Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

SWPS na Festiwalu Nauki

Nauka czytania kamieni runicznych, sztuka pisania znaków chińskich, szybki kurs języka szwedzkiego i mandaryńskiego, neuroobrazowanie graczy komputerowych oraz porady prawników z zakresu prawa pracy – w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w dniach 21-29 września odbędzie się Festiwal Nauki.

W ramach Festiwalu Nauki w SWPS odbędzie się 17 wykładów, 5 warsztatów i 3 dyskusje na tematy zi zakresu wiedzy o języku i kulturze, psychologii, ekonomii i prawa. Co roku na festiwal zjeżdżają dzieci ii dorośli, którzy interesują się nauką. W tym roku w SWPS będą mogli dowiedzieć jak odbywa się uczenie języka obcego za granicą i jakie czynniki wpływają na szybszą naukę. Słuchacze poznają pismo runiczne i porozmawiają o dyskursie publicznym na temat emigrantów w Szwecji. W poniedziałek i wtorek (23-24 września) wykładowcy SWPS poprowadzą lekcję języka chińskiego i szwedzkiego dla początkujących.

Wykładowcy studiów azjatyckich w weekend 28-29 września opowiedzą o współczesnej roli Państwa Środka, odkryją tajemnice kaligrafii, opowiedzą o problemach Indonezji, stosunkach
polsko-południowo-koreańskich i doświadczeniach japońskiego kryzysu finansowego. Odpowiedzą między innymi na pytania tj. jak Mongołowie i Chińczycy postrzegają dzisiaj Czyngis-Chana, kiedy Chiny będą demokratyczne i jak negocjować z Chińczykami.

Dla osób zainteresowanych psychologią 28 września o godz. 11.00 i 12.00 naukowcy przygotowali wykłady pt. „Jak budować markę w serwisie społecznościowym?”, „Między obrazem a słowem – bitwa oi tekst w internecie” oraz „Czy gracze komputerowi inaczej patrzą na świat?”.

Festiwal Nauki to największa impreza popularyzująca naukę w Polsce. XVII edycja jesiennych spotkań odbędzie się w dniach 20-29 września w prawie 120 placówkach o charakterze badawczym, naukowym ii edukacyjnym w Warszawie.

Więcej informacji i pełny plan wydarzeń w ramach Festiwalu Nauki w SWPS dostępny jest na stronie www.swps.pl.

--------------------------

Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej to nowoczesne centrum naukowo-dydaktyczne, które oferuje interdyscyplinarne studia społeczno-humanistyczne w Warszawie, Wrocławiu, Sopocie, Poznaniu ii Katowicach. Od 16 lat uczelnia jest jednym z najważniejszych ośrodków studiów psychologicznych wi kraju. Obecnie kształci około 14,4 tys. studentów. Uczelnia posiada uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora w dyscyplinach: psychologia (w Warszawie i Wrocławiu), kulturoznawstwo, socjologia i prawo oraz doktora habilitowanego w dyscyplinach psychologia (w Warszawie i Wrocławiu) ii kulturoznawstwo. Tradycją SWPS są cykle otwartych imprez naukowych, popularnonaukowych ii kulturalnych. Częstymi gośćmi uczelni są światowej sławy naukowcy, znani artyści i przedstawiciele świata mediów. SWPS jest organizacją społecznie odpowiedzialną, m.in. wspiera rozwój sztuki, realizując cykl wydarzeń Kultura Wysokich Napięć. 

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane