Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Zawód: broker ubezpieczeniowy

Broker ubezpieczeniowy przygotowuje dla klienta ofertę ubezpieczenia, doradza. Orientuje się w zawiłościach prawnych i ekonomicznych, jest marketerem i negocjatorem. Umiejętności takie można zdobyć na studiach podyplomowych Dyplomowany broker ubezpieczeniowy i broker reasekuracyjny w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie. Rekrutacja trwa.

Studia Dyplomowany broker ubezpieczeniowy i broker reasekuracyjny zostały przygotowane we współpracy ze Stowarzyszeniem Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych.

Tematyka studiów obejmuje wszystkie aspekty działalności brokerskiej od podstaw zarządzania ryzykiem po organizacyjne i prawne zagadnienia funkcjonowania firmy brokerskiej. Studenci zdobędą wiedzę m.in. w zakresie prawa rynku ubezpieczeniowego w Polsce i Unii Europejskiej, ochrony danych osobowych i administrowania nimi, zarządzania ryzykiem w ubezpieczeniach, prowadzenia działalności gospodarczej, inwestycji na rynkach finansowych, likwidacji szkód, ubezpieczenia flot samochodowych czy korporacyjnych ubezpieczeń majątkowych, a nawet marketingu.

⎼ W pracy brokera świetnie sprawdzą się osoby, które cenią sobie mobilność i kontakt z klientem. Na rynku przybywa osób, które szukają najlepszego ubezpieczenia, ale nie mają wystarczającej wiedzy i czasu, aby przenalizować oferty. Wolą to zlecić specjalistom. Ubezpieczają się także firmy, od małych po duże przedsiębiorstwa – zauważa dr hab. Roman Fulneczek, dyrektor Centrum Studiów Podyplomowych i Szkoleń AFiB Vistula.

Studia Dyplomowany Broker Ubezpieczeniowy i Broker Reasekuracyjny przeznaczone są dla pracowników firm brokerskich nie będących licencjonowanymi brokerami oraz kandydatów do pracy w tym szybko rozwijającym się sektorze usług finansowych. Z kolei osobom posiadającym uprawnienia brokerskie i wykonującym ten zawód pozwolą na poszerzenie i zaktualizowanie wiedzy.
– To zajęcie pełne wyzwań, ale dające ogromną satysfakcję, również finansową – dodaje prof. Fulneczek.

Studia będą prowadzone w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem tel. 22 45 72 360, pisząc na studiapodyplomowe@vistula.edu.pl lub na stronie www.vistula.edu.pl .

************************

Akademia Finansów i Biznesu Vistula jest renomowaną warszawską uczelnią, posiadającą wyróżnienia niezależnych instytucji polskich i zagranicznych, jak Perspektywy, Rzeczpospolita, Home&Market czy Business Center Club. W 2014 r. AFiBV została uznana za najbardziej umiędzynarodowioną uczelnię w Polsce, a także uplasowała na 5. miejscu w rankingu uczelni niepublicznych Perspektyw i Dziennika Gazety Prawnej.

AFiBV tworzą wybitni eksperci, mający realny wpływ na życie gospodarcze i społeczne, m.in. prof. Krzysztof Rybiński – b. wiceprezes NBP, prof. Andrzej Olechowski – b. minister finansów oraz b. minister spraw zagranicznych czy prof. Longin Pastusiak – b. wiceprezydent Zgromadzenia Parlamentarnego NATO.

Uczelnia ściśle współpracuje z firmami i wspiera biznesową przedsiębiorczość studentów, czym wyróżnia się na polskim rynku edukacyjnym. Oferuje studia I i II stopnia, studia inżynierskie, podyplomowe oraz seminaria doktorskie. Istnieje od 1992 r. Wraz z Europejską Akademią Sztuk oraz Szkołą Główną Turystyki i Rekreacji tworzy Grupę Uczelni Vistula.

www.vistula.edu.pl/ 

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane