Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Warsztaty z DSW z animacji 3D na Legnickiej Akademii Filmowej

Uczestnicy Legnickiej Akademii Filmowej – Warsztatów Filmu Animowanego w Legnicy, po raz drugi będą mieli możliwości zapoznania się z cyfrowymi metodami generowania obrazu. Warsztaty z animacji 3D prowadzone będą przez specjalistów współpracujących z Zakładem Nowych Mediów Dolnośląskiej Szkoły Wyższej i odbędą się od 14 do 24 sierpnia 2013 r.

Głównym celem warsztatów jest zapoznanie młodych twórców z procesem produkcji filmu animowanego
i stworzenie krótkiej animacji. W ciągu dziesięciu dni uczestnicy będą pracowali nad wspólnym dziełem na programach Autodesk Maya i Adobe After Effects.

W ubiegłym roku podczas 20. Letniej Akademii Filmowej w ramach warsztatów z animacji 3D uczestnicy zrealizowali film pt. „Planeta miłości", którego autorami są: Bartek Najdecki, Ania Siecińska, Ewa Kwaśniewicz, Daria Juszczyk, Nikos Traiandafildis i Agata Kryś.

– Intensywny kilkudziesięciogodzinny warsztat prowadzony będzie przez doświadczonych specjalistów reprezentujących instytucje zrzeszone we wrocławskim klastrze Creativro, posiadających w swoim dorobku pracę przy znanych serialach animowanych czy spotach reklamowych. Uczestnicy warsztatów będą mieli możliwość wcielenia się na kilka dni w role twórców ekranowych hitów rodem ze studiów Pixar czy Dreamworks – przekonuje dr Jan Stasieńko, kierownik Zakładu Nowych Mediów DSW.

Pierwszą część warsztatów – od 14 do 21 sierpnia – poprowadzi Marcin Muszyński, członek międzynarodowej grupy animatorów produkującej 26-odcinkowy serial animowany ze Studia Animacji Action Heroes. Kierownik artystyczny studia Action Heroes odpowiedzialny za projekty 3D. Bierze udział w produkcjach reklamowych. Prowadzący warsztaty Action Heroes online i stacjonarne. Brał udział w pracach przy serialu telewizyjnym „Garfield”. Plan warsztatów obejmuje między innymi: zapoznanie się z podstawowymi funkcjami programu Autodesk Maya, podstawy modelowania prostych obiektów oraz otoczenia, tworzenie historii i animację postaci (światło, rendering).

Drugą część – od 22 do 24 sierpnia – poprowadzi Patryk Scelina, absolwent Dolnośląskiej Szkoły Wyższej specjalność media cyfrowe i komunikacja elektroniczna, kierownik studiów podyplomowych animacja 3D i efekty specjalne w mediach – Digital Masters, właściciel firmy „Picture & Sound". Muzyk, producent muzyki, dźwiękowiec, grafik, twórca animacji 3D. Pracował jako animator przy produkcji takich filmów, jak „Włatcy Móch” i „1000 złych uczynków”, obecnie zajmuje się postprodukcją obrazu filmu „Złote krople". Komponuje muzykę na potrzeby gier komputerowych i filmów krótkometrażowych.
W warsztatach znajdą się między innymi: postprodukcja obrazu, podstawy obsługi programu Adobe After Effects, kompozycja wyrenderowanych obrazów animacji 3D, finalizacja ujęć i rendering.

– Zwykle kursy animacji 3D są bardzo drogie i trudno dostępne. W ramach LAF-u tak nie będzie, uczestnicy w twórczej i inspirującej atmosferze festiwalu filmowego zmierzą się ze skomplikowanymi aspektami sztuki modelowania 3D, rigowania czy renderingu – dodaje dr Stasieńko.

Warsztaty 3D organizowane są przez Dolnośląską Szkołę Wyższą i Legnickie Centrum Kultury.

20 sierpnia 2013 r. o godz. 21.00 na legnickim rynku odbędzie się pokaz MOVE YOUR IMAGINATION, podczas którego będzie można zobaczyć filmy 3D zrealizowane przez instytucje zrzeszone we wrocławskim klastrze Creativro: studentów Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, Studio Animacji Action Heroes i Dash Dot Creations.

Udział w warsztatach jest płatny i wynosi 100 zł (dla osób, które nie korzystają z noclegu i wyżywienia), 440 zł/os (dla osób, które korzystają z noclegu i wyżywienia).
Liczba miejsc jest ograniczona – przyjętych zostanie tylko 5 osób. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Termin rekrutacji upływa 13 sierpnia.

Informacji udziela:
Małgorzata Dancewicz z Legnickiego Centrum Kultury, tel. 501 504 120, e-mail:lck@lck.art.pl

Więcej informacji o programie całego wydarzenia na stronie Legnickiej Akademii Filmowej www.laf.art.pl 

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane