Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Spis wszystkich aktualności:

Wtorek, 11 Grudzień 2018

AMA YOUNG FILM

Warsztaty AMA Young są skierowane do młodzieży szkolnej. Uczestnicy poznają podstawy języka filmowego i w praktyce przejdą przez wszystkie etapy tworzenia filmu i nakręcą etiudę filmową. Warsztaty dają możliwość rozwoju zainteresowań i późniejszej nauki w AMA Film Academy.

Niedziela, 09 Grudzień 2018

IX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Student Wynalazca

Ruszył nabór zgłoszeń do IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Student-Wynalazca.

Piątek, 07 Grudzień 2018

HAPTI - zabawa dla zmysłów

Czy w czasach kolorowych zabawek z plastiku jest jeszcze miejsce na dziecięcą wyobraźnię? Zuzanna Grausch, absolwentka School of Form Uniwersytetu SWPS stworzyła sensoryczne klocki, które wspierają świadomość zmysłową i pobudzają kreatywność u najmłodszych.

Wtorek, 04 Grudzień 2018

Kariera w IT – jaki kierunek studiów wybrać w 2019?

IT – dla większości z nas skrót ten oznacza jedno - „sukces”. Specjalistów z branży IT utożsamiamy z wysokiej klasy profesjonalistami, posiadającymi spory zasób wiedzy technologicznej, która pozwala z dużym optymizmem patrzeć na zawodową przyszłość.

Poniedziałek, 03 Grudzień 2018

5 grudnia - Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Nowe pokolenie a wolontariat.

Po powrocie ze szkoły zamiast gier komputerowych czy oglądania telewizji młodzież coraz częściej zaczyna wybierać wolontariat.

Wtorek, 20 Listopad 2018

Student WSPiA nowym Prezydentem Przemyśla

Wojciech Bakun, student kierunków „prawo” i „administracja” w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej został nowym Prezydentem Miasta Przemyśla. Do niedawna był Posłem na Sejm RP. Teraz postanowił zamienić gmach przy ul. Wiejskiej na budynki przemyskiego Magistratu.

Środa, 14 Listopad 2018

UMCS - Zmieniamy się z Tobą

UMCS jest niezwykłym miejscem, w którym spotykają się młodzi ludzie pełni pasji. Każdy z nich ma swoją szczególną historię. Każdy z nich podąża inną drogą, podczas której podejmuje różne decyzje. Dla jednych wybór własnej ścieżki był oczywisty, dla innych mniej, a są też tacy, którzy wciąż szukają. Nie ma w tym nic złego - okres studiów powinien służyć ciągłemu rozwijaniu się.

Środa, 24 Październik 2018

Zaprojektowani – Krakowskie Spotkania z Dizajnem

Zaprojektowani – Krakowskie Spotkania z Dizajnem (15-18 listopada, czwartek - niedziela) po raz czwarty przybliżą szerokiej publiczności kwestie dizajnu i projektowania. W ciągu czterech dni będzie można kupić przedmioty polskich dizajnerów, posłuchać wykładów specjalistów i samemu stworzyć unikalne przedmioty.

Czwartek, 18 Październik 2018

Wykaz kierunków studiów podyplomowych w semestrze zimowym 2018/2019 w WST w Katowicach

Architektura Wnętrz, Konstrukcja i Technologia Ubioru, Projektowanie 3D, Grafika Reklamowa.

Piątek, 12 Październik 2018

Praktyczny Przewodnik Pierwszej Pomocy

Dzięki pomocy ekspertów z zakresu ratownictwa medycznego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu powstał Praktyczny Przewodnik Pierwszej Pomocy, który dostarczy niezbędnej wiedzy na temat postępowania w najczęściej występujących sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia.

Piątek, 12 Październik 2018

IV edycja Nocy Laboratoriów 20 października 2018

Spędziłeś kiedyś noc w laboratorium? Jesteś spragniony naukowych wrażeń? Interesujesz się najnowszymi osiągnięciami w naukach ścisłych lub humanistycznych? Jeżeli przynajmniej raz odpowiedziałeś „tak”, to organizowana we Wrocławiu przez Nokię Noc Laboratoriów będzie spełnieniem Twoich marzeń.

Wtorek, 09 Październik 2018

Nagroda Miasta Poznania za wyróżniające się prace doktorskie i magisterskie

Na autorów i autorki trzech najlepszych prac doktorskich czekają równorzędne nagrody w wysokości 8.000 zł, a na autorów i autorki trzech najlepszych prac magisterskich trzy równorzędne nagrody w wysokości 4.000 zł.

Sobota, 06 Październik 2018

W przyszłym roku matura?

Gdańska Szkoła Wyższa organizuje kursy dla maturzystów, które mają za zadanie przygotowanie do egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym i rozszerzonym z języka polskiego, matematyki oraz języków obcych: angielskiego, niemieckiego, francuskiego i hiszpańskiego.

Piątek, 05 Październik 2018

Rekrutacja na studia podyplomowe w WST w Katowicach

Jeszcze do 15 października trwa rekrutacja uzupełniająca kandydatów na studia podyplomowe prowadzone w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach.

Środa, 03 Październik 2018

Do wygrania 15 000 zł - Młodzi innowacyjni dla PGNiG

Spółka Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA uruchamia IV edycję konkursu Młodzi Innowacyjni dla PGNiG – MIP2018 na projekt badawczo-rozwojowy. Do konkursu zaproszeni są studenci, doktoranci oraz młodzi naukowcy z innowacyjnymi pomysłami.

Sobota, 29 Wrzesień 2018

Podkarpackie Spotkania Edukacyjne 2018

Serdecznie zapraszamy do udziału w jesiennej edycji spotkań edukacyjnych w miastach: Mielec 13 XI 2018, Dębica -14 XI 2018, Przemyśl 15 XI 2018, Jarosław 16 XI 2018

Środa, 19 Wrzesień 2018

NABÓR UZUPEŁNIAJĄCY NA KIERUNKU LEKARSKIM

Wydział Nauk Medycznych Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach uruchamia dodatkowy nabór uzupełniający nie kierunku lekarskim.

Środa, 19 Wrzesień 2018

RUSZAJĄ ZAPISY NA UNIWERSYTET OTWARTY

Rozpoczyna się trzeci rok działalności Poznańskiego Uniwersytetu Otwartego. Już 7 września będzie można zapisać się na atrakcyjne kursy uniwersyteckie przeznaczone dla wszystkich chętnych powyżej 16 roku życia

Wtorek, 18 Wrzesień 2018

7. EDYCJA KAMPANII „TWARZE DEPRESJI

Indie – 56 milionów, Chiny – 54 miliony, Stany Zjednoczone – 17 milionów, Polska – 2 miliony. Na świecie z depresją zmaga się aż 350 milionów ludzi. By uświadomić globalną skalę problemu z okazji Europejskiego Dnia Walki z Depresją rusza 7. edycja kampanii społecznej „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję”.

Sobota, 15 Wrzesień 2018

Szukasz studiów II stopnia? Sprawdź propozycje WSPiA!

Kończysz studia pierwszego stopnia i chcesz nadal się rozwijać? WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa ma dla Ciebie kilka propozycji pozwalających m.in. na awans zawodowy lub zdobycie lepiej płatnej pracy.

Środa, 12 Wrzesień 2018

Ogromny sukces polskiej uczelni w światowym rankingu

20. miejsce w światowym rankingu uczelni – tego nigdy wcześniej nie osiągnęła żadna polska szkoła wyższa. 10 września „Financial Times” opublikował listę stu najlepszych na świecie szkół biznesu kształcących w zakresie zarządzania. Na 20. pozycji znalazła się Akademia Leona Koźmińskiego.

Sobota, 08 Wrzesień 2018

Cyberbezpieczeństwo – BEZPŁATNE STUDIA PRZYSZŁOŚCI W LUBLINIE

WSEI w Lublinie otworzyła bezpłatny interdyscyplinarny kierunek Informatyka II stopnia ze specjalnością cyberbezpieczeństwo, jako pierwsza tego typu uczelnia wyższa w południowo-wschodniej Polsce.

Środa, 05 Wrzesień 2018

Trwa nabór w Akademii Morskiej w Szczecinie – zapraszamy kandydatów

Otworzyliśmy nabór uzupełniający na wszystkie kierunki studiów stacjonarnych w Akademii Morskiej w Szczecinie: na kandydatów czekamy do 14 września 2018 r.

Sobota, 01 Wrzesień 2018

SUPER ZAROBKI ABSOLWENTÓW WIT NA TLE WARSZAWSKICH UCZELNI

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego uruchomiło Ogólnopolski system monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów szkół wyższych pokazujący m.in. zarobki absolwentów uczelni polskich.

Środa, 29 Sierpień 2018

STUDIA PODYPLOMOWE Z CERTYFIKATEM WAYNE STATE UNIVERSITY (USA)

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu jest wiodącą uczelnią logistyczną w Polsce. Od lat z dumą pełni rolę lidera studiów z zakresu logistyki, transportu oraz budownictwa. Uczelnia posiada także bogatą ofertę studiów podyplomowych.

Środa, 29 Sierpień 2018

Ignatianum – obierz właściwy kierunek!

Trwa rekrutacja na studia. Za nami odebranie wyników maturalnych, a przed nami jeden z najważniejszych wyborów w życiu. Jeśli interesujesz się naukami humanistycznymi lub społecznymi, to z pewnością na Akademii Ignatianum w Krakowie znajdziesz odpowiedni kierunek dla siebie. Poniżej przedstawiamy ofertę edukacyjną studiów pierwszego stopnia.

Niedziela, 26 Sierpień 2018

SCOBY - alternatywa dla plastikowych opakowań

Nawet do 13 mln ton plastiku rocznie trafia do mórz i oceanów. Kwestia zanieczyszczenia środowiska tworzywami sztucznymi jest równie poważna co globalne ocieplenie. O pladze plastikowych odpadów alarmował niedawno „National Geographic” pisząc o tzw. Wielkiej Pacyficznej Plamie Śmieci, pomiędzy Hawajami a Kalifornią. W odpowiedzi na ten problem powstało SCOBY, eko-opakowanie autorstwa Róży Rutkowskiej, absolwentki School of Form Uniwersytetu SWPS.

Sobota, 25 Sierpień 2018

65. OLIMPIADA CHEMICZNA NA UAM – ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu organizuje 65. Olimpiadę Chemiczną. Do udziału w wydarzeniu zaproszeni są uczniowie wszystkich szkół ponadgimnazjalnych, w tym techników chemicznych, a także uczniowie klas gimnazjalnych.Polecane Uczelnie