Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Amerykański przewodnik po wrocławskich centrach handlu z DSW

Przez miesiąc amerykańscy studenci uczyli się historii Europy badając najstarsze centra handlu we Wrocławiu. Wzięli pod lupę Renomę, Jatki, pl. Nowy Targ, Halę Targową, Feniks, a nawet Monopol i Solpol. W czwartek w księgarni Tajne Komplety zaprezentują wyniki swoich badań – przewodnik turystyczny po wrocławskich centrach handlu.

- Najbardziej lubiłem momenty, kiedy zostawaliśmy sami i sami mogliśmy poznać kulturę europejską; kiedy z przyjaciółmi mogłem przejść się po mieście z mapą w ręku. Tak poznałem ciekawe osoby, tak poznałem różnice między Ameryką a Europą. Te nieformalne lekcje były dla mnie jednymi z najcenniejszych – mówi Jeff Polkowski, uczestnik programu Experiencing the New Europe.
Wśród 17 uczestników ze Stanów Zjednoczonych i Rumunii są studenci dwóch amerykańskich uczelni: Syracuse University i College of Brockport: State University of New York. To już czwarta edycja programu organizowanego przez Międzynarodowy Instytut Studiów nad Kulturą i Edukacją WNP Dolnośląskiej Szkoły Wyższej oraz amerykańskie uczelnie. - W trakcie programu Wrocław stał się dla studentów laboratorium do badania i uczenia się o tożsamości europejskiej metropolii. Program łączy tradycyjną naukę (wykłady, seminaria) z badaniami terenowymi prowadzonymi w instytucjach, organizacjach i środowiskach wrocławskich. Na ich podstawie studenci stworzyli unikatowy produkt turystyczny – przewodnik (Self-Guided Tour) po wrocławskich centrach handlu – uzupełnia dr Hana Cervinkova – organizatorka programu po stronie DSW.

W poprzednich edycjach programu studenci przygotowali przewodniki: po Dzielnicy Czterech Świątyń (The path to Mutual Respect: A Path through the Quarter of Mutual Respect - Showing the Journey from Tragedy through Reconciliation to Acceptance), po okolicy Hali Stulecia (A Path through Centennial Hall & the Heart of European Modernism), po Ostrowie Tumskim (City on the Islands: Ostrów Tumski and the Origins of Wrocław) oraz po wrocławskim Rynku (Wroclaw’s Rynek: The Heart of The Meeting Place).

Prezentacja projektu:
28 czerwca o godz. 12.00 w księgarni Tajne Komplety (ul. Przejście Garncarskie 2), we Wrocławiu.

Strona projektu - gdzie można obejrzeć i bezpłatnie pobrać kopie istniejących przewodników.

Realizatorzy projektu:
Międzynarodowy Instytut Studiów nad Kulturą i Edukacją WNP DSW
Syracuse University
College of Brockport: State University of New York
Partner projektu:
Muzeum Architektury we Wrocławiu
 

Powiązane artykuły

Sześciolatka poprowadzi wykład w DSW

Już pod koniec października w Dolnośląskiej Szkole Wyższej sześciolatka poprowadzi dla swoich rówieśników wykład o tym „Jak powstaje informacja telewizyjna”. Tym samym zainauguruje we Wrocławiu projekt „Polska Akademia Dzieci”.

czytaj dalej

Pierwszy doktorat honorowy w DSW

Wybitny polski pedagog, prof. Zbigniew Kwieciński, w czwartek (8 grudnia) w DSW otrzyma tytułu honoris causa. To pierwsze takie wyróżnienie przyznane w Dolnośląskiej Szkole Wyższej.

czytaj dalej

ABC komunikacji – kampania społeczna DSW i MPK

Dolnośląska Szkoła Wyższa i MPK we Wrocławiu będą uczyć dzieci tolerancji i zasad bezpiecznego podróżowania komunikacją miejską. Akcja „ABC komunikacji” rusza 17 września. Partnerem kampanii jest Travelplanet.pl SA.

czytaj dalej

Adaptacja do przedszkola i szkoły - spotkanie w DSW

Dolnośląska Szkoła Wyższa zaprasza nauczycieli i rodziców na spotkanie pod hasłem „Adaptacja do przedszkola i szkoły”, które odbędzie się 23 września 2011 r. (godz. 15:00 – 18:30), Wydział Nauk Pedagogicznych, ul. Strzegomska 55.

czytaj dalej

Kolejne ułatwienia dla niepełnosprawnych w DSW

Studenci z niepełnosprawnością ruchową nie będą mieli problemu z dotarciem na zajęcia na Wydział Nauk Społecznych i Dziennikarstwa w DSW. W budynku przy ul. Strzegomskiej 47 działa już winda.

czytaj dalej

Akredytowane Centrum Egzaminacyjne LCCI w Dolnośląskiej Szkole Wyższej

Od nowego roku akademickiego 2010/2011 studenci, pracownicy Uczelni i wszystkie osoby zainteresowane będą mogły zdobyć certyfikat LCCI w Dolnośląskiej Szkole Wyższej, który jest rozpoznawanym na całym świecie świadectwem kompetencji językowych w dziedzinie biznesu.

czytaj dalej

Przedłużona rekrutacja na studia doktoranckie z pedagogiki w DSW

Do końca września 2010 r. Wydział Nauk Pedagogicznych Dolnośląskiej Szkoły Wyższej przedłużył rekrutację na pierwszy rok niestacjonarnych studiów doktoranckich z zakresu pedagogiki.

czytaj dalej

Odkryj wirtualny świat Dolnośląskiej Szkoły Wyższej

Interaktywna platforma DokonajWyboru.pl jest autorskim projektem sześciorga studentów z kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna, specjalność media cyfrowe w Dolnośląskiej Szkole Wyższej. Klaudia Grohs, Paulina Supeł, Paweł Madeja, Krzysztof Mossakowski, Mateusz Supeł i Rafał Pabierowski, czerpiąc inspiracje z praktyk uczelni zagranicznych, postanowili stworzyć projekt, który nie będzie sztampową wycieczką uczelnianymi korytarzami w asyście komentatora. Młodzi twórcy postanowili stworzyć wirtualny świat, w którym użytkownik sam decyduje o prezentowanych mu treściach.

czytaj dalej

DSW z uprawnieniami habilitacyjnymi

Wydział Nauk Pedagogicznych Dolnośląskiej Szkoły Wyższej - jako jedyny niepubliczny ośrodek naukowy w Polsce - uzyskał uprawnienia do nadawania stopnia doktora habilitowanego w dyscyplinie pedagogika.

czytaj dalej

O życiu z autyzmem w Dolnośląskiej Szkole Wyższej

W ramach Europejskiego Tygodnia Autyzmu w Dolnośląskiej Szkole Wyższej w poniedziałek (14 grudnia) będzie gościł dr Stephen Shore – pedagog specjalny z zespołem Aspergera - zaburzeniem rozwoju mieszczącym się w spektrum autyzmu.

czytaj dalej

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane