Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

UNIWERSYTET SWPS - Wydział Zamiejscowy w Sopocie

UNIWERSYTET SWPS - Wydział Zamiejscowy w Sopocie

Rok założenia: 1996 | Rektor: prof. dr hab. Andrzej Eliasz


PIERWSZY PRYWATNY UNIWERSYTET W POLSCE


Wyznaczyliśmy sobie ambitne zadanie, którego realizacja wymagała trudnych decyzji, nieoczywistych wyborów oraz odwagi przy wytyczaniu nowych ścieżek. Dzięki pasji do zdobywania wiedzy i konsekwencji w zachowaniu najwyższych standardów stworzyliśmy uczelnię na miarę naszych marzeń. Uniwersytet SWPS to nasz wspólny sukces.

Od początku inwestujemy w rozwój nauki. Prowadzimy badania, które odpowiadają na rzeczywiste potrzeby ludzi. Realizujemy nowoczesny model kształcenia oparty na partnerskich relacjach. Współpracujemy ze środowiskiem kultury, sztuki i biznesu. Nie tylko przekazujemy wiedzę, lecz także odkrywamy ją wspólnie ze studentami. Uniwersytet SWPS to miejsce pracy, nauki, badań i dociekań – to nasze miejsce.


JAKOŚĆ KSZTAŁCENIA


Oferujemy interdyscyplinarne programy kształcenia dostosowane do potrzeb studentów. Nasi dydaktycy nie tylko przekazują najnowszą wiedzę, lecz także odkrywają ją wspólnie ze studentami. W atmosferze zaufania i partnerstwa motywują studentów do odkrywania swoich zdolności i precyzowania przyszłych planów zawodowych. Zachęcają ich do urzeczywistniania naukowych ambicji i wspierają w ubieganiu się o granty na własne projekty badawcze.


NOWOCZESNY MODEL KSZTAŁCENIA


Celem wiodącym Uniwersytetu SWPS jest zapewnienie studentom nowoczesnego, wszechstronnego wykształcenia przygotowującego do zdobycia dobrej pozycji na rynku pracy, jak najlepszego wykonywania wybranego zawodu oraz dalszego zawodowego rozwoju.

Ważnym celem jest także umożliwienie studentom szerokiego dostępu do wiedzy o świecie i zdobywania doświadczeń społecznych, które przyczynią się do ich sukcesu w różnych obszarach życia, nie tylko tych związanych z pracą zawodową. Dlatego obok dbałości o jak najwyższy poziom nauczania kładziemy nacisk także na to, aby panujące w naszym środowisku relacje i warunki studiowania sprzyjały aktywności studentów, twórczej realizacji zainteresowań, umacnianiu nastawienia na współpracę i porozumienie się z innymi ludźmi.


ROZWÓJ KOMPETENCJI ZAWODOWYCH


Studenci mają do wyboru wiele ciekawych ścieżek, które umożliwiają zdobycie specjalistycznej wiedzy i unikatowych umiejętności. Uczelnia zdobyła prawie 8,6 mln zł na rozwój praktycznych kompetencji zawodowych. Dzięki dofinansowaniu ze środków unijnych studenci uczęszczają na warsztaty, certyfikowane szkolenia, spotkania z ekspertami oraz wizyty studyjne u pracodawców, podczas których doskonalą umiejętności przydatne w pracy zawodowej. Więcej informacji »


ŚWIATOWEJ SŁAWY NAUKOWCY


Studenci mają kontakt z wykładowcami z Polski i zagranicy. Zajęcia prowadzą znamienici profesorowie, autorzy podręczników, opiniotwórczy eksperci. Odwiedzili nas: Bruce Newman – były doradca prezydenta USA Billa Clintona, Lidewij Edelkoort – światowej sławy trend forecaster, a także Robert Cialdini – ekspert w dziedzinie psychologii marketingu i wywierania wpływu na ludzi, oraz Philip Zimbardo – światowej sławy psycholog społeczny.


DOŚWIADCZENI PRAKTYCY


Kadra dydaktyczna naszej uczelni to prawie 1000 wykładowców, z których znaczną część stanowią doświadczeni praktycy. Zajęcia prowadzą m.in.: prof. Lech Gardocki – Pierwszy Prezes Sądu Najwyższego w latach 1998-2010, prof. Andrzej Kokoszka – doświadczony psychiatra i psychoterapeuta, prof. Michael Fleischer – wybitny znawca komunikacji społecznej, dr Marcin Zaborski – dziennikarz stacji radiowej RMF.


Studia I stopnia



Studia II stopnia



Studia jednolite magisterskie



Studia III stopnia doktoranckie



Kierunki wykładane na uczelni:

fizjoterapia Licencjat Stacjonarny Niestacjonarny
psychologia Magister Stacjonarny Niestacjonarny

Główny adres uczelni


Jak do nas trafić

Powiązane artykuły

Kreatywny wypoczynek na wakacjach

Naszej pamięci i dobremu samopoczuciu najbardziej służą przerwy w długotrwałej aktywności umysłowe.

czytaj dalej

Komputer czuje, czy zmienisz kanał

Sam fakt patrzenia na reklamę nie oznacza, że konsument jest nią zainteresowany. Emocje wpływają na to, co i jak widzimy, ale także jak myślimy, czy zapamiętujemy. Zespół inżynierów i naukowców, a wśród nich psycholog z Uniwersytetu SWPS w Sopocie, otrzymali 50 000 euro dofinansowania z programu Horyzont 2020 na rozwój narzędzia, które zrewolucjonizuje sposób mierzenia emocji i zaangażowania uwagi.

czytaj dalej

Trudne relacje z dorastającym dzieckiem

Jak poradzić sobie z dojrzewającym dzieckiem? Jak wspierać nastolatków w radzeniu sobie z emocjami i utrzymywać z nimi kontakt w okresie buntu?

czytaj dalej

Kuźnia kadr do podboju gospodarczego Afryki

Z inicjatywy Jana Kulczyka powstają pierwsze w Europie Środkowo-Wschodniej studia podyplomowe, przygotowujące do prowadzenia biznesu w Afryce. Projekt został przygotowany we współpracy z Piotrem Voelkelem, współzałożycielem Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie.

czytaj dalej

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane