Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

ABC komunikacji – kampania społeczna DSW i MPK

Dolnośląska Szkoła Wyższa i MPK we Wrocławiu będą uczyć dzieci tolerancji i zasad bezpiecznego podróżowania komunikacją miejską. Akcja „ABC komunikacji” rusza 17 września. Partnerem kampanii jest Travelplanet.pl SA.

Edukacyjne rysunki w tramwajach i autobusach oraz spotkania z najmłodszymi - to główne założenia wspólnej akcji DSW i MPK, której celem jest szeroka edukacja najmłodszych na temat zasad bezpieczeństwa w środkach komunikacji miejskiej, szacunku dla innych oraz tolerancji. W ramach kampanii społecznej, podczas Dni Otwartych zajezdni Borek, odbędzie się wystawa złożona z 12 plansz skierowanych do dzieci i rodziców. Rysunki poruszać będą m.in. zagadnienia zasad bezpiecznego podróżowania, kultury osobistej w autobusie lub tramwaju, specjalnych miejsc do przewożenia dzieci, kasowania biletów i ochrony przed kradzieżami.
- Zaproponowaliśmy MPK we Wrocławiu realizację wspólnej kampanii, ponieważ jesteśmy liderem wśród akademickich szkół pedagogicznych w Polsce i dlatego chętnie inicjujemy działania, które wdrażają kreatywne narzędzia związane z edukowaniem. Szczególnie te, które skierowane są do najmłodszych – informuje prof. DSW dr hab. Krzysztof Kubiak, Zastępca Rektora DSW.

Oprócz wspomnianej wystawy rysunki z podobnymi treściami pojawią się też w ramkach w autobusach i tramwajach. Będą jeździć w nich do końca roku. Celem akcji jest zaintrygowanie nie tylko rodziców, ale również dzieci. - Zależy nam na bezpieczeństwie pasażerów. Dlatego chcemy promować zasady bezpieczeństwa już wśród najmłodszych – mówi Władysław Smyk, prezes zarządu MPK we Wrocławiu.

Kampania potrwa od 17 września do końca bieżącego roku. Przewidywane są także zajęcia w szkołach z ekspertami od bezpieczeństwa. W październiku zostanie ogłoszony konkurs plastyczny dla przedszkolaków i uczniów klas 1 - 3. Według założeń organizatorów akcja ma mieć charakter cykliczny, jej kolejną edycję planuje się na 2012 rok. Partnerem przedsięwzięcia jest TravelPlanet.pl, który już ufundował nagrodę dla autora założeń koncepcji przyszłorocznej kampanii. Portal zajmie się wpojeniem zasad podróżowania na dłuższych dystansach, np. w samolocie.
 

Powiązane artykuły

Sześciolatka poprowadzi wykład w DSW

Już pod koniec października w Dolnośląskiej Szkole Wyższej sześciolatka poprowadzi dla swoich rówieśników wykład o tym „Jak powstaje informacja telewizyjna”. Tym samym zainauguruje we Wrocławiu projekt „Polska Akademia Dzieci”.

czytaj dalej

Amerykański przewodnik po wrocławskich centrach handlu z DSW

Przez miesiąc amerykańscy studenci uczyli się historii Europy badając najstarsze centra handlu we Wrocławiu. Wzięli pod lupę Renomę, Jatki, pl. Nowy Targ, Halę Targową, Feniks, a nawet Monopol i Solpol. W czwartek w księgarni Tajne Komplety zaprezentują wyniki swoich badań – przewodnik turystyczny po wrocławskich centrach handlu.

czytaj dalej

Pierwszy doktorat honorowy w DSW

Wybitny polski pedagog, prof. Zbigniew Kwieciński, w czwartek (8 grudnia) w DSW otrzyma tytułu honoris causa. To pierwsze takie wyróżnienie przyznane w Dolnośląskiej Szkole Wyższej.

czytaj dalej

Adaptacja do przedszkola i szkoły - spotkanie w DSW

Dolnośląska Szkoła Wyższa zaprasza nauczycieli i rodziców na spotkanie pod hasłem „Adaptacja do przedszkola i szkoły”, które odbędzie się 23 września 2011 r. (godz. 15:00 – 18:30), Wydział Nauk Pedagogicznych, ul. Strzegomska 55.

czytaj dalej

Kolejne ułatwienia dla niepełnosprawnych w DSW

Studenci z niepełnosprawnością ruchową nie będą mieli problemu z dotarciem na zajęcia na Wydział Nauk Społecznych i Dziennikarstwa w DSW. W budynku przy ul. Strzegomskiej 47 działa już winda.

czytaj dalej

Akredytowane Centrum Egzaminacyjne LCCI w Dolnośląskiej Szkole Wyższej

Od nowego roku akademickiego 2010/2011 studenci, pracownicy Uczelni i wszystkie osoby zainteresowane będą mogły zdobyć certyfikat LCCI w Dolnośląskiej Szkole Wyższej, który jest rozpoznawanym na całym świecie świadectwem kompetencji językowych w dziedzinie biznesu.

czytaj dalej

Przedłużona rekrutacja na studia doktoranckie z pedagogiki w DSW

Do końca września 2010 r. Wydział Nauk Pedagogicznych Dolnośląskiej Szkoły Wyższej przedłużył rekrutację na pierwszy rok niestacjonarnych studiów doktoranckich z zakresu pedagogiki.

czytaj dalej

Odkryj wirtualny świat Dolnośląskiej Szkoły Wyższej

Interaktywna platforma DokonajWyboru.pl jest autorskim projektem sześciorga studentów z kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna, specjalność media cyfrowe w Dolnośląskiej Szkole Wyższej. Klaudia Grohs, Paulina Supeł, Paweł Madeja, Krzysztof Mossakowski, Mateusz Supeł i Rafał Pabierowski, czerpiąc inspiracje z praktyk uczelni zagranicznych, postanowili stworzyć projekt, który nie będzie sztampową wycieczką uczelnianymi korytarzami w asyście komentatora. Młodzi twórcy postanowili stworzyć wirtualny świat, w którym użytkownik sam decyduje o prezentowanych mu treściach.

czytaj dalej

DSW z uprawnieniami habilitacyjnymi

Wydział Nauk Pedagogicznych Dolnośląskiej Szkoły Wyższej - jako jedyny niepubliczny ośrodek naukowy w Polsce - uzyskał uprawnienia do nadawania stopnia doktora habilitowanego w dyscyplinie pedagogika.

czytaj dalej

O życiu z autyzmem w Dolnośląskiej Szkole Wyższej

W ramach Europejskiego Tygodnia Autyzmu w Dolnośląskiej Szkole Wyższej w poniedziałek (14 grudnia) będzie gościł dr Stephen Shore – pedagog specjalny z zespołem Aspergera - zaburzeniem rozwoju mieszczącym się w spektrum autyzmu.

czytaj dalej

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane