Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Rekrutacja na studia doktoranckie w SWPS

Kadra promotorów i wykładowców na najwyższym poziomie, bogaty wachlarz stypendiów, nowoczesny interdyscyplinarny program studiów dostosowany do współczesnych potrzeb funkcjonowania w świecie nauki i biznesu – ruszyła rekrutacja na studia doktoranckie w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej na kulturoznawstwie i specjalizacji amerykanistycznej, prawie, psychologii i socjologii.

Do czwartku, 15 sierpnia 2013 roku trwa rejestracja elektroniczna na studia doktoranckie w SWPS, interdyscyplinarne w Warszawie i psychologiczne we Wrocławiu. – Mamy ugruntowaną pozycję wśród uczelni wyższych. Wypromowaliśmy już 101 doktorów i 22 doktorów habilitowanych. Wśród naszej kadry naukowej, która prowadzi zajęcia, znajduje się 80 profesorów, 54 doktorów habilitowanych i 195 doktorów. Do SWPS przyjeżdżają także z wykładami największe autorytety naukowe, m.in. Philip Zimbardo, Peter Singer, Boris Nieslony czy Peinhold Kleigl – mówi prof. Anna Grabowska, dyrektor studiów doktoranckich SWPS. Nowością w tym roku są studia amerykanistyczne na kulturoznawstwie w Warszawie i psychologiczne we Wrocławiu.

Studia doktoranckie tylko dla ambitnych

Studia doktoranckie skierowane są zarówno do osób planujących karierę akademicką, jak i tych, które doktorat traktują jako szansę rozwoju osobistego i element wspierający karierę zawodową. Doktorant współpracuje z promotorem od początku studiów na zasadzie relacji mistrz-uczeń. – Zrobienie doktoratu „pod okiem mistrza" wiąże się oczywiście z wysokim prestiżem, ale co ważniejsze, może stanowić wspaniałą intelektualną przygodę – mówi prof. Anna Grabowska.

Jak do studiów podchodzą doktoranci? – Studia należy traktować przede wszystkim jako możliwość dalszego rozwoju naukowego oraz swoistą przestrzeń pogłębiania wiedzy. Dalsze studia są dla wszystkich tych, którzy w nauce widzą właściwy kierunek obranej przez siebie drogi życiowej – mówi Karol Jachymek, który pisze doktorat o obrazie ciała w kinie polskim lat 60.

O swoim wyborze dalszego kształcenia opowiada Martyna Harland, która zajmuje się syndromem aleksytymii, czyli brakiem umiejętności rozumienia i nazywania własnych emocji. – Dlaczego się zdecydowałam? Po prostu chciałam dalej się zajmować tym, co mnie interesuje. Jestem ciekawa świata, a nauka sprawia mi przyjemność. Badania różnych zjawisk, to jedyna rzecz, która nie znudziła mi się po jakimś czasie, a wręcz przeciwnie.

W SWPS na pewno spodoba się ludziom, którzy nie robią doktoratu dla samego tytułu, a są faktycznie zainteresowani tematyką, którą się zajmują – podsumowuje Martyna Harland.

SWPS oferuje doktorantom wiele możliwości dofinansowania studiów. – Istnieją zwolnienia z opłat za studia, choćby w ramach prowadzenia zajęć, uzyskania zwrotu kosztów wyjazdu na konferencje, czy też finansowania badań naukowych. Najlepsi doktoranci mogą również liczyć na regularne stypendia oraz na wsparcie, np. w ramach przygotowywanych przez nich projektów badawczych – dodaje Karol Jachymek. O ciekawych możliwościach konferencyjnych wspomina także Martyna Harland – prowadząc badania już na pierwszym roku pojechałam na konferencję do Uniwerystetu Harvard w Bostonie, aby zaprezentować swoje wyniki – opowiada Martyna Harland.

Studia odbywają się w trybie zjazdowym w weekendy, raz w miesiącu. Termin składania oryginałów dokumentów mija 2 września 2013 roku. Więcej informacji na stronie internetowej www.doktoranckie.pl lub pod numerem tel. 22 517 99 03 (Warszawa) lub 71 750 72 10 (Wrocław).

--------------------------

Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej to nowoczesne centrum naukowo-dydaktyczne, które oferuje interdyscyplinarne studia społeczno-humanistyczne w Warszawie, Wrocławiu, Sopocie, Poznaniu
i Katowicach. Od 16 lat uczelnia jest jednym z najważniejszych ośrodków studiów psychologicznych w kraju. Obecnie kształci około 14,4 tys. studentów. Uczelnia posiada uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora w dyscyplinach: psychologia (w Warszawie i Wrocławiu), kulturoznawstwo, socjologia i prawo oraz doktora habilitowanego w dyscyplinach psychologia (w Warszawie i Wrocławiu)
i kulturoznawstwo. Tradycją SWPS są cykle otwartych imprez naukowych, popularnonaukowych
i kulturalnych. Częstymi gośćmi uczelni są światowej sławy naukowcy, znani artyści i przedstawiciele świata mediów. SWPS jest organizacją społecznie odpowiedzialną, m.in. wspiera rozwój sztuki, realizując cykl wydarzeń Kultura Wysokich Napięć. 

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane