Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Informatyk : Trzy kroki do kariery

Komputery i nowoczesne technologie to Twoja pasja? Interesujesz się programowaniem i aplikacjami mobilnymi? Swoją zawodową przyszłość wiążesz z branżą IT? Gratulujemy wyboru! Trudno chyba o bardziej dynamiczny i rozwojowy sektor gospodarki, nieustannie poszukujący dobrze wykształconych i doświadczonych fachowców.

Krok 1: Studia

Analitycy rynku pracy przyznają, że informatycy nie mają problemów ze znalezieniem zatrudnienia. Muszą jednak spełnić trzy podstawowe warunki: posiadać dyplom wyższej uczelni, certyfikaty potwierdzające ich umiejętności praktyczne oraz doświadczenie. – Kandydaci do pracy w branży IT nie mając kierunkowego wykształcenia wyższego, znacznie zmniejszają swoje szanse w procesie rekrutacyjnym. Podobnie dzieje się w sytuacji, gdy nie udokumentują swoich umiejętności zaświadczeniami np. o ukończeniu kursów czy szkoleń – mówi Paulina Gurczyńska, doradca zawodowy Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, dodając: - Wybierając się na studia informatyczne warto przyjrzeć się ofercie edukacyjnej uczelni, sprawdzić co oprócz dyplomu gwarantuje ona swoim absolwentom. Dobra szkoła, chcąc wykształcić studentów, doskonale odnajdujących się na rynku pracy, da im m.in. możliwość zdobycia cenionych przez pracodawców certyfikatów – przekonuje przedstawicielka WSB.

Krok 2: Doświadczenie

Program studiów na kierunku Informatyka w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej umożliwia studentom nabycie pierwszych doświadczeń zawodowych w renomowanych firmach branży IT poprzez: staże, wizyty studyjne, spotkanie z ekspertami, wyjazdy na branżowe targi i konferencje (np. CeBit w Hanowerze czy BlackBerry® Jam Camp w Madrycie). W efekcie studenci i absolwenci uczelni cieszą się dobrą opinią pracodawców. - Doskonale znamy studentów WSB. Od lat odbywają u nas staże i praktyki. Wielu z nich, z uwagi na doskonałe przygotowanie merytoryczne, od razu znalazło u nas zatrudnienie. Widać, że ci młodzi ludzie w trakcie studiów mają do czynienia z fachową kadrą dydaktyczną, potrafiącą wykształcić informatyków, świetnie odnajdujących się w na dynamicznym rynku IT – przekonuje Grzegorz Mastrnak, wiceprezes zarządu ds. sprzedaży COIG S.A..

Wśród pozostałych firm ściśle współpracujących z uczelnią znajdują się m.in.: Comarch, UPC, Vasco, Netology, IBM, Dell.

Krok 3: Certyfikaty

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej była jedyną niepubliczną uczelnią wyróżnioną przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego za nowoczesne metody nauczania i współpracy na kierunku Informatyk dofinasowaniem w wysokości 1 000 000 zł.

W roku akademickim 2013/2014 w ramach projektu „Nowoczesna wiedza = nowoczesna gospodarka” na kierunku Informatyka uruchomiono specjalizację: aplikacje mobilne. W ramach programu studenci mogą liczyć m.in. na zajęcia wyrównawcze na I roku studiów oraz bezpłatne kursy i certyfikaty (Oracle Certified Java Programmer, Microsoft Configuring and Troubleshooting Windows Server, IBM Certified Administrator Cognos - Business Intelligence) oraz dofinansowanie w wysokości 1000 zł. 

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane