Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Nowa edycja wykładów otwartych na UZZM już od marca!

W tym roku po raz kolejny Uczelnia Zawodowa Zagłębia Miedziowego w Lubinie organizuje cykl wykładów otwartych skierowanych do uczniów liceów i techników z Lubina i okolic. Zapisy już trwają!

Wykłady i warsztaty odbywać się będą od początku marca do końca kwietnia 2013 roku, w siedzibie Uczelni. W tym roku zajęcia zostały poszerzone o warsztaty, których celem jest rozwinięcie nowych umiejętności praktycznych. W spotkaniach mogą brać udział uczniowie wszystkich liceów i techników z naszego regionu. Zajęcia będą odbywać się w czterech grupach tematycznych:

- Przeszkody społeczne dorastającej młodzieży.
- Młodzież w dobie nowych technologii i szybko zmieniającej się rzeczywistości.
- Co pod ziemią „piszczy”?
- Zostań kreatorem swojej drogi zawodowej!

Spotkania otwarte w ubiegłych latach cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów, nauczycieli i dyrekcji regionalnych szkół. Dlatego też i w tym roku podjęliśmy się ich organizacji – mówi Maria Paszkowska, Wicekanclerz Uczelni Zawodowej Zagłębia Miedziowego w Lubinie. – To już ósma edycja wykładów na UZZM, w których w sumie wzięło udział około tysiąca uczniów z lubińskich liceów i techników oraz okolicznych miejscowości. Celem ich jest popularyzacja wiedzy akademickiej wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Ponadto chcemy pokazać uczniom namiastkę wykładów studenckich i dać im szansę bezpośredniego kontaktu z profesjonalną kadrą akademicką. Jesteśmy przekonani, że tegoroczne propozycje będą ciekawe dla uczniów i przyniosą im realne korzyści. – dodaje Wicekanclerz.

W trakcie spotkań zostaną poruszone między innymi takie zagadnienia jak: e-biznes w praktyce, zagrożenia wynikające z nowej techniki, bullying oraz zagrożenia XXI wieku, czyli internet i gry komputerowe w natarciu. Uczniowie wezmą także udział w wykładzie pt. „Nie taki diabeł straszny jak go malują, czyli tajniki rozmowy kwalifikacyjnej”, podczas którego dowiedzą się między innymi jakie pierwsze kroki trzeba podjąć wchodząc na drogę zawodową, a także czego się wystrzegać w trakcie pierwszego kontaktu z potencjalnym pracodawcą. Ponadto uczestnicy wykładów poznają techniki manipulacji i odpowiedzą sobie na pytania czy są pod ich „ostrzałem”, czy też potrafią je właściwie rozpoznawać i unikać. Osoby chcące bliżej poznać nasz Region oraz zasoby ukryte pod ziemią, będą mogły wysłuchać wykładu dr Barbary Teisseyre pod hasłem: „Dary Przyrody pod naszymi stopami, czyli surowce naturalne Ziemi Lubińskiej”.

Wszystkie zajęcia będą prowadzone przez kadrę dydaktyczną UZZM.

Zgłoszenia uczestnictwa
Chęć uczestnictwa w spotkaniach mogą zgłaszać nauczyciele i dyrektorzy liceów i techników z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem. Prosimy o kontakt z Działem Promocji i Marketingu UZZM, pod nr tel. (76) 749 89 25 lub e-mailowo: promocja@uzzm.pl

www.uzzm.pl 

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane