Dni Otwarte Politechniki Częstochowskiej 7-11.03.2022
Wybierasz studia? Chcesz zostać inżynierem, a może magistrem? Bez obaw, pomożemy Ci! U nas znajdziesz 6 wydziałów i ponad 30 kierunków studiów, dzięki którym masz szansę zostać specjalistą swojej branży!
Zapraszamy od 7 do 11 marca 2022 r. na Politechnikę Częstochowską!
ZGŁOŚ WCZEŚNIEJ SWÓJ UDZIAŁ.
Zajęcia laboratoryjne odbywać się mogą w 15-osobowych grupach z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa w dogodnym dla Państwa, uzgodnionym wcześniej terminie (poniżej kontakt do Koordynatorów z każdego Wydziału).
Co możesz zobaczyć na naszych 6 Wydziałach:
Jeśli interesujesz się modelowaniem w przestrzeni i w tym obszarze chcesz się dalej kształcić, przejdź do nas na Wydział Budownictwa. W trakcie trwania dni otwartych na PCz możesz wziąć udział w warsztatach z zakresu obsługi programów AutoCAD lub Revit Architectura. W ramach warsztatów z budownictwa drogowego będziesz miał okazję poznać zasady oceny podstawowych parametrów techniczno-eksploatacyjnych nawierzchni drogowych oraz wybranych cech fizycznych mieszanek mineralno–asfaltowych. Czy wiesz, że beton również podlega badaniom? Warsztaty z technologii betonu umożliwią Ci zbadanie własności wytrzymałościowych próbek betonowych a w ramach laboratorium fizyki budowli poznasz, jak można zbadać rozkład temperatur na powierzchni ciała człowieka lub na powierzchni ściany w budynku. Bezdotykowy system optycznej analizy deformacji Aramis nie będzie miał przed Tobą tajemnic po wyjściu z warsztatów w laboratorium konstrukcji metalowych. Zapraszamy!
czytaj więcej
Na Wydziale Elektrycznym znajduje się wiele laboratoriów badawczych i dydaktycznych. Podczas Dni Otwartych będzie można zapoznać się z laboratoriami dotyczącymi systemów stosowanych w budynkach inteligentnych, robotyki, odnawialnych źródeł energii, oświetlenia, termografii, techniki laserowej i elektrotechniki. Uczniów zapraszamy także na twórcze zajęcia z podstaw elektrotechniki i elektroniki. Zapraszamy!
czytaj więcej
Uczestnicząc w Dniach Otwartych na Wydziale Infrastruktury i Środowiska poznasz między innymi sposoby oczyszczania wody, usuwania mętności wody, odżelaziania wody przy zastosowaniu różnorodnych metod. Będzie to okazja do poznania możliwości wykorzystania węgla aktywnego a w laboratorium biologii i mikrobiologii zobaczycie życie w wodzie mikroskopem. W naszych laboratoriach zmierzycie zawartość rtęci w powietrzu, poznacie rodzaje paliw biomasowych oraz sposoby ich wykorzystania w celach energetycznych podczas zwiedzania naszej kotłowni. Pod hasłem „Odpady to też zasób” będziecie mieli okazję wziąć udział w szeregu pokazów związanych z utylizacją styropianu, poznać, co kryje puszka aluminiowa, dokonać analizy wapnia w ekstraktach wodnych. Zapraszamy!
czytaj więcej
Wydział Inżynierii Mechanicznej i Informatyki zaprasza do udziału w zajęciach prezentujących nowoczesne technologie wytwarzania wyrobów. Na zajęciach zostanie przedstawiona technologia obróbki CNC. Zostaną omówione podstawy z zakresu programowania maszyn CNC ze szczególnym uwzględnieniem programowania dialogowego z nakładką ShopTurn w systemie sterowania Sinumerik 840Dsl. Zostaną przedstawione również pokazy obróbki na tokarce i frezarce DMG MORI. Na zajęciach zobaczycie, jak można łączyć rury, folie oraz jak zmienić płaską folię w gotowy produkt lub opakowanie.
Czy zastanawialiście się kiedyś, jak powstają elementy z tworzyw, które wykorzystujecie w codziennym życiu? Podczas zajęć zobaczycie, jak z drobnych granulek tworzyw sztucznych w krótkiej chwili powstają różne elementy. Zaprezentowane zostaną nowoczesne maszyny i proces produkcji elementów z tworzyw sztucznych. Często istnieje konieczność ich połączenia lub zmiany kształtu. Do każdej z tych czynności potrzebne są różne maszyny i technologie. Zajęcia zaprezentują, jak identyfikować tworzywa sztuczne, jak je segregować oraz poznają procesy ich recyklingu. Zobaczycie także jak nowoczesne technologie pozwalające na analizę otaczającego nas świata.
Drony zwykle kojarzą się nam z zabawą. Ale nie zdajemy sobie często sprawy z tego, jak poważna i nieoceniona jest ich rola w innych dziedzinach. Ochrona obiektów, poszukiwania ludzi, ochrona granic, wykonywanie dokumentacji z powietrza lub robienie zdjęć. Na zajęciach zobaczysz, jak zbudowany jest profesjonalny dron i poznasz jego możliwości lotu.
Świat odbieramy przez zmysł wzroku. Gdy jednak uzbroimy nasze oko w narzędzie takie jak mikroskop, zobaczymy znacznie więcej szczegółów tego, co wydaje nam się znane. Podczas pokazu zobaczysz wiele znanych ci przedmiotów zupełnie z innej perspektywy. Dzięki zastosowaniu cyfrowego mikroskopu odkryjesz świat na nowo. Zapraszamy!
czytaj więcej
Wydział Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów otwiera swoje drzwi dla uczniów. Nasi pracownicy zapraszają na ciekawe zajęcia z fizyki, w tym pokazy z zakresu: mechaniki, termodynamiki, elektrostatyki, elektryczności i magnetyzmu (cewki Tesli) oraz optyki. Zajęcia: Misja – Niska emisja, to pokaz bezpiecznej eksploatacji urządzenia grzewczego opalanego peletem drzewnym. W ramach zajęć uczestnicy samodzielnie opracowują prosty program w języku drabinkowym dla sterownika PLC, tworzą wirtualny model fabryki lub programują robota do wykonywania prostych czynności. Chcesz dowiedzieć się jak badać materiały, weź udział w zajęciach: Przychodzi materiał do doktora?... :-) Interesują Cię nowoczesne metody symulacji komputerowych i sposoby praktycznego wykorzystania, zapraszamy na warsztaty. Jeśli chciałbyś/chciałabyś sprawdzić swoje umiejętności menedżerskie, pokażemy Ci jakie metody i techniki inżynierskie możesz wykorzystać w swojej pracy. Zapraszamy !
czytaj więcej
Wydział Zarządzania wita w swoich progach wszystkich, których interesują wiadomościami z zakresu poprawy koncentracji, skupienia się i utrzymania uwagi na danym obiekcie. Te umiejętności uzyskasz biorąc udział w naszych warsztatach. A może w przyszłości planujesz rozwijać swoją karierę jako inżynier i biznesmen? To zapraszamy na warsztaty „Pan w kasku”. Poza umiejętnościami technicznymi, znajomością matematyki, fizyki… będziesz musiał posiadać umiejętność komunikacji, rozwiązywania konfliktów, pełnić rolę lidera, delegować zadania. To będzie świetna zabawa i nauka zawodu ;-). Ciekawi Cię, jak zabezpiecza się produkty, jakie są możliwości stosowania opakowań i należy je bezpiecznie wykorzystywać, przyjdź na warsztaty „Opakowania XXI wieku”. Zajęcia będą prowadzone w Laboratorium Opakowań i będą dotyczyć określania możliwości zastosowania współczesnych metod opakowań i środków pomocniczych. Na pewni chcesz żyć i mieszkać w pięknym mieście, które będzie jednocześnie nowoczesne oraz zachowa swój klimat z minionych czasów. Warsztat „Stare miasto, nowe pomysły- design i zrównoważony rozwój” to okazja do tego, aby dowiedzieć się jakie są zasady realizacji zagospodarowania terenów zurbanizowanych, na czym polega zielone budownictwo, czym są ogrody wertykalne i jak tworzyć zielone ściany? Na warsztatach dowiesz się, jak tworzyć miejsca przyjazne mieszkańcom, jak zagospodarować przestrzeń aby służyło rekreacji i wypoczynkowi i stała się łącznikiem miedzy różnymi punktami na miejskiej mapie, są wizytówką oraz atrybutem osiedli i dzielnic. Zapraszamy !
czytaj więcej
Powiązane artykuły
Politechnika Częstochowska serdecznie zaprasza na Dzień Otwarty
18 kwietnia 2024 r. w godzinach od 10 do 14
czytaj dalejZ Politechniką Częstochowską do matury!
W nadchodzącym roku akademickim, kolejny już raz, zapraszamy Uczniów ostatnich klas szkół średnich do wspólnej powtórki i usystematyzowania wiedzy przed tak ważnym egzaminem maturalnym.
czytaj dalejPolitechnika Częstochowska zaprasza na studia!
Jeśli zastanawiasz się nad wyborem studiów i poszukujesz Uczelni, która spełni Twoje wymagania oraz jednocześnie pomoże osiągnąć zawodowy sukces – to dobrze trafiłeś!
czytaj dalej