Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Technologia w służbie zdrowia – WUD na Pradze

Jak technologie interaktywne mogą wesprzeć służbę zdrowia? Już 14 listopada z okazji World Usability Day na warszawskiej Pradze w SWPS odbędzie się spotkanie projektantów interakcji człowiek-komputer, designerów User Experience i badaczy, którzy odpowiedzą na to pytanie. W planach 6 prezentacji, 3 warsztaty ze specjalistami ze świata biznesu i nauki oraz after party.

O czym będzie można usłyszeć na World Usability Day? – Podczas konferencji będziemy mówić o dobrych praktykach i ciekawych przykładach projektowania w tworzeniu technologii i usług. Tym razem skupimy się szczególnie na tym, jak łącząc perspektywę projektanta, biznesu i użytkownika możemy usprawnić system służby zdrowia – mówi Olga Górnicka, która studiowała psychologię w SWPS ze specjalizacją interakcja człowiek-komputer. Z prezentacjami wystąpią m.in. Maciej Bartosiewicz i Katarzyna Banach z Centralnego Ośrodka Informatyki, Natalia Różycka z Roche i Aleksandra Orchowska z mobilnej gry dla dzieci z cukrzycą, cukeriada.co. Warsztaty z zakresu programowania kreatywnego, analizy biznesowej i współpracy z użytkownikami poprowadzą Wiesław Bartkowski z SWPS i School of Form, analityk biznesowy Jakub Mendys oraz Marcin Piotrowski z Play.

WUD na Pradze jest organizowany z okazji Światowego Dnia Użyteczności. W tym samym dniu na całym świecie, od Buenos Aires, Toronto, przez Tallinn, Stuttgart, Teheran do Chennai w Indiach odbędą się spotkania, warsztaty i konferencje. Celem organizatorów jest, jak sami mówią, zarażanie pasją i dzielenie się wiedzą z zakresu User Experience, Usability i Interaction design. Jednak przede wszystkim to okazja, by wymienić się doświadczeniami, poglądami i wrażeniami w nieformalnej atmosferze.

Impreza odbędzie się w siedzibie SWPS przy ul. Chodakowskiej 19/31. W godz. 14-17 odbędą się warsztaty, a potem w godz. 18-21 prezentacje i o godz. 21 spotkanie integracyjne. – Zapraszamy nie tylko osoby zawodowo związane z branżą interaktywną, ale również studentów oraz wszystkich tych, którzy interesują się zagadnieniami użyteczności, projektowania interakcji i doświadczeń użytkownika – mówi Olga Górnicka.

Organizatorem wydarzenia jest CHI Polska, oficjalny oddział ACM SIG CHI, zajmujący się popularyzacją wiedzy dotyczącej Interakcji Człowieka z Komputerem (Human Computer Interaction, HCI), rozwijaniem świadomości HCI, wspieraniem dobrych praktyk i badań w biznesie i nauce. CHI zajmuje się także tworzeniem sieci kontaktów między profesjonalistami oraz entuzjastami HCI. SWPS jest oficjalną siedzibą CHI Polska.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy, które trwają do 6 listopada. Więcej informacji na stronie: www.wudnapradze.org oraz na oficjalnym profilu na Facebooku.

--------------------------

Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej to nowoczesne centrum naukowo-dydaktyczne, które oferuje interdyscyplinarne studia społeczno-humanistyczne w Warszawie, Wrocławiu, Sopocie, Poznaniu i Katowicach. Od 16 lat uczelnia jest jednym z najważniejszych ośrodków studiów psychologicznych wi kraju. Obecnie kształci około 14,4 tys. studentów. Uczelnia posiada uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora w dyscyplinach: psychologia (w Warszawie i Wrocławiu), kulturoznawstwo, socjologia i prawo oraz doktora habilitowanego w dyscyplinach psychologia (w Warszawie i Wrocławiu) i kulturoznawstwo. Tradycją SWPS są cykle otwartych imprez naukowych, popularnonaukowych i kulturalnych. Częstymi gośćmi uczelni są światowej sławy naukowcy, znani artyści i przedstawiciele świata mediów. SWPS jest organizacją społecznie odpowiedzialną, m.in. wspiera rozwój sztuki, realizując cykl wydarzeń Kultura Wysokich Napięć. 

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane