Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Letnie inspiracje w School of Form

Projektowanie ubrań, krawiectwo, tworzenie ceramiki czy fotografowanie – to program cyklu wakacyjnych kursów, oraz bezpłatnych warsztatów w ramach Dnia Otwartego (20 lipca), w poznańskiej School of Form. Wszystkie zajęcia odbywają się w siedzibie szkoły przy ul. Głogowskiej 18 w Poznaniu. Rekrutacja trwa.

Podczas wakacyjnych kursów „Ceramic Lab“ i zajęć w ramach Dnia Otwartego uczestnicy stworzą własny produkt ceramiczny, poprzedzony krótkimi ćwiczeniami rozwijającymi umiejętności manualne. Będą modelować, konstruować i dekorować formy z materiałów takich jak: porcelana, gips, glina czy szkliwo. Dwutygodniowy kurs skierowany jest zarówno do projektantów, którzy chcą poszerzyć swoje horyzonty w dziedzinie rzemiosła ceramicznego, jak i do osób interesujących się wzornictwem i ceramiką.

Osoby zafascynowane światem mody znajdą kreatywne inspiracje podczas kursów „Fashion design”, „Fashion his(her)story” i zajęć praktycznych w pracowni krawieckiej i projektowej. Uczestnicy nauczą się czerpać natchnienie z architektury, muzyki, sztuki czy polityki oraz adaptować odkryte trendy na projekty modowe. Prowadzący omówią historię mody XX wieku i zanalizują kultowe domy mody, które zrewolucjonizowały sposób w jaki dziś nosimy ubrania, jak je dobieramy, jakie przybierają formy oraz po co i dla kogo się ubieramy. Każdy z uczestników, na podstawie zdobytej wiedzy z zakresu krojenia i szycia, zaprojektuje finalnie jeden element garderoby.

W ramach cyklu letnich szkoleń School of Form amatorzy robienia zdjęć, którzy chcą zostać profesjonalistami podniosą swoje kompetencje na zajęciach praktycznych w pracowni fotograficznej. Zajęcia obejmują podstawowe zagadnienia takie jak: kadr, światło, czas, przesłona, wybór obiektywu. Uczestnicy rozwiną na kursie umiejętności praktyczne przy wykorzystaniu technologii cyfrowej. Każdego dnia będą poznawać kolejne zagadnienie i otrzymywać do realizacji zadanie fotograficzne.

Prowadzący zajęcia to wybitni specjaliści z dziedziny designu, mody i fotografii, wykładowcy specjalności domestic i fashion design School of Form. Wśród nich są między innymi Cezary Hładki – fotograf dla magazynów takich jak Marie Clair, Elle, Elle Decoration, Twój Styl, Dom&Wnętrze, Arkadiusz Szwed – technolog ceramiczny, Piotr Szaradowski – wykładowca historii mody w poznańskim Domu Bretanii, Dorota Jasiak – specjalistka technik krawieckich oraz Monika Jakubiak –konsultantka mody, współpracowała m. in. z Tate Britain, Chloe, Vivienne Westwood, Maciejem Zieniem, Galerią Virasad w Jaipurze, Starym Browarem, Tokyo University of the Arts, Galerią Zachęta.

Więcej informacji o programie warsztatów w ramach Dnia Otwartego School of Form na stronie www.sof.edu.pl w zakładce „aktualności”.

Terminy i opłaty w ramach cyklu wakacyjnych kursów School of Form na stronie www.sof.edu.pl w zakładce „kursy letnie”.

****
School of Form to międzynarodowa wyższa szkoła projektowania, która w październiku 2011 roku przyjęła pierwszych studentów. Szkoła mieści się w Poznaniu. Studia stacjonarne trwają 3,5 roku, a po ich ukończeniu absolwenci uzyskują tytuł licencjata Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej na kierunku wzornictwo. Nad unikalnym programem nauczania, który łączy w sobie elementy edukacji projektowej i humanistycznej pracował zespól ekspertów pod przewodnictwem Lidewij Edelkoort, wieloletniej szefowej Design Academy Eindhoven, która jest dyrektorem strategicznym i mentorem School of Form.Tak przygotowany program studiów z zakresu wzornictwa otrzymał najwyższą punktację w konkursie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na kierunki zamawiane.

School of Form współpracuje z polskimi i światowymi projektantami, wykładowcami i ekspertami, pracującymi dla najlepszych marek i firm z różnych branż. Zajęcia prowadzą m.in. Oskar Zięta, Agnieszka Jacobson-Cielecka (dyrektor programowy ds. design), Paulina Matusiak, Bartosz Mucha, Paweł Grobelny, Wojciech Dziedzic, Ewa Klekot, Krzysztof Kubasek, Agata Nowotny, Dawid Wiener (dyrektor programowy ds. humanistyki). Jednym z najistotniejszych elementów strategii nauczania w School of Form jest praktyczne kształcenie, w powiązaniu z biznesem, już na etapie wczesnych projektów. Dzięki partnerskiej współpracy z poważnymi partnerami biznesowymi, którzy wspierają finansowo rozwój studentów, a także oferują im staże w swoich przedsiębiorstwach, studenci będą odbywać praktyki w krajowych i zagranicznych studiach projektowych, firmach produkcyjnych i warsztatach rzemieślniczych w zależności od wybranego przez siebie profilu.

www.sof.edu.pl/ 

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane