Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Finał Olimpiady prawniczej coraz bliżej

Dobiegły końca okręgowe eliminacje Olimpiady wiedzy o prawach i wolnościach obywatelskich. Do kolejnego etapu zostało zakwalifikowanych 12 uczniów szkół ponadgimnazjalnych, m.in. z Poznania, Lublina, Iławy oraz Lęborka. Przed nimi najważniejszy, finałowy sprawdzian wiedzy, który odbędzie się 29 lutego w siedzibie warszawskiej Uczelni Łazarskiego.

Uczestnicy drugiego etapu pod czujnym okiem Komisji Okręgowej rozwiązywali test oraz zadania otwarte. Do finałowej grupy zakwalifikowało się 12 uczniów. Najlepsze wyniki uzyskali odpowiednio: Szymon Grzelak z Zespołu Szkół Elektrycznych we Włocławku, Roksana Melkowska z Zespołu Szkół im. Bohaterów Września w Iławie, Maciej Nieszporek z Zespołu Szkół Transportowo-Komunikacyjnych im. T. Kościuszki w Lublinie, Łukasz Świątek z ZSGŻiA im. Gryfa Pomorskiego w Lęborku, Alicja Filusz z XII LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Poznaniu, Kinga Ney z VI Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Długosza, Ewelina Kutaś z VI Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Długosza z Katowic, Artur Sadkowski z Zespołu Szkół w Mszczonowie, Karolina Lemka z Zespołu Szkół im. Bohaterów Września w Iławie, a także trójka uczniów z III Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu: Karolina Ziemińska, Katarzyna Lipińska oraz Jakub Sokołowski.

– Stawką finału będzie wyjazd do instytucji unijnych w Brukseli, Luksemburgu lub Strasburgu. W drodze po zwycięstwo zostały do pokonania testy, sprawdzające nie tylko wiedzę, ale przede wszystkim umiejętność jej wykorzystania w praktyce. Wierzymy, że Olimpiada będzie inspiracją dla młodych, ambitnych ludzi do samodzielnego zdobywania i rozwijania wiedzy
o społeczeństwie i zasadach prawnych – mówi dr Małgorzata Sekuła-Leleno, konsultant ds. merytorycznych Olimpiady.

Organizatorem Olimpiady składającej się z trzech etapów jest Wydział Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego. Patronat nad wydarzeniem objął Rzecznik Praw Obywatelskich. Jej celem jest kształtowanie właściwych postaw oraz podnoszenie świadomości i rozwijanie kultury prawnej wśród młodzieży.

– Formuła Olimpiady ma umożliwić zdrowe współzawodnictwo, a także wspierać rozwój uzdolnionych uczniów – zauważa Ewelina Milan, koordynator Olimpiady. – Konkurs daje uczestnikom możliwość sprawdzenia swojej wiedzy, co jest szczególnie cenne przed maturą, a także szansę na poznanie rówieśników o podobnych zainteresowaniach – dodaje Milan.

Po szczegółowe informacje na temat ogólnopolskiej Olimpiady wiedzy o prawach i wolnościach obywatelskich zapraszamy na stronę

http://olimpiada.lazarski.pl/olimpiada-wiedzy-prawniczej/

************************

Uczelnia Łazarskiego jest czołową uczelnią ekonomiczno-prawniczą w Warszawie. Zajmuje pierwsze miejsce w Rankingach Wydziałów Prawa wśród uczelni niepublicznych według „Dziennika Gazety Prawnej” oraz „Rzeczpospolitej”. Jej Wydział Ekonomii i Zarządzania został uznany najlepszy, praktycznie kształcący, w ocenie „Briefu”. Łazarski jest najlepszą polską uczelnią według globalnego rankingu U-Multirank, powstałego na zlecenie Komisji Europejskiej. Uczelnia tworzy kierunki wspólnie z pracodawcami i dostosowuje system kształcenia do potrzeb zmieniającego się rynku pracy. Pomaga studentom rozpocząć karierę zawodową w międzynarodowym środowisku. Oferta edukacyjna uczelni to studia licencjackie, magisterskie, podyplomowe, MBA, LLM, seminaria doktorskie, szkolenia i kursy językowe. Uczelnia oferuje również studia anglojęzyczne z brytyjskim dyplomem Coventry University.



 

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane