Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Adaptacja do przedszkola i szkoły - spotkanie w DSW

Dolnośląska Szkoła Wyższa zaprasza nauczycieli i rodziców na spotkanie pod hasłem „Adaptacja do przedszkola i szkoły”, które odbędzie się 23 września 2011 r. (godz. 15:00 – 18:30), Wydział Nauk Pedagogicznych, ul. Strzegomska 55.

Celem spotkania jest propagowanie wiedzy i rozwijanie kompetencji wychowawczych, pozwalających zarówno rodzicom, jak i nauczycielom lepiej rozumieć, a tym samym efektywnie wspierać dziecko w okresie adaptacji do przedszkola i szkoły.
Spotkanie będzie składało się z dwóch części. W pierwszej głos zabierze Pani poseł Ewa Wolak, członek Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży.
Natomiast w części drugiej poprowadzone zostaną warsztaty oraz indywidualne konsultacje adresowane do rodziców i nauczycieli dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.
Spotkanie będzie miało charakter otwarty a udział we wszystkich proponowanych zajęciach jest bezpłatny. W czasie ich trwania zapewniamy profesjonalną opiekę nad dziećmi uczestników.

PROGRAM SPOTKANIA:

CZĘŚĆ I
1. Rozpoczęcie – powitanie uczestników.
2. Spotkanie z Panią poseł Ewą Wolak, członkiem Komisji Edukacji Nauki i Młodzieży, dotyczące nowych zapisów prawa oświatowego, które będą realizowane w bieżącym roku szkolnym.
3. Tańce integracyjne: rodzice, dzieci i nauczyciele (dr Krystyna Dachtera, sala 111/112).

CZĘŚĆ II
1. Warsztaty i indywidualne konsultacje dla rodziców i nauczycieli
Równolegle: Zabawy i konkursy dla dzieci
• warsztat 1 - Szkolne spotkania rodziców z nauczycielami (warsztat, dyskusja, indywidualne konsultacje), prowadzenie -mgr Iwona Hęćka i mgr Grażyna Wyszyńska, sala nr 202
• warsztat 2 - Jak wspierać dziecko w realizacji jego obowiązku szkolnego? (warsztat, dyskusja, indywidualne konsultacje), prowadzenie - dr Barbara Zimoń, sala nr 203
• warsztat 3 - Zrozumieć dziecko. Fazy rozwoju - ich typowy i nietypowy przebieg (warsztat, indywidualne konsultacje), prowadzenie - mgr Maria Szecówka-Nowak, sala nr 204
• warsztat 4 - Wspieranie rozwoju małego dziecka poprzez stymulację i zabawę (warsztat, indywidualne konsultacje), prowadzenie - dr Bożena Bartosik, sala nr 205
• warsztat 5 - Akademia Pierwszej Pomocy dla dzieci (warsztat, indywidualne konsultacje), prowadzenie - mgr Krzysztof Jankowski, sala nr 206

O udziale w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń.
Zgłoszenia (imię i nazwisko oraz nr warsztatu) proszę przesyłać na adres
e-mail: I.HECKA.DSW@INTERIA.PL do 21.09.2011 r.
 

Powiązane artykuły

Sześciolatka poprowadzi wykład w DSW

Już pod koniec października w Dolnośląskiej Szkole Wyższej sześciolatka poprowadzi dla swoich rówieśników wykład o tym „Jak powstaje informacja telewizyjna”. Tym samym zainauguruje we Wrocławiu projekt „Polska Akademia Dzieci”.

czytaj dalej

Amerykański przewodnik po wrocławskich centrach handlu z DSW

Przez miesiąc amerykańscy studenci uczyli się historii Europy badając najstarsze centra handlu we Wrocławiu. Wzięli pod lupę Renomę, Jatki, pl. Nowy Targ, Halę Targową, Feniks, a nawet Monopol i Solpol. W czwartek w księgarni Tajne Komplety zaprezentują wyniki swoich badań – przewodnik turystyczny po wrocławskich centrach handlu.

czytaj dalej

Pierwszy doktorat honorowy w DSW

Wybitny polski pedagog, prof. Zbigniew Kwieciński, w czwartek (8 grudnia) w DSW otrzyma tytułu honoris causa. To pierwsze takie wyróżnienie przyznane w Dolnośląskiej Szkole Wyższej.

czytaj dalej

ABC komunikacji – kampania społeczna DSW i MPK

Dolnośląska Szkoła Wyższa i MPK we Wrocławiu będą uczyć dzieci tolerancji i zasad bezpiecznego podróżowania komunikacją miejską. Akcja „ABC komunikacji” rusza 17 września. Partnerem kampanii jest Travelplanet.pl SA.

czytaj dalej

Kolejne ułatwienia dla niepełnosprawnych w DSW

Studenci z niepełnosprawnością ruchową nie będą mieli problemu z dotarciem na zajęcia na Wydział Nauk Społecznych i Dziennikarstwa w DSW. W budynku przy ul. Strzegomskiej 47 działa już winda.

czytaj dalej

Akredytowane Centrum Egzaminacyjne LCCI w Dolnośląskiej Szkole Wyższej

Od nowego roku akademickiego 2010/2011 studenci, pracownicy Uczelni i wszystkie osoby zainteresowane będą mogły zdobyć certyfikat LCCI w Dolnośląskiej Szkole Wyższej, który jest rozpoznawanym na całym świecie świadectwem kompetencji językowych w dziedzinie biznesu.

czytaj dalej

Przedłużona rekrutacja na studia doktoranckie z pedagogiki w DSW

Do końca września 2010 r. Wydział Nauk Pedagogicznych Dolnośląskiej Szkoły Wyższej przedłużył rekrutację na pierwszy rok niestacjonarnych studiów doktoranckich z zakresu pedagogiki.

czytaj dalej

Odkryj wirtualny świat Dolnośląskiej Szkoły Wyższej

Interaktywna platforma DokonajWyboru.pl jest autorskim projektem sześciorga studentów z kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna, specjalność media cyfrowe w Dolnośląskiej Szkole Wyższej. Klaudia Grohs, Paulina Supeł, Paweł Madeja, Krzysztof Mossakowski, Mateusz Supeł i Rafał Pabierowski, czerpiąc inspiracje z praktyk uczelni zagranicznych, postanowili stworzyć projekt, który nie będzie sztampową wycieczką uczelnianymi korytarzami w asyście komentatora. Młodzi twórcy postanowili stworzyć wirtualny świat, w którym użytkownik sam decyduje o prezentowanych mu treściach.

czytaj dalej

DSW z uprawnieniami habilitacyjnymi

Wydział Nauk Pedagogicznych Dolnośląskiej Szkoły Wyższej - jako jedyny niepubliczny ośrodek naukowy w Polsce - uzyskał uprawnienia do nadawania stopnia doktora habilitowanego w dyscyplinie pedagogika.

czytaj dalej

O życiu z autyzmem w Dolnośląskiej Szkole Wyższej

W ramach Europejskiego Tygodnia Autyzmu w Dolnośląskiej Szkole Wyższej w poniedziałek (14 grudnia) będzie gościł dr Stephen Shore – pedagog specjalny z zespołem Aspergera - zaburzeniem rozwoju mieszczącym się w spektrum autyzmu.

czytaj dalej

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane