizacja rachunkowości
 • Ewidencje podatkowe
 • Prawo pracy a koszty pracy
 • Administracja podatkowa i kontrola skarbowa
 • MSR/MSSF

ADRESACI

Adresat tej specjalności zostanie wyposażony i ukształtowany praktycznie w zakresie obsługi finansowo-księgowej przedsiębiorstw, opodatkowania osób fizycznych i prawnych, a także do obsługi księgowo-podatkowej własnej działalności gospodarczej.

PO STUDIACH

Absolwenci tej specjalności mogą pracować jako:

 • Księgowi
 • Menedżerowie średniego szczebla
 • Doradztwo podatkowe
 • Audyt i kontrola wewnętrzna
 • Centra consultingowe
 • Własna działalność gospodarcza

RACHUNKOWOŚĆ I PODATKI – Finanse i Rachunkowość

Tryb studiów: Stacjonarny i niestacjonarny
Forma zajęć: stacjonarna/hybrydowa lub online
Czas trwania: 3 lata (6 semestrów)
Język wykładowy: polski

STUDIUJ W WEEKENDY ONLINE!

OPIS KIERUNKU

Na specjalności Rachunkowość i podatki studenci poszerzają swoją wiedzę w zakresie zagadnień z prawa bilansowego i podatkowego, a także uregulowań w zakresie międzynarodowych transakcji finansowych, w tym obsługi podatkowo-księgowej dużych podmiotów gospodarczych.

PRZEDMIOTY

 • Podatki PIT i uproszczone formy opodatkowania
 • Prawo podatkowe
 • Organizacja rachunkowości
 • Ewidencje podatkowe
 • Prawo pracy a koszty pracy
 • Administracja podatkowa i kontrola skarbowa
 • MSR/MSSF

ADRESACI

Adresat tej specjalności zostanie wyposażony i ukształtowany praktycznie w zakresie obsługi finansowo-księgowej przedsiębiorstw, opodatkowania osób fizycznych i prawnych, a także do obsługi księgowo-podatkowej własnej działalności gospodarczej.

PO STUDIACH

Absolwenci tej specjalności mogą pracować jako:

 • Księgowi
 • Menedżerowie średniego szczebla
 • Doradztwo podatkowe
 • Audyt i kontrola wewnętrzna
 • Centra consultingowe
 • Własna działalność gospodarcza

MENEDŻER LOGISTYKI I SPRZEDAŻY – Logistyka

Tryb studiów: Stacjonarny / Niestacjonarny
Forma zajęć: stacjonarna/hybrydowa
Czas trwania: 3 lata (6 semestrów)
Język wykładowy: polski

OPIS KIERUNKU

W ramach opanowanych efektów uczenia się przewiduje się zdobycie kompetencji menedżerskich, poszerzających wiedzę na temat zasad monitorowania rynku, analizowania ofert biznesowych i nadzoru nad procesami realizacji sprzedaży. To na te powyższe zagadnienia ukierunkowany jest zakres treści przedmiotowych specjalności, który w szerszym ujęciu odnosi się do problematyki miękkich aspektów logistyki przedsiębiorstwa, realizacji dostaw towarów i usług, utrzymania ruchu na produkcji i zapasów. Ponadto student zostanie zapoznany z technologiami i technicznymi aspektami projektowania procesów sprzedażowych.

PRZEDMIOTY

 • Koncepcje logistyczne
 • Negocjacje w biznesie
 • Techniki sprzedaży
 • Zarządzanie zapasami
 • HR w sprzedaży
 • Nowoczesne formy sprzedaży
 • Zachowania konsumenckie
 • E-biznes w sprzedaży

ADRESACI

To specjalność dla wszystkich, którzy planują swoją karierę na stanowiskach specjalistów

w przedsiębiorstwach branży logistycznej oraz w działach logistyki pozostałych firm. Również, dobrą opcją na dalszą karierę po tej specjalności będzie prowadzenie własnej firmy, działającej w przestrzeni lokalnej i globalnej. Jednak najważniejsze możliwości oferowane w ramach specjalności, to opanowanie wiedzy i kompetencji w zakresie pozyskiwania klientów, negocjowania i prowadzenia rozmów handlowych, zarządzania zespołem sprzedażowym w tym analizy wyników sprzedaży i poznania technik sprzedażowych.

PO STUDIACH

Absolwenci tej specjalności mogą pracować jako:

 • Menedżer logistyki
 • Kierownik działu logistyki
 • Specjalista ds. utrzymania obiektów technicznych
 • Projektant procesów logistycznych

MENEDŻER TRANSPORTU – Logistyka

Tryb studiów: Stacjonarny / Niestacjonarny
Forma zajęć: stacjonarna/hybrydowa
Czas trwania: 3 lata (6 semestrów)
Język wykładowy: polski

OPIS KIERUNKU

Studiując tę specjalność student zdobywa kompleksową wiedzę logistyczną niezbędną dla sprawnego zarządzania procesami logistycznymi, a także projektowania, organizowania, koordynowania i nadzorowania systemów logistycznych oraz planowania i wdrażania usług transportowych z uwzględnieniem uwarunkowań technicznych i ekonomicznych. Ponadto, jest przygotowany do zarządzania łańcuchami dostaw, pozna techniczne i technologiczne uwarunkowania projektowania oraz funkcjonowania nowoczesnych systemów i procesów logistycznych.

PRZEDMIOTY

 • Dokumentacja w transporcie
 • Ekonomika transportu
 • Marketing międzynarodowy w transporcie
 • Przewóz materiałów niebezpiecznych
 • Zarządzanie zasobami ludzkimi w transporcie
 • Zagadnienia celne
 • Logistyczna obsługa klienta w transporcie
 • E-usługi w transporcie

ADRESACI

To specjalność dla wszystkich, którzy planują swoją karierę na stanowiskach kierowniczych w przedsiębiorstwach branży logistycznej, w szczególności w firmach transportowych oraz w działach logistyki pozostałych firm. Również, dobrą opcją na dalszą karierę po tej specjalności będzie prowadzenie własnej firmy, działającej w przestrzeni lokalnej i globalnej.

Absolwenci tej specjalności mogą pracować jako:

 • Menedżer logistyki
 • Kierownik działu logistyki
 • Specjalista ds. utrzymania obiektów technicznych
 • Projektant procesów logistycznych

MENEDŻER TRANSPORTU – Logistyka

Tryb studiów: Stacjonarny / Niestacjonarny
Forma zajęć: stacjonarna/hybrydowa
Czas trwania: 3 lata (6 semestrów)
Język wykładowy: polski

OPIS KIERUNKU

Studiując tę specjalność student zdobywa kompleksową wiedzę logistyczną niezbędną dla sprawnego zarządzania procesami logistycznymi, a także projektowania, organizowania, koordynowania i nadzorowania systemów logistycznych oraz planowania i wdrażania usług transportowych z uwzględnieniem uwarunkowań technicznych i ekonomicznych. Ponadto, jest przygotowany do zarządzania łańcuchami dostaw, pozna techniczne i technologiczne uwarunkowania projektowania oraz funkcjonowania nowoczesnych systemów i procesów logistycznych.

PRZEDMIOTY

 • Dokumentacja w transporcie
 • Ekonomika transportu
 • Marketing międzynarodowy w transporcie
 • Przewóz materiałów niebezpiecznych
 • Zarządzanie zasobami ludzkimi w transporcie
 • Zagadnienia celne
 • Logistyczna obsługa klienta w transporcie
 • E-usługi w transporcie

ADRESACI

To specjalność dla wszystkich, którzy planują swoją karierę na stanowiskach kierowniczych w przedsiębiorstwach branży logistycznej, w szczególności w firmach transportowych oraz w działach logistyki pozostałych firm. Również, dobrą opcją na dalszą karierę po tej specjalności będzie prowadzenie własnej firmy, działającej w przestrzeni lokalnej i globalnej.

PO STUDIACH

Absolwenci tej specjalności mogą pracować jako:

 • Menedżer logistyki
 • Kierownik działu logistyki
 • Specjalista ds. utrzymania obiektów technicznych
 • Projektant procesów logistycznych

MIĘDZYNARODOWY BIZNES TURYSTYCZNY- Turystyka i Rekreacja

Tryb studiów: Stacjonarny i niestacjonarny
Forma zajęć: stacjonarna/hybrydowa lub online
Czas trwania: 3 lata (6 semestrów)
Język wykładowy: polski, angielski

STUDIUJ W WEEKENDY ONLINE!

OPIS KIERUNKU

W ramach specjalności Międzynarodowy biznes turystyczny student pozyska fachową wiedzę, umiejętności i kompetencje niezbędne w pracy w międzynarodowym środowisku branży turystycznej, w globalnych korporacjach i z turystami różnych narodowości.

Absolwent tej specjalności znajdzie zatrudnienie w biurach podróży, liniach lotniczych, organizacjach turystycznych, jednostkach samorządowych. Będzie również przygotowany do poprowadzenia własnej działalności gospodarczej w zakresie usług turystycznych.

PRZEDMIOTY

 • Zarządzanie obszarami recepcji turystycznej
 • Światowe marki turystyczne      
 • Prowadzenie własnej działalności w turystyce
 • Łańcuch dostaw w organizacji eventów
 • Kierowanie zespołem pracowniczym     
 • Promocja i sprzedaż usług turystycznych             
 • E-biznes turystyczny.    

ADRESACI

Według Światowej Organizacji Turystycznej przed pandemią w 2019 roku liczba międzynarodowych przyjazdów turystycznych na świecie wyniosła 1,5 miliarda.  Obecnie sektor odzyskał prawie 60% poziomu sprzed pandemii i spodziewany jest dalszy, intensywny wzrost. W 2021 roku wielkość rynku turystyki na świecie szacowano na około 1,31 bln dolarów amerykańskich. W 2022 roku wielkość ta wyniosła 1,67 bln dolarów .

Jeśli kochasz podróże, nie lubisz nudy i stagnacji, chcesz poznawać nowe miejsca i ludzi a jednocześnie budować karierę zawodową w międzynarodowym środowisku, to są studia dla Ciebie!!!

PO STUDIACH

Ukończenie kierunku daje szerokie perspektywy, które zagwarantują ciekawą pracę i atrakcyjne zarobki. Przeznaczone są dla osób otwartych i ciekawych świata, które lubią kontakt z ludźmi. Możliwości zatrudnienia:

 • Menedżer w biurze turystycznym
 • Własnej działalność gospodarcza (agencja turystyczna),
 • Specjalista w podmiotach i organizacjach zarządzających turystyką
 • Konsultant w podmiotach badających gospodarkę turystyczną
 • Pracownik wydziału turystyki w jednostkach samorządowych wszystkich szczebli
 • Organizator imprez turystycznych
 • Menedżer w atrakcjach turystycznych

ORGANIZACJA EVENTÓW- Turystyka i Rekreacja

Tryb studiów: Stacjonarny i niestacjonarny
Forma zajęć: stacjonarna/hybrydowa lub online
Czas trwania: 3 lata (6 semestrów)
Język wykładowy: polski, angielski

STUDIUJ W WEEKENDY ONLINE!

OPIS KIERUNKU

Organizacja eventów to specjalność dla ludzi pomysłowych, kreatywnych i niebojących się trudnych wyzwań. 

Po ukończeniu tej specjalności absolwent może pracować w: agencji eventowej, dziale organizacji bankietów i konferencji, organizacji pozarządowej, firmie animacyjnej, biurze podróży specjalizującym się w organizacji turystyki motywacyjnej.

PRZEDMIOTY

Student specjalności „Organizacja  eventów ” nabywa wiedzę i umiejętności z zakresu m. in.:

 • specyfiki różnych rodzajów imprez i wydarzeń,
 • najnowszych trendów w sektorze MICE
 • etapów organizacji, realizacji i rozliczania wydarzeń,
 • zasad współpracy z klientami, partnerami i sponsorami,
 • organizacji i zarządzania zasobami informacji,
 • zdobywania umiejętności menedżerskich pozwalających na kierowanie,
 • wykorzystywania eventów jako narzędzi marketingu.

W ramach modułu kształcenia specjalnościowego realizowane są następujące kursy:

 • Projektowanie  i organizacja eventów
 • Projektowanie i zarządzanie wydarzeniami korporacyjnymi
 • Specyfika zarządzania eventami
 • Łańcuch dostaw w organizacji eventów
 • Kierowanie zespołem pracowniczym
 • Zarządzanie relacjami z klientem
 • Promocja i sprzedaż usług turystycznych
 • E-biznes turystyczny

ADRESACI

W 2019 roku w Polsce sektor MICE wart był ponad 35 mld zł i odpowiadał za ponad 220 tysięcy miejsc pracy. Światowe trendy prognozują dynamiczny wzrost liczby wydarzeń w kolejnych latach. Przewiduje się, że branża wydarzeń osiągnie obroty o wartości 1, 5 miliarda dolarów do 2028 roku.

Jeśli więc jesteś otwarty na ludzi, kreatywny i zorganizowany, nie boisz się wyzwań i  potrafisz znajdować pomysłowe rozwiązania, to organizacja eventów będzie wymarzoną specjalnością dla Ciebie!!!

PO STUDIACH

Ukończenie kierunku daje szerokie perspektywy, które zagwarantują ciekawą pracę i atrakcyjne zarobki. Przeznaczone są dla osób otwartych i ciekawych świata, które lubią kontakt z ludźmi. Możliwości zatrudnienia:

 • Event Manager
 • Organizator imprez rekreacyjnych i turystycznych
 • Własna agencja eventowa
 • Animator czasu wolnego
 • Specjalista ds. turystyki
 • Specjalista ds. rekreacji
 • Menedżer działu organizacji eventów w obiekcie noclegowym
 • Specjalista ds. organizacji targów i imprez branżowych

HOTELARSTWO – Turystyka i Rekreacja

Tryb studiów: Stacjonarny i niestacjonarny
Forma zajęć: stacjonarna/hybrydowa lub online
Czas trwania: 3 lata (6 semestrów)
Język wykładowy: polski, angielski

STUDIUJ W WEEKENDY ONLINE!

OPIS KIERUNKU

Celem specjalności hotelarstwo jest kształcenie profesjonalnych kadr dla współczesnej branży hotelarskiej. Absolwenci specjalności będą posiadać szeroką wiedzę na temat funkcjonowania rynku usług noclegowych oraz praktyczne umiejętności z zakresu organizowania pracy w poszczególnych komórkach funkcjonalnych obiektu hotelarskiego. Specjalność ta przygotowuje także absolwentów do podjęcia działalności gospodarczej w sektorze usług hotelarskich.

W trakcie studiów na specjalności  „Hotelarstwo” student pozna m.in.:

Funkcjonowanie branży hotelarskiej w Polsce i na świecie (w teorii na wykładach i ćwiczeniach oraz w praktyce podczas warsztatów, spotkań i praktyk zawodowych),

 • Specyfikę pracy poszczególnych działów przedsiębiorstwa hotelarskiego oraz techniki obsługi  różnych segmentów gości hotelowych.
 • Budować i utrzymywać relacje w biznesie turystycznym,
 • Tworzyć, promować i sprzedawać ofertę hotelarską, organizować pracę pionów operacyjnych,
 • Kreować doświadczenia gości,
 • Pracować w międzynarodowym środowisku,
 • Zarządzać relacjami z klientami, 
 • Kreatywnie rozwiązywać problemy.

PRZEDMIOTY

 • Organizacja i technika pracy w hotelarstwie
 • Techniki cenotwórcze w hotelarstwie
 • Gastronomia hotelowa
 • Łańcuch dostaw w organizacji eventów
 • Zarządzanie relacjami z klientem
 • Promocja i sprzedaż usług turystycznych

ADRESACI

Hotelarstwo to idealny wybór kariery dla tych, którzy lubią podróżować, pracować z ciekawymi ludźmi i dodawać do tego odrobinę codziennej ekscytacji. Kariera w branży hotelarskiej może oferować dużą elastyczność, która pozwala na pracę w dowolnym miejscu na świecie.

W 2022 roku na świecie było co najmniej 187 tysięcy hoteli i innych obiektów noclegowych. Szacuje się, że na świecie jest 17,5 mln pokoi gościnnych. Globalny przemysł hotelarski jest wart ponad 3,952 biliona dolarów (według stanu na 2021 rok). W branży noclegowej w USA zatrudnionych jest około 1,6 mln osób.

PO STUDIACH

 • Kierownik działu w hotelu
 • Front Office Manager, Housekeeping Manager, Sales and Marketing Manager, Guest Experience Officer
 • Prowadzenie własnej działalności
 • apartamenty wakacyjne, pensjonat, hostel
 • Pracownik linii lotniczych
 • Stewardesa, pracownik obsługi naziemnej
 • Animator czasu wolnego w obiekcie hotelarskim
 • Organizator imprez rekreacyjnych i turystycznych w obiekcie hotelarskim

przejdź do spisu treści

STUDIA INŻYNIERSKIEStudia inżynierskie

Studia inżynierskie we Wrocławskiej Akademii Biznesu w Naukach Stosowanych to niekonwencjonalny system nauczania, który umożliwia zdobycie wiedzy i niezbędnych kwalifikacji na dzisiejszym rynku pracy.


Studia inżynierskie w WAB – co nas wyróżnia?

Program wszystkich kierunków studiów został dostosowany do potrzeb zarówno studentów, jak i świata biznesu. Studia inżynierskie, niestacjonarne i stacjonarne we Wrocławskiej Akademii Biznesu w Naukach Stosowanych obejmują przedmioty umożliwiające zdobywanie wiedzy teoretycznej i praktycznej oraz rozwijanie kompetencji miękkich (kreatywność, komunikatywność, umiejętność pracy w zespole, umiejętność pracy w stresie, zarządzanie czasem, radzenie sobie w sytuacjach kryzysowych).

Nasi studenci są przygotowani do podejmowania różnorodnych wyzwań przez doświadczonych i kreatywnych wykładowców, którzy w każdym semestrze organizują niezwykle ciekawe ćwiczenia. Wybierając studia inżynierskie w WAB poznasz kluczowe zasady współczesnego biznesu oraz gospodarki krajowej i międzynarodowej. Będziesz potrafił kategoryzować i analizować dane, nauczysz się nie tylko posługiwać się specjalistycznym słownictwem, ale także zrozumiesz definicje pojęć biznesowych.

W trakcie studiów oferujemy staże, a nawet zatrudnienie w wielu renomowanych firmach. Zajęcia podejmowane na studiach inżynierskich uczą nie tylko wiedzy technicznej, ale także pokazują, jak wygląda prawdziwy świat biznesu, którego nie da się zobaczyć na żadnym wykładzie. Praktyki dają naszym studentom wiele satysfakcji, a dzięki zajęciom kształtuje się ich osobowość biznesowa.

Wybierając studia inżynierskie w WAB stawiasz na edukację, rozwój, ale też niesamowitą przygodę. Dołącz do grona cenionych absolwentów Wrocławskiej Akademii Biznesu w Naukach Stosowanych.


Studia inżynierskie we Wrocławiu – dlaczego warto je wybrać?

Miasto to jest dynamicznym centrum technologicznym, co otwiera wiele możliwości staży i współpracy z lokalnymi firmami. Dodatkowo, malownicze położenie Wrocławia oraz jego kulturalna różnorodność sprawiają, że studenci mogą cieszyć się zarówno nauką, jak i bogatym życiem społecznym.

Wybór studiów inżynierskich we Wrocławiu to z pewnością trafna decyzja. Wrocław jest jednym z najważniejszych ośrodków naukowych i technologicznych w Polsce, co gwarantuje dostęp do nowoczesnych laboratoriów, infrastruktury badawczej oraz wykwalifikowanych kadry akademickiej.

Co więcej, Wrocław to miasto, które rozwija się dynamicznie, przyciągając inwestycje i firmy z sektora technologicznego. Studenci inżynierii mają tu wyjątkową okazję do zdobywania praktycznego doświadczenia poprzez staże, prace dyplomowe czy udział w projektach badawczych, które często prowadzone są we współpracy z lokalnymi przedsiębiorstwami. To otwiera drzwi do rozwoju kariery zawodowej i zdobycia cennego doświadczenia w rzeczywistym środowisku biznesowym.

OFERTA

GRAFIKA KOMPUTEROWA I MULTIMEDIA – Informatyka

Tryb studiów: Stacjonarny i niestacjonarny
Forma zajęć: stacjonarna/hybrydowa
Czas trwania: 3,5 roku (7 semestrów)
Język wykładowy: polski

STUDIUJ W JĘZYKU ANGIELSKIM!

OPIS KIERUNKU

W ramach specjalności przedstawiane są współczesne trendy w grafice 2D i 3D ze szczególnym uwzględnieniem wzornictwa przemysłowego, tworzenia przejrzystych interfejsów i grafik dla stron internetowych. Studenci zapoznają się także z przygotowaniem plików do druku na potrzeby multimediów. Zajęcia cechują się charakterem typowo praktycznym

Student specjalności grafika komputerowa i multimedia nabywa wiedzę i umiejętności z zakresu m. in.:

 • podstaw i zaawansowanych technik stosowanych w grafice 2D i 3D
 • projektowania wzorów przemysłowych
 • tworzenia infografik na potrzeby przemysłu
 • tworzenia stron internetowych ze szczególnym naciskiem na ich szatę graficzną
 • przygotowania plików cyfrowych do współpracy z urządzeniami stosowanymi w przemyśle drukarskim
 • projektowania i wykonywania wydruków 3D
 • tworzenia prezentacji multimedialnych, jako produktu marketingowego
 • multimedialnego wsparcia wizerunku firmy

PRZEDMIOTY

 • Projektowanie stron internetowych
 • Skład komputerowy DTP
 • Projektowanie opakowań i wzorów przemysłowych           
 • Grafika 3D
 • Druk 3D
 • Metody przetwarzania obrazów
 • Projektowanie UX

ADRESACI

Adresaci kierunku Informatyka w WAB zdobywać będą wiedzę o ogólnych zagadnieniach informatyki, między innymi o systemach operacyjnych, algorytmach i strukturach danych czy językach programowania. Poznaje technikę cyfrową, architekturę komputerów czy tajniki zarządzania projektami informatycznymi. Nie zabraknie też zagadnień związanych z etycznymi aspektami informatyki. Podczas studiów absolwent uświadomi sobie różnorodność jej zastosowań w systemach technicznych, biznesowych, ekonomicznych. Zapoznaje się z metodami gromadzenia i przetwarzania danych, podstawami podejmowania decyzji- sterowania, czy metodami sztucznej inteligencji.

PO STUDIACH

 • Absolwenci tej specjalności mogą pracować jako:
 • Kierownik działu IT
 • Grafik komputerowy
 • Menedżer średniego szczebla
 • Projektant serwisów multimedialnych

INŻYNIERIA OPROGRAMOWANIA – Informatyka

Tryb studiów: Stacjonarny i niestacjonarny
Forma zajęć: stacjonarna/hybrydowa
Czas trwania: 3,5 roku (7 semestrów)
Język wykładowy: polski

STUDIUJ W JĘZYKU ANGIELSKIM!

OPIS KIERUNKU

W ramach specjalności inżynieria oprogramowania przekazywany jest obszar typowo praktycznej wiedzy dotyczącej dobrych praktyk wytwarzania oprogramowania, począwszy od pomysłu na aplikację, poprzez zbieranie wymagań, projekt, wdrożenie i utrzymanie.

Student specjalności inżynieria oprogramowania nabywa wiedzę i umiejętności z zakresu m. in.:

 • programowania obiektowego, funkcyjnego i współbieżnego
 • współczesnych osiągnięć z zakresu inżynierii oprogramowania
 • projektowania systemów informatycznych
 • modeli, metod i narzędzi składowania i przetwarzania baz danych
 • tworzenia aplikacji bazodanowych
 • Internetu rzeczy
 • technik i narzędzi testowania oprogramowania

PRZEDMIOTY

 • Inżynieria internetowa
 • Zaawansowane programowanie w Java       
 • C#
 • Zarządzanie projektami informatycznymi
 • Systemy równoległe i współbieżne
 • Metody przetwarzania obrazów
 • Modelowanie systemów informatycznych

ADRESACI

Adresaci kierunku Informatyka w WAB zdobywać będą wiedzę o ogólnych zagadnieniach informatyki, między innymi o systemach operacyjnych, algorytmach i strukturach danych czy językach programowania. Poznaje technikę cyfrową, architekturę komputerów czy tajniki zarządzania projektami informatycznymi. Nie zabraknie też zagadnień związanych z etycznymi aspektami informatyki. Podczas studiów absolwent uświadomi sobie różnorodność jej zastosowań w systemach technicznych, biznesowych, ekonomicznych. Zapoznaje się z metodami gromadzenia i przetwarzania danych, podstawami podejmowania decyzji- sterowania, czy metodami sztucznej inteligencji.

PO STUDIACH

Absolwenci tej specjalności mogą pracować jako:

 • Programista
 • Członek zespołów projektowych przygotowujących rozwiązania interaktywne
 • Software engineer
 • Kierownik działu IT

INŻYNIERIA INTERNETOWA – Informatyka

Tryb studiów: Stacjonarny i niestacjonarny
Forma zajęć: stacjonarna/hybrydowa
Czas trwania: 3,5 roku (7 semestrów)
Język wykładowy: polski

STUDIUJ W JĘZYKU ANGIELSKIM!

OPIS KIERUNKU

W ramach specjalności inżynieria internetowa studenci zostają wyposażeni w bogatą wiedzę umożliwiającą kompleksowe podejście do projektowania i wdrażania serwisów informacyjnych i informatycznych oraz aplikacji internetowych ze szczególnym uwzględnieniem systemów  oprogramowania, aplikacji internetowych, systemów zarządzania  w  administracji.

Student specjalności inżynieria internetowa nabywa wiedzę i umiejętności z zakresu m. in.:

 • projektowania stron i serwisów internetowych
 • projektowania aplikacji webowych
 • tworzenia aplikacji bazodanowych
 • języków programowania aplikacji internetowych
 • technologii mobilnych wykorzystywanych w serwisach internetowych
 • Internetu rzeczy
 • technik i narzędzi testowania aplikacji internetowych
 • systemów operacyjnych,
 • sieci komputerowych,
 • grafiki komputerowej

PRZEDMIOTY

 • Projektowanie i tworzenie stron internetowych
 • Technologie front-end i back-end
 • Projekt serwisu internetowego
 • Programowanie gier
 • Usługi webowe
 • Technologie mobilne
 • Techniki i narzędzia testowania aplikacji internetowych

ADRESACI

Adresaci kierunku Informatyka w WAB zdobywać będą wiedzę o ogólnych zagadnieniach informatyki, między innymi o systemach operacyjnych, algorytmach i strukturach danych czy językach programowania. Poznaje technikę cyfrową, architekturę komputerów czy tajniki zarządzania projektami informatycznymi. Nie zabraknie też zagadnień związanych z etycznymi aspektami informatyki. Podczas studiów absolwent uświadomi sobie różnorodność jej zastosowań w systemach technicznych, biznesowych, ekonomicznych. Zapoznaje się z metodami gromadzenia i przetwarzania danych, podstawami podejmowania decyzji- sterowania, czy metodami sztucznej inteligencji.

PO STUDIACH

Absolwenci tej specjalności mogą pracować jako:

 • Programista
 • Projektant serwisów multimedialnych
 • Projektant gier komputerowych
 • Menedżer średniego szczebla

SIECI KOMPUTEROWE I CYBERBEZPIECZEŃSTWO – Informatyka

Tryb studiów: Stacjonarny i niestacjonarny
Forma zajęć: stacjonarna/hybrydowa
Czas trwania: 3,5 roku (7 semestrów)
Język wykładowy: polski

STUDIUJ W JĘZYKU ANGIELSKIM!

OPIS KIERUNKU

W ramach specjalności poruszane są zagadnienia z szeroko rozumianej telekomunikacji, ze szczególnym uwzględnieniem sieci teleinformatycznych. Studenci zapoznają się m. in. z technologią LAN i WLAN, technologią sieci bezprzewodowych, bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych, technik ataków i mechanizmów zabezpieczenia się przed tymi atakami.

Student specjalności sieci komputerowe i cyberbezpieczeństwo nabywa wiedzę i umiejętności z zakresu m. in.:

 • projektowania sieci komputerowych
 • adresacji IP
 • konfiguracji urządzeń sieciowych
 • zasad routingu statycznego i dynamicznego
 • analizy i zarządzania siecią
 • technik ataków metod zabezpieczania sieci przed atakami.

PRZEDMIOTY

 • Sieci i systemy telekomunikacyjne
 • Sieci komputerowe w technologii cisco (CCNA1)
 • Bezpieczeństwo systemów komputerowych
 • Zaawansowane techniki sieciowe
 • Wirtualne sieci prywatne
 • Ataki i wykrywanie włamań w systemach komputerowych
 • Bezpieczne zarządzanie sieciami
 • Projekt inżynierski

ADRESACI

Adresaci kierunku Informatyka w WAB zdobywać będą wiedzę o ogólnych zagadnieniach informatyki, między innymi o systemach operacyjnych, algorytmach i strukturach danych czy językach programowania. Poznaje technikę cyfrową, architekturę komputerów czy tajniki zarządzania projektami informatycznymi. Nie zabraknie też zagadnień związanych z etycznymi aspektami informatyki. Podczas studiów absolwent uświadomi sobie różnorodność jej zastosowań w systemach technicznych, biznesowych, ekonomicznych. Zapoznaje się z metodami gromadzenia i przetwarzania danych, podstawami podejmowania decyzji- sterowania, czy metodami sztucznej inteligencji.

PO STUDIACH

Absolwenci tej specjalności mogą pracować jako:

 • Kierownik działu IT
 • Administrator sieci informatycznych
 • Software engineer
 • Menedżer średniego szczebla

MENEDŻER LOGISTYKI – Logistyka

Tryb studiów: Stacjonarny / Niestacjonarny
Forma zajęć: stacjonarna/hybrydowa
Czas trwania: 3,5 roku (7 semestrów)
Język wykładowy: polski

OPIS KIERUNKU

Głównym założeniem/atutem w procesie kształcenia jest praktyczny charakter modelu studiów ze szczególnym uwzględnieniem takich form nauczania jak: metoda projektów, gry decyzyjne, analiza case study, panele dyskusyjne, warsztaty, laboratoria, wizyty studyjne, staże i praktyki. Pozwoli to na praktyczne opanowanie zagadnień inżynierskich i menedżerskich w kontekście podejmowania wyzwań logistycznych o charakterze inżynierskim i menadżerskim z wykorzystaniem innowacyjnych technologii, również w przestrzeni międzynarodowej.

PRZEDMIOTY

 • Zarządzanie strategiczne
 • Zarządzanie zasobami techniki
 • Ekonomika transportu i logistyki
 • Marketing międzynarodowy
 • Zarządzanie zapasami
 • Zarządzanie zasobami ludzkimi
 • Innowacje technologiczne w logistyce
 • Logistyka miejska
 • Techniczna ocena efektywności procesów logistycznych
 • Logistyczna obsługa klienta
 • Logistyka międzynarodowa
 • E-biznes

ADRESACI

To specjalność dla wszystkich, którzy planują swoją karierę na stanowiskach kierowniczych w przedsiębiorstwach sektora logistyki oraz w działach logistyki pozostałych firm. Jednocześnie absolwent przygotowany jest do prowadzenie własnej firmy, działającej w przestrzeni lokalnej i globalnej. Studiując tę specjalność student zdobywa kompleksową wiedzę inżynierską niezbędną dla sprawnego zarządzania procesami logistycznymi, a także projektowania, organizowania, koordynowania i nadzorowania systemów logistycznych oraz planowania i wdrażania międzynarodowych strategii logistycznych z uwzględnieniem uwarunkowań technicznychi ekonomicznych (norm EU/PN/ISO). Ponadto, jest przygotowany do zarządzania międzynarodowymi łańcuchami dostaw (INCOTERMS), pozna techniczne i technologiczne uwarunkowania projektowania oraz funkcjonowania nowoczesnych systemów i procesów logistycznych (BPMN).

PO STUDIACH

Absolwenci tej specjalności mogą pracować jako:

 • Menedżer logistyki
 • Kierownik działu logistyki
 • Specjalista ds. utrzymania obiektów technicznych
 • Projektant procesów logistycznych

MENEDŻER LOGISTYKI – Logistyka

Tryb studiów: Stacjonarny / Niestacjonarny
Forma zajęć: stacjonarna/hybrydowa
Czas trwania: 3,5 roku (7 semestrów)
Język wykładowy: polski

OPIS KIERUNKU

Głównym założeniem/atutem w procesie kształcenia jest praktyczny charakter modelu studiów ze szczególnym uwzględnieniem takich form nauczania jak: metoda projektów, gry decyzyjne, analiza case study, panele dyskusyjne, warsztaty, laboratoria, wizyty studyjne, staże i praktyki. Pozwoli to na praktyczne opanowanie zagadnień inżynierskich i menedżerskich w kontekście podejmowania wyzwań logistycznych o charakterze inżynierskim i menadżerskim z wykorzystaniem innowacyjnych technologii, również w przestrzeni międzynarodowej.

PRZEDMIOTY

 • Zarządzanie strategiczne
 • Zarządzanie zasobami techniki
 • Ekonomika transportu i logistyki
 • Marketing międzynarodowy
 • Zarządzanie zapasami
 • Zarządzanie zasobami ludzkimi
 • Innowacje technologiczne w logistyce
 • Logistyka miejska
 • Techniczna ocena efektywności procesów logistycznych
 • Logistyczna obsługa klienta
 • Logistyka międzynarodowa
 • E-biznes

ADRESACI

To specjalność dla wszystkich, którzy planują swoją karierę na stanowiskach kierowniczych w przedsiębiorstwach sektora logistyki oraz w działach logistyki pozostałych firm. Jednocześnie absolwent przygotowany jest do prowadzenie własnej firmy, działającej w przestrzeni lokalnej
i globalnej. Studiując tę specjalność student zdobywa kompleksową wiedzę inżynierską niezbędną dla sprawnego zarządzania procesami logistycznymi, a także projektowania, organizowania, koordynowania i nadzorowania systemów logistycznych oraz planowania i wdrażania międzynarodowych strategii logistycznych z uwzględnieniem uwarunkowań technicznych i ekonomicznych (norm EU/PN/ISO). Ponadto, jest przygotowany do zarządzania międzynarodowymi łańcuchami dostaw (INCOTERMS), pozna techniczne i technologiczne uwarunkowania projektowania oraz funkcjonowania nowoczesnych systemów i procesów logistycznych (BPMN).

PO STUDIACH

Absolwenci tej specjalności mogą pracować jako:

 • Menedżer logistyki
 • Kierownik działu logistyki
 • Specjalista ds. utrzymania obiektów technicznych
 • Projektant procesów logistycznych

SYSTEMY INFORMATYCZNE I TECHNOLOGIE W LOGISTYCE – Logistyka

Tryb studiów: Stacjonarny / Niestacjonarny
Forma zajęć: stacjonarna/hybrydowa
Czas trwania: 3,5 roku (7 semestrów)
Język wykładowy: polski

OPIS KIERUNKU

Zakres realizowanych treści przedmiotowych odnosi się do problematyki technicznych i informatycznych aspektów logistyki przedsiębiorstwa, programowania i harmonogramowania procesów związanych z przepływem materiałów, realizacji dostaw towarów i usług, prognozowania potrzeb logistycznych, informatycznego wsparcia usług transportowych, magazynowych lub eksploatacyjnych, utrzymania ruchu w obszarze produkcji i efektywnego zarządzania zapasami. Dodatkowymi zagadnieniami, które uwzględnia program studiów są: algorytmika procesów logistycznych, analiza ryzyka oraz bazy danych wykorzystywane w logistyce oraz systemy GIS. Ponadto student jest zapoznany z technologiami i technicznymi aspektami projektowania procesów transportowych, magazynowych i produkcyjnych

PRZEDMIOTY

 • Systemy informatyczne i technologie w transporcie.
 • Zarządzanie bazami danych.
 • Teleinformatyczne wsparcie magazynowania (WMS).
 • Systemy informatyczne i technologie produkcji.
 • Automatyzacja procesów logistycznych (GS1+RFID + EDI).
 • Algorytmika procesów logistycznych.
 • Zintegrowane systemy informatyczne (SAP).
 • Technologie usług magazynowych.
 • Podstawy programowania.
 • Cyberbezpieczeństwo.
 • Podstawy administrowania sieciami.
 • E-commerce w logistyce.

ADRESACI

To specjalność dla wszystkich, którzy planują swoją ścieżkę karierę na stanowiskach specjalistów w przedsiębiorstwach sektora logistyki oraz w działach logistyki pozostałych firm. Jednocześnie absolwent przygotowany jest do prowadzenie własnej firmy, działającej w przestrzeni lokalnej i globalnej. W ramach specjalności proponuje się studentom opanowanie wiedzy i nabycie kompetencji z zakresu szerokorozumianego wsparcia technicznego i teleinformatycznego procesów logistycznych we współczesnych organizacjach.

PO STUDIACH

Absolwenci tej specjalności mogą pracować jako:

 • Menedżer logistyki
 • Kierownik działu logistyki
 • Specjalista ds. utrzymania obiektów technicznych
 • Projektant procesów logistycznych

przejdź do spisu treści

STUDIA MAGISTERSKIEStudia magisterskie

Skończyłeś studia licencjackie i myślisz o dalszym kształceniu? Studia magisterskie na Wrocławskiej Akademii Biznesu pozwolą Ci zdobyć umiejętności i wiedzę, dzięki którym spełnisz się w jednym z zawodów przyszłości. Naszą misją jest kształcenie dla biznesu. Jeśli więc zależy Ci na tym samym, sprawdź, jakie kierunki studiów drugiego stopnia mamy w naszej ofercie i zdobądź pracę marzeń.


Studia magisterskie – dlaczego warto je skończyć?

Studia magisterskie są nie tylko kontynuacją edukacji poziomu licencjackiego, ale także drogą do głębszego zgłębienia wiedzy w wybranej dziedzinie. Ukończenie ich otwiera przed absolwentami drzwi do bardziej zaawansowanych stanowisk zawodowych, często wiążących się z wyższym wynagrodzeniem. Magisterium potwierdza kompetencje w specjalistycznym obszarze, zwiększając konkurencyjność na rynku pracy. Co więcej, ukończenie studiów magisterskich rozwija zdolności krytycznego myślenia, analizy skomplikowanych problemów oraz pracy nad zaawansowanymi projektami. Dla wielu to również czas na nawiązanie cennych kontaktów w branży oraz zdobycie praktycznego doświadczenia dzięki możliwościom stażu czy pracy w trakcie studiów. W czasach szybko rozwijającej się gospodarki i ciągłych zmian technologicznych wyższe kwalifikacje stają się kluczem do osiągnięcia sukcesu zawodowego i osobistego.


Studia magisterskie we Wrocławiu – kierunki, które możesz wybrać

Zastanawiasz się, jakie studia drugiego stopnia warto ukończyć, by uzupełnić wiedzę zdobytą na licencjacie albo wykazać się posiadaniem dodatkowych kompetencji, które są niezbędne w pracy, o której marzysz? Dbamy o to, żeby kierunki oferowane naszym studentom pozwalały w jak największym stopniu przybliżyć się do szansy na pracę w zawodzie przyszłości. W tym celu proponujemy m.in. studia z obszaru zarządzania – marketingiem internetowym w praktyce, systemami logistycznymi, projektami lub zasobami ludzkimi. Kształcimy również menadżerów hotelarstwa oraz przemysłu spotkań i wydarzeń. Dzięki staniu się magistrem jednego ze wspomnianych kierunków praca w wymarzonej branży stanie przed Tobą otworem. Jeśli więc pasjonujesz się jednym z tych tematów lub czujesz, że doskonale sprawdzisz się w takiej branży, tylko potrzebujesz wykształcenia w tym zakresie albo po prostu chcesz je uzupełnić, aplikuj na naszą uczelnię!

Studia magisterskie odbywają się w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Jeśli więc nie mieszkasz we Wrocławiu, możesz uczestniczyć w zajęciach online w weekendy.

Wybierz jeden z interesujących Cię kierunków, które gwarantują, że Twoja wiedza przyda się w przyszłości. Naszym studentom zapewniamy najlepszą kadrę dydaktyczną oraz możliwość przetestowania swoich umiejętności podczas stażu w firmach, z którymi współpracujemy. Dzięki temu wchodząc na rynek pracy możesz wykazać się zdobytym doświadczeniem, które doceni każdy pracodawca. Wybierz studia magisterskie dla siebie i zadbaj o swoją przyszłość!

OFERTA

ZARZĄDZANIE PROJEKTAMI – Zarządzanie

Tryb studiów: Stacjonarny i niestacjonarny
Forma zajęć: stacjonarna/hybrydowa lub online
Czas trwania: 2 lata (4 semestry)
Język wykładowy: polski

STUDIUJ W WEEKENDY ONLINE!

OPIS KIERUNKU

 • w gospodarczych w Polsce, Unii Europejskiej i innych krajach;
 • systemów norm i reguł prawnych w zakresie odpowiadającym zarządzaniu projektami;
 • obserwacji zjawisk rynkowych i procesów w organizacji oraz ich analizy i interpretacji przy zastosowaniu zaawansowanych metod badawczych;
 • doboru odpowiednich metod i narzędzi do opisu i analizy problemów oraz obszarów działalności organizacji i jej otoczenia oraz praktycznej oceny ich przydatności i skuteczności;
 • zarządzania projektami w skali krajowej lub międzynarodowej przy zastosowaniu właściwie dobranej metodyki;
 • wykorzystania wiedzy teoretycznej do opisu i analizowania przyczyn i przebiegu procesów oraz zjawisk społecznych oraz formułowania własnych opinii i dobierania krytycznie danych i metod analiz w zakresie odpowiadającym zarządzaniu projektami.

PRZEDMIOTY

 • Międzynarodowe metodyki zarządzania projektami
 • Narzędzia analizy i planowania projektów 
 • Zarządzanie zespołem projektowym
 • Finansowanie projektów 
 • Zarządzanie ryzykiem projektu
 • Monitoring i ewaluacja projektów

ADRESACI

W niemal wszystkich sektorach, branżach i dziedzinach aktywności ludzkiej współcześnie realizowane są projekty. W ramach specjalności „Zarządzanie projektami” studenci zdobędą wiedzę i umiejętności w zakresie istoty i roli projektów we współczesnych organizacjach oraz poznają najlepsze praktyki i narzędzia inicjowania, planowania, realizacji oraz kontroli przedsięwzięć. Jeżeli lubisz realizować projekty w swoim codziennym życiu i chcesz się dowiedzieć w jaki sposób robić to jeszcze lepiej to specjalność dla ciebie.

PO STUDIACH

Absolwenci tej specjalności mogą pracować jako:

 • Kierownik projektu
 • Doradca/ekspert
 • Specjalista HR
 • Specjalista w firmie szkoleniowej

STRATEGICZNE ZARZĄDZANIE ZASOBAMI LUDZKIMI – Zarządzanie

Tryb studiów: Stacjonarny i niestacjonarny
Forma zajęć: stacjonarna/hybrydowa lub online
Czas trwania: 2 lata (4 semestry)
Język wykładowy: polski

STUDIUJ W WEEKENDY ONLINE!
STUDIUJ W JĘZYKU ANGIELSKIM!

OPIS KIERUNKU

Strategia personalna to kompleksowy, długookresowy i celowy program doboru, wykorzystania i rozwoju potencjału ludzkiego w przedsiębiorstwie. Należy ją traktować jako rezultat uzgodnień scenariuszy opcji strategicznych z zakresu takich funkcji zarządzania zasobami ludzkimi, jak rekrutacja i selekcja, rozwój, motywowanie, ocenianie, szkolenie i awansowanie pracowników. Konieczne stało się ścisłe powiązanie strategii personalnej ze strategią przedsiębiorstwa, z uwzględnieniem otoczenia zewnętrznego, ale też zrównoważonego rozwoju. Powyższe uwarunkowania znacznie podwyższyły wymagania kompetencyjne stawiane pracownikom działów HR i kadrze kierowniczej.

Absolwent specjalności „Strategiczne zarządzanie kapitałem ludzkim” posiada wiedzę i umiejętności z zakresu m. in.:

 • modeli strategii personalnej
 • strategicznych metod analizy zasobów ludzkich
 • mierników procesów personalnych,
 • strategicznego zarządzania kompetencjami
 • pomiaru zwrotu z inwestycji w HR za pomocą wskaźnika ROI
 • najlepszych praktyk dotyczących strategii personalnych stosowanych przez przedsiębiorstwa
 • diagnozowania sytuacji organizacji i projektowania możliwych wariantów jej strategii personalnej

PRZEDMIOTY

 • Międzynarodowe aspekty zarządzania kapitałem ludzkim
 • Coaching i mentoring w organizacji
 • Employer branding
 • Zarządzanie projektami HR
 • Prawo pracy
 • Rozwój kariery kierowniczej

ADRESACI

Współczesne dynamiczne zmiany w otoczeniu organizacji i braki na rynku pracy wymagają strategicznego podejścia do kapitału ludzkiego, na który składają się kompetencje pracowników, ich wiedza, umiejętności, motywacje, zachowania i postawy wobec pracy. Konieczne stało się  spojrzenie na pracowników jak na aktywa organizacji, a wszelkie koszty związane z ich zatrudnieniem powinny być  traktowane jako działania inwestycyjne, które gwarantują w przyszłości realizację strategii organizacji oraz wzrost jej konkurencyjności i wartości. Jeżeli chcesz się nauczyć jak zarządzać kapitałem ludzkim to studia skierowane do ciebie!

PO STUDIACH

Absolwenci tej specjalności mogą pracować jako:

 • Specjalista HR
 • Doradca/ekspert
 • Kierownik HR
 • Własna działalność

MARKETING INTERNETOWY W PRAKTYCE – Zarządzanie

Tryb studiów: Stacjonarny i niestacjonarny
Forma zajęć: stacjonarna/hybrydowa lub online
Czas trwania: 2 lata (4 semestry)
Język wykładowy: polski

STUDIUJ W WEEKENDY ONLINE!

OPIS KIERUNKU

W ramach specjalności „Marketing internetowy w praktyce” studenci zdobędą wiedzę i umiejętności w zakresie SEO (działań promujących serwisy internetowe w wyszukiwarkach), marketingu wirusowego, mediów społecznościowych, video marketingu itd. Studenci poznają działania mające na celu opracowanie strategii dla wprowadzenia produktu na rynek, jego promocji m.in. przez skuteczne pozycjonowanie, promocję marki, dystrybucję i sprzedaż, a także działania z zakresu PR – przy wykorzystaniu Internetu. Zrozumieją specyfikę funkcjonowania społeczności digital, nauczą się tworzyć kampanie online czy wykorzystywać do celów marketingowych aplikacje mobilne.

Student specjalności „Marketing internetowy w praktyce” nabywa wiedzę i umiejętności z zakresu m. in.:

 • specjalistycznych zastosowań metod statystycznych, ekonometrycznych oraz narzędzi informatycznych marketingu internetowego, np. Google Analytics;
 • systemów norm i reguł prawnych w zakresie odpowiadającym marketingowi internetowemu;
 • obserwacji zjawisk rynkowych i procesów w organizacji oraz ich analizy i interpretacji przy zastosowaniu zaawansowanych metod badawczych, m.in. tworzenia kampanii sprzedażowych;
 • diagnozowania sytuacji organizacji i projektowania możliwych wariantów jej strategii;
 • wykorzystania wiedzy teoretycznej do opisu i analizowania przyczyn i przebiegu procesów oraz zjawisk społecznych oraz formułowania własnych opinii i dobierania krytycznie danych i metod analiz w zakresie odpowiadającym marketingu internetowego.

PRZEDMIOTY

 • Strategie marketingu internetowego
 • Narzędzia marketingu internetowego
 • Pozycjonowanie stron internetowych
 • Google Ads i Analytics
 • Social media marketing
 • E-PR content marketing

ADRESACI

Zarządzający przedsiębiorstwami w XXI wieku mają świadomość, że marketing internetowy to jedna z najprężniej rozwijających się gałęzi marketingu. Dzieje się tak dlatego, że coraz więcej organizacji swoją działalność przenosi do sieci by wykorzystać jej potencjał do budowy marki i szukania potencjalnych klientów. Jeżeli używasz codziennie social mediów, sklepów internetowych i szukasz informacji w wyszukiwarkach, czujesz się w nich jak ryba w wodzie oraz jednocześnie chciałbyś zgłębiać ich zasady działania to specjalność idealna dla ciebie.

PO STUDIACH

Absolwenci tej specjalności mogą pracować jako:

 • Specjalista ds. marketingu
 • Doradca/ekspert
 • Copywriter
 • Własna agencja marketingowa

ZARZĄDZANIE SYSTEMAMI LOGISTYCZNYMI – Zarządzanie

Tryb studiów: Stacjonarny i niestacjonarny
Forma zajęć: stacjonarna/hybrydowa lub online
Czas trwania: 2 lata (4 semestry)
Język wykładowy: polski

STUDIUJ W WEEKENDY ONLINE!

OPIS KIERUNKU

To specjalność dla kadry kierowniczej oraz pracowników działów logistycznych i innych jednostek kierujących systemami logistycznymi lub ich częścią. Specjalność jest także skierowana do tych, którzy swoje praktyczne doświadczenia chcą uzupełnić aktualną wiedzą o rozwoju logistyki, wiedzę niezbędną dla sprawnego zarządzania systemami logistycznymi. W trakcie studiów zostaną przedstawione zarówno tradycyjne koncepcje zarządzania systemami logistycznymi, jak i najnowsze rozwiązania w tym zakresie.

PRZEDMIOTY

 • Prognozowanie potrzeb logistycznych i analiza ryzyka
 • Innowacyjne łańcuchy dostaw
 • Narzędzia projakościowe logistyki
 • Systemowe zarządzanie przedsiębiorstwem logistycznym
 • Rozwój systemów transportowych
 • Projektowanie systemów automatycznej identyfikacji

ADRESACI

To specjalność dla kadry kierowniczej oraz pracowników działów logistycznych i innych jednostek kierujących systemami logistycznymi lub ich częścią. Jeżeli masz zmysł techniczny i lubisz planować przedsięwzięcia logistyczne to kierunek stworzony dla ciebie.

PO STUDIACH

Absolwenci tej specjalności mogą pracować jako:

 • Specjalista ds. systemów logistycznych
 • Doradca/ekspert
 • Menedżer średniego szczebla
 • Analityk systemów logistycznych

MENEDŻER HOTELARSTWA – Turystyka i Rekreacja

Tryb studiów: Stacjonarny i niestacjonarny
Forma zajęć: stacjonarna/hybrydowa lub online
Czas trwania: 2 lata (4 semestry)
Język wykładowy: polski, angielski

STUDIUJ W WEEKENDY ONLINE!

OPIS KIERUNKU

Absolwent tej specjalności będzie menedżerem, przygotowanym do pracy na stanowiskach kierowniczych i operacyjnych  we wszystkich rodzajach obiektów noclegowych, tj, hotele, pensjonaty, ośrodki spa & wellness, hostele, uzdrowiska, kwatery prywatne itp.  Będzie mógł również samodzielnie zarządzać własnym biznesem hotelarskim.

W czasie studiów na tej specjalności student nauczy się m.in.:

 • zarządzać personelem i finansami,
 • organizować, planować i koordynować pracę w głównych pionach obiektu hotelarskiego,
 • dokonywać ocen stanu i perspektyw rozwoju zagospodarowania turystycznego.

PRZEDMIOTY

W ramach modułu kształcenia specjalnościowego realizowane są następujące kursy:

 • Zarządzanie usługami noclegowymi
 • Zarządzanie usługami gastronomicznymi i dodatkowymi w hotelu
 • Revenue Management w hotelarstwie
 • Tworzenie biznesplanu
 • Badanie i kreowanie rynku
 • Media Społecznościowe w hotelarstwie i MICE,
 • International Hotel Chains,
 • Społeczna odpowiedzialność w hotelarstwie (CSR)
 • Sustainable development

ADRESACI

Specjalność Menedżer hotelarstwa realizowana jest we współpracy z obiektami hotelarskimi oraz ekspertami z branży. Studenci mają szansę odbycia krajowych i zagranicznych praktyk w międzynarodowych obiektach hotelowych.

PO STUDIACH

Ukończenie kierunku daje szerokie perspektywy, które zagwarantują ciekawą pracę i atrakcyjne zarobki. Przeznaczone są dla osób otwartych i ciekawych świata, które lubią kontakt z ludźmi. Możliwości zatrudnienia:

 • Stanowiska kierownicze w hotelach
 • Własna działalność gospodarcza
 • Świadczenie usługi doradczej i konsultingowej z zakresu działalności turystycznej
 • Menedżer średniego szczebla
 • Kierownik działu w hotelach
 • Kierownik biura podróży
 • Menedżer w ośrodkach wypoczynkowych
 • Menedżer ośrodka sportu rekreacyjnego oraz spa i wellness

MENEDŻER PRZEMYSŁU SPOTKAŃ I WYDARZEŃ (MICE) – Turystyka i Rekreacja

Tryb studiów: Stacjonarny i niestacjonarny
Forma zajęć: stacjonarna/hybrydowa lub online
Czas trwania: 2 lata (4 semestry)
Język wykładowy: polski, angielski

STUDIUJ W WEEKENDY ONLINE!

OPIS KIERUNKU

Menedżer przemysłu spotkań i wydarzeń to innowacyjna specjalność przygotowująca profesjonalnego specjalistę w dziedzinie tworzenia  i zarządzania eventami. Absolwent tej specjalności pozyska kompleksową wiedzę z zakresu kreowania i zarządzania projektami eventowymi oraz praktyczne umiejętności organizacji i obsługi imprez sektora MICE. Bez trudu znajdzie zatrudnienie w: agencji eventowej, DCO (Destination Managment Company), dziale organizacji bankietów i konferencji obiektu hotelarskiego, biurze podróży, specjalizującym się w podróżach biznesowych, agencji reklamowej , organizacji pozarządowej.

W czasie studiów na tej specjalności student nauczy się m.in.:

 • kreować różnego typu imprezy i wydarzenia,
 • zarządzać projektami eventowymi,
 • koordynować współpracę z podwykonawcami,
 • budować i utrzymywać relacje z klientami.

PRZEDMIOTY

W ramach modułu kształcenia specjalnościowego realizowane są następujące kursy:

 • Międzynarodowe organizacje przemysłu spotkań
 • Zarządzanie imprezami targowymi i konferencyjnymi   
 • Optymalizacja kosztów podróży służbowych     
 • Tworzenie biznesplanu
 • Badanie i kreowanie rynku
 • Media Społecznościowe w hotelarstwie i MICE,
 • Tourism Marketing
 • International Tourism Trades and Conferences

ADRESACI

Menedżer przemysłu spotkań i wydarzeń to innowacyjna specjalność przygotowująca profesjonalnego specjalistę w dziedzinie tworzenia  i zarządzania eventami. Jeżeli lubisz organizować eventy dla znajomych i chcesz się dowiedzieć jak organizować takie wydarzenia w sposób profesjonalny i dla wielu osób to specjalizacja skierowana do ciebie.

PO STUDIACH

Ukończenie kierunku daje szerokie perspektywy, które zagwarantują ciekawą pracę i atrakcyjne zarobki. Przeznaczone są dla osób otwartych i ciekawych świata, które lubią kontakt z ludźmi. Możliwości zatrudnienia:

 • Event Manager
 • Stanowiska kierownicze, analityczne i operacyjne w firmach obsługujących turystów;
 • Specjalista/ menedżer w instytucjach zarządzających turystyką
 • Prowadzenie samodzielnej działalności gospodarczej, np. agencję eventową;
 • Usługi doradcze i konsultingowe z zakresu działalności turystycznej;
 • Kierownik centrum informacji i promocji turystycznej

przejdź do spisu treści

STUDIA PODYPLOMOWE


Studia podyplomowe we Wrocławskiej Akademii Biznesu to propozycja dla osób, które chcą poszerzyć swoją wiedzę oraz nabyć nowych umiejętności i kwalifikacji. W ten sposób mogą skutecznie zwiększyć swoje szanse na rynku pracy. Misją studiów podyplomowych we Wrocławskiej Akademii Biznesu  jest budowanie powiązań pomiędzy rzetelną wiedzą a praktyką funkcjonowania organizacji. Studia podyplomowe kształcą grono przyszłych specjalistów – dołącz do nich i wspieraj pracę różnych firm. Załóż własne przedsiębiorstwo, jeśli masz pomysł na biznes, korzystając z narzędzi i wiedzy podawanej podczas zajęć. 


Studia podyplomowe we Wrocławiu – perspektywiczne kierunki

Wśród proponowanych przez nas kierunków znajdziesz: 

Program każdego z kierunków prowadzony jest przez wyspecjalizowane grono wykładowców, którzy wyróżniają się wieloletnim stażem i wiedzą dotyczącą zarówno przeszłości, jak i bieżących zmian. Rzeczywistość wielu dziedzin zawodowych zmienia się dynamicznie, dlatego potrzebne jest ciągłe aktualizowanie zdobywanych informacji. Dzięki pracy i zaangażowaniu naszych specjalistów, studia podyplomowe są rzetelną drogą do uzupełnienia kompetencji i umiejętności szerszego patrzenia. Z nami nauczysz się zauważania wielu zjawisk zachodzących w biznesie i wyciągania z nich wniosków. 


Po co studia podyplomowe? 

Studia podyplomowe są skierowane do osób, które mają już dyplom licencjacki, inżynierski lub magisterski. To szansa na dalszy rozwój, zarówno wtedy, kiedy chcemy pogłębić interesującą nas dziedzinę, jak i wtedy, kiedy chcemy rozpocząć zupełnie nową drogę zawodową. Podyplomowe studia umożliwiają:

 • zdobycie dodatkowej specjalizacji,
 • uzyskanie nowego profilu wykształcenia,
 • wzrost kompetencji,
 • aktualizację wiedzy wyniesionej ze studiów I lub II stopnia (jeśli decyzji towarzyszy np. duży odstęp czasowy),
 • zaoszczędzenie czasu.

Studia podyplomowe to zajęcia, które odbywają się w trybie zaocznym, przebiegają sprawniej i trwają krócej niż studia I i II stopnia.


Dlaczego Wrocławska Akademia Biznesu?

Wybierając WAB, możesz dołączyć go grona absolwentów, którzy wyróżniają się: 

 • wysokimi kompetencjami – zarówno ściśle zawodowymi, jak i miękkimi,
 • potrafią myśleć kreatywnie i reagować na dynamikę zmian w swojej branży,
 • są najbardziej pożądanymi kandydatami na rynku pracy,
 • zajmują wysokie stanowiska w firmach,
 • świetnie radzą sobie zarówno w pracy samodzielnej, jak i zespołowej,
 • skutecznie działają pod presją czasu,
 • wyznaczają jasne cele i osiągają sukcesy.

Jeśli chcesz rozpocząć studia podyplomowe po licencjacie, magisterce lub studiach inżynierskich, zapoznaj się ze szczegółami naszych kierunków i dołącz do nas. Czas podyplomowych zmagań będzie dla Ciebie jednocześnie czasem nowych znajomości, które mogą zaowocować przy dalszej współpracy zawodowej. 


Kierunki:

przejdź do spisu treści

STUDIA MBA


Atrakcyjna cena studiów we Wrocławskiej Akademii Biznesu! Skorzystaj ze specjalnej promocji na czesne na studia MBA. Zapisz się w wybranych terminach i zyskaj! Sprawdź szczegóły w zakładce „opłaty” w poszczególnych kierunkach studiów we Wrocławiu!

W rankingu „Perspektyw” nasz Program International MBA zajął 2 miejsce w Polsce w kategorii „Jakość wykładowców” (zaraz po Szkole Głównej Handlowej!) oraz 6 miejsce w kategorii „Jakość studentów”!

Rekrutacja na studia MBA trwa!

Master of Business Administration ( MBA ) to obecnie najbardziej prestiżowy i ceniony tytuł zawodowy w świecie biznesu. Daje on nieograniczone możliwości rozwoju osobistego, poszerzenia ścieżki kariery oraz wzmocnienia pozycji na rynku pracy, co przekłada się na wymierne rezultaty w postaci awansu i wyższego wynagrodzenia.  

Program MBA we Wrocławskiej Akademii Biznesu otrzymał certyfikat i znak jakości „Studia z przyszłością” przyznawany dla najbardziej innowacyjnych, nowoczesnych i wartościowych kierunków i programów studiów, realizowanych według nowoczesnych programów kształcenia, dobrze odpowiadających na potrzeby rynku pracy oraz otrzymał wysokie oceny w ratingu Programów MBA prowadzonym przez Stowarzyszenie Edukacji Menedżerskiej „FORUM”. Na dalszym etapie możesz wybrać studia magisterskie Executive MBA. 

Naszym celem jest kształcenie efektywnych i odpowiedzialnych menedżerów i liderów, posiadających konkretne umiejętności i pewność siebie w zakresie zdobywania wysokich stanowisk kierowniczych i pełnienia przywódczej roli. Business Management Studia w WAB dają absolwentom przewagę na konkurencyjnym rynku pracy poprzez usystematyzowanie wiedzy biznesowej i umożliwienie im zgłębienia najnowszych tajników globalnej gospodarki oraz kluczowych umiejętności menedżerskich, niezbędnych do kierowania przedsiębiorstwem lub własną działalnością gospodarczą zarówno we Wrocławiu, jak i w innych miejscach na świecie!


Studia MBA pod okiem wykwalifikowanej kadry

We Wrocławskiej Akademii Biznesu współpracujemy wyłącznie z najlepszymi wykładowcami, przedstawicielami świata biznesu i nauki, specjalistami i praktykami, posiadającymi wieloletnie doświadczenie w różnych branżach i dziedzinach, także na arenie międzynarodowej. Naszym celem jest kształcenie efektywnych i odpowiedzialnych menedżerów i liderów, posiadających konkretne umiejętności i pewność siebie w zakresie zdobywania wysokich stanowisk kierowniczych i pełnienia przywódczej roli. Studia MBA w WAB dają absolwentom przewagę na konkurencyjnym rynku pracy poprzez usystematyzowanie wiedzy biznesowej i umożliwienie im zgłębienia najnowszych tajników globalnej gospodarki oraz kluczowych umiejętności menedżerskich, niezbędnych do kierowania przedsiębiorstwem lub własną działalnością gospodarczą. Współpracujemy wyłącznie z najlepszymi wykładowcami, przedstawicielami świata biznesu i nauki, specjalistami i praktykami, posiadającymi wieloletnie doświadczenie w różnych branżach i dziedzinach, także na arenie międzynarodowej. 

Program MBA, który stworzyliśmy to całkowicie ekskluzywny produkt dostosowany do potrzeb współczesnych studentów i dynamicznie rozwijającej i zmieniającej się gospodarki. Oferujemy wiele godzin intensywnego i interaktywnego nauczania i praktyki, które zapewnią studentom gruntowną i całościowo usystematyzowaną wiedzę teoretyczną i praktyczną.


Wzmocnij swoją pozycję na rynku pracy i zapisz się na studia MBA

Zjazdy na studiach MBA we Wrocławskiej Akademii Biznesu odbywają się dwa razy w miesiącu – w sobotę i w niedzielę – co umożliwia studentom połączenie nauki z pracą zawodowej i wykorzystywanie nabytej wiedzy na bieżąco.  

Ukończenie renomowanego programu MBA pozwoli zdobyć Ci nowe umiejętności i kompetencje, wymienić poglądy i różnorodne doświadczenia z innymi studentami oraz zbudować sieć biznesowych i międzynarodowych kontaktów, które mogą stanowić nieocenioną wartość w dzisiejszym, szybko zmieniającym się świecie.


Zajęcia są prowadzone w formie: 

 • ciekawych wykładów i ćwiczeń, 
 • angażujących warsztatów,
 • prekursorskich projektów, 
 • rzetelnych analiz biznesowych, 
 • pouczających spotkań z liderami rynku. 

Dlaczego MBA w WAB? 

 • Wysoko wykwalifikowana kadra, która posiada specjalistyczne doświadczenie z różnych dziedzin biznesu – wykładowcami są praktycy biznesu z wieloletnim doświadczeniem biznesowym w różnych dziedzinach, również na arenie międzynarodowe
 • Zajęcia odbywają się co 2-3 tygodnie, co pozwala studentom na jednoczesny rozwój zawodowy i wykorzystanie zdobytej wiedzy i umiejętności w rozwiązywaniu konkretnych problemów firm i korporacji
 • Kładziemy duży nacisk na pracę zespołową, przewagę praktyki nad teorią oraz holistyczne podejście do wiedzy i jej efektywnego wykorzystania w rozwiązywaniu problemów organizacji
 • Nasi studenci pochodzą z różnych sektorów biznesu, w związku z tym uczą się oni od siebie nawzajem, dzieląc się swoim doświadczeniem, a także budując sieć cennych kontaktów zawodowych, które mogą trwać przez całe życie
 • Nauczanie w małych, kameralnych grupach z pewnością tworzy lepszy efekt uczenia się w niepowtarzalnej atmosferze sprzyjającej nawiązywaniu kontaktów i integracji

Uznany na arenie międzynarodowej partner strategiczny

Studia MBA we Wrocławskiej Akademii Biznesu realizowane są we współpracy z partnerską uczelnią HHL Leipzig Graduate School of Management z Niemiec. Szczycimy się tym faktem, ponieważ nasz partner jest jedną z najlepszych biznesowych uczelni w Europie. Dzięki wsparciu tak uznanego lidera oraz ciągłemu udoskonalaniu programu, możemy zapewnić bardzo wysoką jakość studiów MBA, lokalnie we Wrocławiu. 


Dla kogo studia MBA?

Nasz program MBA skierowany jest do wysokiej klasy profesjonalistów, osób z doświadczeniem zawodowym, które potrzebują profesjonalnej wiedzy i umiejętności zawodowych z zakresu zarządzania w aspekcie międzynarodowym. Studia MBA są odpowiednie dla ludzi, którzy chcą mieć możliwość osiągnięcia zupełnie nowego celu zawodowego lub dla tych, którzy chcą rozwijać swoją obecną karierę.

Naszym studentom oferujemy dwuletnie studia magisterskie oraz roczne studia podyplomowe zwieńczone uzyskaniem dyplomu i/lub świadectwa ukończenia studiów podyplomowych MBA.

Szczegółowy opis studiów MBA znajdziesz na stronie.


Stowarzyszenie Absolwentów MBA

Stowarzyszenie Absolwentów MBA to grupa dynamicznych, przedsiębiorczych osób, którzy ukończyli nasze prestiżowe programy MBA. Zapraszamy absolwentów studiów MBA naszej uczelni, którzy pragną kontynuować swoją edukacyjną podróż kreując wartość dla siebie, przekazując swoją praktyczną wiedzę aktualnym uczestnikom studiów MBA, a także tworzyć trwałe relacje biznesowe z całą społecznością akademicką MBA na naszej uczelni!


KierunkiSTUDIA LICENCJACKIE


PSYCHOLOGIA W BIZNESIE – Zarządzanie
Tryb studiów: Stacjonarny i niestacjonarny
Forma zajęć: stacjonarna/hybrydowa lub online
Czas trwania: 3 lata (6 semestrów)
Język wykładowy: polski

ZARZĄDZANIE PRZEDSIĘBIORSTWEM – Zarządzanie
Tryb studiów: Stacjonarny i niestacjonarny
Forma zajęć: stacjonarna/hybrydowa lub online
Czas trwania: 3 lata (6 semestrów)
Język wykładowy: polski
STUDIUJ W WEEKENDY ONLINE!
STUDIUJ W JĘZYKU ANGIELSKIM!

ZARZĄDZANIE ZASOBAMI LUDZKIMI – Zarządzanie
Tryb studiów: Stacjonarny i niestacjonarny
Forma zajęć: stacjonarna/hybrydowa lub online
Czas trwania: 3 lata (6 semestrów)
Język wykładowy: polski
STUDIUJ W WEEKENDY ONLINE!

E-COMMERCE – Sprzedaż i Marketing
Tryb studiów: Stacjonarny i niestacjonarny
Forma zajęć: stacjonarna/hybrydowa lub online
Czas trwania: 3 lata (6 semestrów)
Język wykładowy: polski
STUDIUJ W WEEKENDY ONLINE!

DIGITAL MARKETING – Sprzedaż i Marketing
Tryb studiów: Stacjonarny i niestacjonarny
Forma zajęć: stacjonarna/hybrydowa lub online
Czas trwania: 3 lata (6 semestrów)
Język wykładowy: polski
STUDIUJ W WEEKENDY ONLINE!

SOCIAL MEDIA – Komunikacja cyfrowa i media
Tryb studiów: Stacjonarny i niestacjonarny
Forma zajęć: stacjonarna/hybrydowa lub online
Czas trwania: 3 lata (6 semestrów)
Język wykładowy: polski
STUDIUJ W WEEKENDY ONLINE!

KOMUNIKACJA AUDIOWIZUALNA – Komunikacja cyfrowa i media
Tryb studiów: Stacjonarny i niestacjonarny
Forma zajęć: stacjonarna/hybrydowa lub online
Czas trwania: 3 lata (6 semestrów)
Język wykładowy: polski
STUDIUJ W WEEKENDY ONLINE!

FINTECH – Finanse i Rachunkowość
Tryb studiów: Stacjonarny i niestacjonarny
Forma zajęć: stacjonarna/hybrydowa lub online
Czas trwania: 3 lata (6 semestrów)
Język wykładowy: polski
STUDIUJ W WEEKENDY ONLINE!

RACHUNKOWOŚĆ I PODATKI – Finanse i Rachunkowość
Tryb studiów: Stacjonarny i niestacjonarny
Forma zajęć: stacjonarna/hybrydowa lub online
Czas trwania: 3 lata (6 semestrów)
Język wykładowy: polski
STUDIUJ W WEEKENDY ONLINE!

RACHUNKOWOŚĆ I PODATKI – Finanse i Rachunkowość
Tryb studiów: Stacjonarny i niestacjonarny
Forma zajęć: stacjonarna/hybrydowa lub online
Czas trwania: 3 lata (6 semestrów)
Język wykładowy: polski
STUDIUJ W WEEKENDY ONLINE!

MENEDŻER LOGISTYKI I SPRZEDAŻY – Logistyka
Tryb studiów: Stacjonarny / Niestacjonarny
Forma zajęć: stacjonarna/hybrydowa
Czas trwania: 3 lata (6 semestrów)
Język wykładowy: polski

MENEDŻER TRANSPORTU – Logistyka
Tryb studiów: Stacjonarny / Niestacjonarny
Forma zajęć: stacjonarna/hybrydowa
Czas trwania: 3 lata (6 semestrów)
Język wykładowy: polski

MIĘDZYNARODOWY BIZNES TURYSTYCZNY- Turystyka i Rekreacja
Tryb studiów: Stacjonarny i niestacjonarny
Forma zajęć: stacjonarna/hybrydowa lub online
Czas trwania: 3 lata (6 semestrów)
Język wykładowy: polski, angielski
STUDIUJ W WEEKENDY ONLINE!

ORGANIZACJA EVENTÓW- Turystyka i Rekreacja
Tryb studiów: Stacjonarny i niestacjonarny
Forma zajęć: stacjonarna/hybrydowa lub online
Czas trwania: 3 lata (6 semestrów)
Język wykładowy: polski, angielski
STUDIUJ W WEEKENDY ONLINE!

HOTELARSTWO – Turystyka i Rekreacja
Tryb studiów: Stacjonarny i niestacjonarny
Forma zajęć: stacjonarna/hybrydowa lub online
Czas trwania: 3 lata (6 semestrów)
Język wykładowy: polski, angielski
STUDIUJ W WEEKENDY ONLINE!


STUDIA INŻYNIERSKIE


GRAFIKA KOMPUTEROWA I MULTIMEDIA – Informatyka
Tryb studiów: Stacjonarny i niestacjonarny
Forma zajęć: stacjonarna/hybrydowa
Czas trwania: 3,5 roku (7 semestrów)
Język wykładowy: polski
STUDIUJ W JĘZYKU ANGIELSKIM!

INŻYNIERIA OPROGRAMOWANIA – Informatyka
Tryb studiów: Stacjonarny i niestacjonarny
Forma zajęć: stacjonarna/hybrydowa
Czas trwania: 3,5 roku (7 semestrów)
Język wykładowy: polski
STUDIUJ W JĘZYKU ANGIELSKIM!

INŻYNIERIA INTERNETOWA – Informatyka
Tryb studiów: Stacjonarny i niestacjonarny
Forma zajęć: stacjonarna/hybrydowa
Czas trwania: 3,5 roku (7 semestrów)
Język wykładowy: polski
STUDIUJ W JĘZYKU ANGIELSKIM!

SIECI KOMPUTEROWE I CYBERBEZPIECZEŃSTWO – Informatyka
Tryb studiów: Stacjonarny i niestacjonarny
Forma zajęć: stacjonarna/hybrydowa
Czas trwania: 3,5 roku (7 semestrów)
Język wykładowy: polski
STUDIUJ W JĘZYKU ANGIELSKIM!

MENEDŻER LOGISTYKI – Logistyka
Tryb studiów: Stacjonarny / Niestacjonarny
Forma zajęć: stacjonarna/hybrydowa
Czas trwania: 3,5 roku (7 semestrów)
Język wykładowy: polski

SYSTEMY INFORMATYCZNE I TECHNOLOGIE W LOGISTYCE – Logistyka
Tryb studiów: Stacjonarny / Niestacjonarny
Forma zajęć: stacjonarna/hybrydowa
Czas trwania: 3,5 roku (7 semestrów)
Język wykładowy: polski


STUDIA MAGISTERSKIE


ZARZĄDZANIE PROJEKTAMI – Zarządzanie
Tryb studiów: Stacjonarny i niestacjonarny
Forma zajęć: stacjonarna/hybrydowa lub online
Czas trwania: 2 lata (4 semestry)
Język wykładowy: polski
STUDIUJ W WEEKENDY ONLINE!

STRATEGICZNE ZARZĄDZANIE ZASOBAMI LUDZKIMI – Zarządzanie
Tryb studiów: Stacjonarny i niestacjonarny
Forma zajęć: stacjonarna/hybrydowa lub online
Czas trwania: 2 lata (4 semestry)
Język wykładowy: polski
STUDIUJ W WEEKENDY ONLINE!
STUDIUJ W JĘZYKU ANGIELSKIM!

MARKETING INTERNETOWY W PRAKTYCE – Zarządzanie
Tryb studiów: Stacjonarny i niestacjonarny
Forma zajęć: stacjonarna/hybrydowa lub online
Czas trwania: 2 lata (4 semestry)
Język wykładowy: polski
STUDIUJ W WEEKENDY ONLINE!

ZARZĄDZANIE SYSTEMAMI LOGISTYCZNYMI – Zarządzanie
Tryb studiów: Stacjonarny i niestacjonarny
Forma zajęć: stacjonarna/hybrydowa lub online
Czas trwania: 2 lata (4 semestry)
Język wykładowy: polski
STUDIUJ W WEEKENDY ONLINE!

MENEDŻER HOTELARSTWA – Turystyka i Rekreacja
Tryb studiów: Stacjonarny i niestacjonarny
Forma zajęć: stacjonarna/hybrydowa lub online
Czas trwania: 2 lata (4 semestry)
Język wykładowy: polski, angielski
STUDIUJ W WEEKENDY ONLINE!

MENEDŻER PRZEMYSŁU SPOTKAŃ I WYDARZEŃ (MICE) – Turystyka i Rekreacja
Tryb studiów: Stacjonarny i niestacjonarny
Forma zajęć: stacjonarna/hybrydowa lub online
Czas trwania: 2 lata (4 semestry)
Język wykładowy: polski, angielski
STUDIUJ W WEEKENDY ONLINE!


STUDIA PODYPLOMOWE


Kierunki:


STUDIA MBA


Kierunki


Kierunki wykładane na uczelni:

finanse i rachunkowość Licencjat Stacjonarny Niestacjonarny
informatyka Inżynier Stacjonarny Niestacjonarny
komunikacja cyfrowa i media I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny
logistics Licencjat Stacjonarny
logistyka Inżynier Stacjonarny Niestacjonarny
management I stopnia Stacjonarny   |   II stopnia Stacjonarny
sprzedaż i marketing I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny
tourism I stopnia Stacjonarny   |   II stopnia Stacjonarny
turystyka i rekreacja I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny   |   II stopnia Stacjonarny Niestacjonarny
zarządzanie Licencjat Stacjonarny Niestacjonarny   |   II stopnia Stacjonarny Niestacjonarny

Kursy na uczelni:

języka polskiego dla cudzoziemców
języka niemieckiego
języka angielskiego

Główny adres uczelni


BIURO REKRUTACJI WROCŁAWSKIEJ AKADEMII BIZNESU W NAUKACH STOSOWANYCH 

ul. Ostrowskiego 22
53-238 Wrocław

tel: Polska: +48 71 333 11 07;
Ukraina, Białoruś: +48 71 333 11 18

mail: Polska: rekrutacja@wab.edu.pl;
Ukraina, Białoruś: admission@wab.edu.pl


W BEZPOŚREDNIE OTOCZENIE UCZELNI BEZ TRUDU DOJEDZIESZ

Autobusami
nr: 107, 119 (przystanek: Ostrowskiego) 134, 126, 136 (przystanek: FAT)

Tramwajami
nr: Tramwajami nr: 4, 5, 11, 20 (przystanek: FAT)

Samochodem 
Znajdujemy się w tętniącej życiem dzielnicy Wrocławia, położonej parę minut jazdy od śródmieścia. Posiadamy własny parking z tyłu budynku. Od strony Warszawy jedzie się do nas trasą A4, kierunek Lubawka, zjazd na Wrocław - Muchobór

Pociągiem  
Stacja Wrocław Grabiszyn znajduje się zaledwie 5 minut drogi od naszej uczelni. Bez problemu dojedziesz do nas ze stacji Wrocław Główny każdym pociągiem, który jedzie na południe jak również bezpośrednio pociągiem z Wałbrzycha, Świebodzic, Jaworzyny Śląskiej, Żarowa czy Smolca. Możesz mieszkać gdzie chcesz i dojeżdżać na uczelnię w bardzo krótkim czasie.

Jak do nas trafić

Powiązane kierunki

Komunikacja Cyfrowa i Media

Chcesz wybrać studia licencjackie i zastanawiasz się, czy studia social media są dla Ciebie? Czy kształcenie się na kierunku związanym z marketingiem internetowym lub komunikacją cyfrową przełoży się na zatrudnienie? Rynek pracy stale poszukuje specjalistów pracujących z wykorzystaniem smartfonów i publikujących treści w mediach – zwłaszcza społecznościowych.

czytaj dalej

Finanse i rachunkowość - najlepsze studia licencjackie we Wrocławiu!

Finanse i Rachunkowość to studia I stopnia w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu. Liczne zajęcia w formie warsztatów pozwalają zdobyć wiedzę z zakresu księgowości i bankowości, jak i rozwinąć umiejętności miękkie. Jeśli nie chcesz poprzestać na teoretycznej wiedzy, ale rozwinąć się pod każdym względem, Finanse i Rachunkowość to kierunek dla Ciebie. Popularyzujemy kształcenie przez praktykę, dzięki czemu wrocławska WSH przoduje na tle innych uczelni.

czytaj dalej

Turystyka i rekreacja - realizuj swoje pasje

Podróże to Twoja pasja? Możesz połączyć przyjemne z pożytecznym i postawić na studia na kierunku Turystyka i Rekreacja w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu. Dlaczego to znakomity wybór? Ponieważ turystyka i hotelarstwo to jeden z działów gospodarki, który rozwija się najbardziej dynamicznie i wpływa na popularność danego kraju oraz jego pozycję społeczno-ekonomiczną.

czytaj dalej

Powiązane artykuły

Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu awansowała na Akademię w Naukach Stosowanych!

Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych – nowe wyzwania, ale także możliwości

czytaj dalej

Drzwi Otwarte w #WSHweWroclawiu!

Już w kolejny piątek, 25 marca, odbędą się Drzwi Otwarte w #WSHweWroclawiu!

czytaj dalej

Studiuj w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi promocjami!

czytaj dalej

ROZPOCZNIJ STUDIA W MARCU 2021 ROKU

TRWA REKRUTACJA NA SEMESTR LETNI W WYŻSZEJ SZKOLE HANDLOWEJ WE WROCŁAWIU

czytaj dalej

Złap promocję i zostań studentem Wyższej Szkoły Handlowej we Wrocławiu

PROMOCJA 0 zł wpisowego i -10% za pierwszy rok studiów

czytaj dalej

Sprawdź nas! Drzwi otwarte WSH we Wrocławiu

Serdecznie zapraszamy na Drzwi Otwarte w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu, które w tym roku będą miały formułę online!

czytaj dalej

REKRUTACJA NA SEMESTR LETNI 2019/2020

dołącz do grona studentów Wyższej Szkoły Handlowej we Wrocławiu

czytaj dalej

ELITARNA SZKOŁA STEWARDES LINII LOTNICZYCH

pierwszy i jedyny tego typu kierunek studiów podyplomowych w Polsce

czytaj dalej

Zarządzanie Marką Osobistą

Twoją marką jest to, co ludzie mówią o Tobie, kiedy wyjdziesz z pokoju /Jeff Bezos

czytaj dalej

MATURA NA 5! Powtórz z nami materiał

Wszystkich tegorocznych maturzystów zapraszamy na cykl weekendowych spotkań pod hasłem: Powtórka do matury z WSH we Wrocławiu.

czytaj dalej

Kurs Języka Polskiego

Zapisz się na intensywny letni kurs języka polskiego prowadzony przez doświadczonych lektorów. Kończąc kurs będziesz w pełni przygotowany do podjęcia studiów w języku polskim.

czytaj dalej

Nauka języków obcych w WSH

Wyższa Szkoła Handlowa oferuje możliwość nauki języka angielskiego i niemieckiego. Dla studentów z zagranicy przygotowaliśmy specjalne intensywne kursy nauki języka polskiego.

czytaj dalej

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane