Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Trudne relacje z dorastającym dzieckiem

Jak poradzić sobie z dojrzewającym dzieckiem? Jak wspierać nastolatków w radzeniu sobie z emocjami i utrzymywać z nimi kontakt w okresie buntu?

Odpowiedzi na te i inne pytania poznają rodzice uczestniczący w spotkaniach w ramach kwietniowej Strefy Rodzica SWPS. Warsztaty odbędą się między 9 a 22 kwietnia 2015 r. w siedzibach SWPS – Sopocie, Poznaniu, Katowicach i Warszawie.

Okres nastoletni to najtrudniejszy czas w życiu człowieka – czas przejściowy między dzieciństwem a dorosłością. W jaki sposób mądrze wspierać dorastające dziecko w rozwoju dorosłej tożsamości i o tym jak sprostać roli rodzica opowie 9 kwietnia psycholog SWPS, dr Dorota Kalka, psycholog z SWPS Sopot. Warsztat rozpocznie się o godzinie 17.00 przy ul. Polnej 16.

W trakcie warsztatu prowadzonego przez Joannę Stroemich, psychologa z SWPS Poznań rodzice dowiedzą się jak skutecznie komunikować się z nastolatkiem, wyznaczać granice i wprowadzać zasady służące rozwojowi. Uczestnicy wraz z prowadzącym wypracują metody nawiązania i utrzymania prawidłowego kontaktu z dzieckiem w tym dynamicznym momencie życia. Spotkanie odbędzie się 14 kwietnia o godz. 17 przy ul. gen. Tadeusza Kutrzeby 10.

Czym są życiowe dylematy nastoletnich dzieci? Jak poradzić sobie z naporem ich emocji i własnego zdania? Po co i jak rozmawiać? Ile dać wolności, a ile kontroli? Te kwestie poruszą podczas warsztatu w kwietniowej Strefie Rodzica psycholog Karolina Zalewska oraz pedagog Grzegorz Łunkiewicz. Spotkanie odbędzie się 15 kwietnia o godz. 17.30 w katowickim wydziale SWPS przy ul. Techników 9.

O tym jak kontrolować burzę emocji dorastającego dziecka, jak wspierać nastolatków w radzeniu sobie z emocjami oraz ustalaniu granic i ich egzekwowaniu opowie w trakcie warsztatu psycholożka Izabela Śliwińska. Spotkanie odbędzie się 22 kwietnia o godz. 17.00 w warszawskiej siedzibie SWPS przy ul. Chodakowskiej 19/31.
 

Powiązane artykuły

Kreatywny wypoczynek na wakacjach

Naszej pamięci i dobremu samopoczuciu najbardziej służą przerwy w długotrwałej aktywności umysłowe.

czytaj dalej

Komputer czuje, czy zmienisz kanał

Sam fakt patrzenia na reklamę nie oznacza, że konsument jest nią zainteresowany. Emocje wpływają na to, co i jak widzimy, ale także jak myślimy, czy zapamiętujemy. Zespół inżynierów i naukowców, a wśród nich psycholog z Uniwersytetu SWPS w Sopocie, otrzymali 50 000 euro dofinansowania z programu Horyzont 2020 na rozwój narzędzia, które zrewolucjonizuje sposób mierzenia emocji i zaangażowania uwagi.

czytaj dalej

Kuźnia kadr do podboju gospodarczego Afryki

Z inicjatywy Jana Kulczyka powstają pierwsze w Europie Środkowo-Wschodniej studia podyplomowe, przygotowujące do prowadzenia biznesu w Afryce. Projekt został przygotowany we współpracy z Piotrem Voelkelem, współzałożycielem Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie.

czytaj dalej

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane