Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Uwaga maturzyści, przed Wami czas ważnej decyzji!

Zaledwie miesiąc będzie trwał okres, w którym kandydaci na studia w Mazowieckiej Uczelni Publicznej w Płocku będą mogli składać swoje podania.

Rekrutacja na pierwszy rok studiów I i II stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich rozpocznie się 20 czerwca 2022 roku. Nieprzekraczalnym terminem składania swoich dokumentów jest data 15 lipca. Ważne, aby kandydaci zapoznali się z zasadami rektuacji, ponieważ odbywa się ona równolegle w formie elektroniczej (poprzez zalogowanie na portalu Internetowa Rekrutacja Kandydatów) oraz tradycyjnej (poprzez złożenie kompletu dokumentów w siedzibie Uczelni). Wszystkie szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej www.mazowiecka.edu.pl w zakładce „Dla kandydatów”. Informacją służą także pracownicy Działu Spraw Studenckich i Dydatkyki.

Tryb studiów


Uczelnia oferuje studia w formie stacjonarej. Na wybranych kierunkach istnieje możliwość wyborów studiów stacjonarnych w formie popołudniowej. Grupy te zostaną uruchomione po zgłoszeniu się wymaganej liczby osób w grupie. 


Oferta


Uczelnia oferuje szeroki wachlarz kierunków, który jest rozbudowany każdego roku.

Wydział Nauk o Zdrowiu oferuje studia na kierunkach: pielęgniarstwo, kosmetologia lub położnictwo. Są on skierowane głównie do osób, które chciałyby ratować ludziom życie i pomagać bez względu na okoliczności. Na pielęgniarstwie studenci będą uczyć się m.in. anatomii, farmakologii, radiologii, a nawet języka migowego. Wydział Nauk Humanistycznych i Informatyki oferuje kierunki takie jak: pedagogika, informatyka czy filologia. Na tym wydziale studia można podjąć również na kierunku nowe media, który odpowiada na potrzeby globalnej cyfryzacji. Na tym wydziale odnajdą się osoby, które uwielbiają pracować z ludźmi (kierunek praca socjalna), ale także odnajdują się w nowoczesnych technologiach (informatyka). Z kolei Wydział Nauk Społecznych kształci na kierunkach: administracja, zarządzanie, bezpieczeństwo wewnętrzne, czy ekonomia. Po ukończeniu tego ostatniego kierunku ablowenci będą przygotowani, żeby pracować w księgowości instytucji publicznych, firm prywatnych, a także, żeby podjąć własną działalność gospodarczą.  

Pełna lista kierunków wraz z dokładnym opisem znajduje się na stronie internetowej uczelni. Warto dodać, że uczelnia czeka na rozpatrzenie wniosku w sprawie utworzenia jednolitych studiów magisterskich na kierunku psychologia. W przypadku pozytywnej decyzji Ministra  Edukacji it Nauki uczelnia będzie rekrutować na ten kierunek już na rok akademicki 2022/2023.


Życie studenckie


Przyszli studenci muszą pamiętać, że studia mijają bardzo szybko, dlatego trzeba czerpać z nich pełnymi garściami. Płock to miasto festiwali, dlatego dusze rządne przygód na pewno znajdą coś, co zaspokoi ich pragnienia. Na osoby lubiące działać i angażować się społecznie czeka samorząd studentów, który organizuje imprezy cykliczne takie jak: otrzęsiny, Juwenalia oraz Wybory Miss i Mistera, a także zbiórki i akcje charytatywne.


Stypendia


Uczelna daje możliwość uzyskania różnego typu stypendiów: socjalnego, stypendium rektora, za szczególne osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe oraz stypdendium dla osób niepełnosprawnych. Co roku ogłaszamy również konkurs na najlepszą pracę licencjacką i magisterską. Najwyższe stypenia uzyskane przez naszych studentów wynoszą nawet 1.800 złotych. W poprzednim roku akademickim szóstka studentów pierwszego roku otrzymała także „Grant na start”, czyli stypendia w wysokości 5.000 złotych. „Grant na start” został sfinansowany ze środków Miasta Płocka. 


Zaplecze dydaktyczne


Studenci uczą się w nowocześnie wyposażonych pracowniach, laboratoriach, aulach i salach dydaktycznych. Mamy do dyspozycji dom studenta, halę sportową i siłownię. Infrastruktura uczelni jest dostępna i przyjazna dla osób z niepełnosprawnościami. Dzięki wykorzystaniu funduszy zewnętrznych powstały liczne pracownie m.in. sportowo-muzyczna, sala symulacji biznesowych, Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznych dla pielęgniarstwa oraz położnictwa. Dysponujemy także najnowocześniejszym w Polsce stołem anatomicznym, który został sfinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Dzięki gruntownej zmodernizacji czytelni nadano jej nową funkcjonalność tzw. wolny dostęp do półek. Umożliwia ona użytkownikowi bezpośredni kontakt z materiałami bibliotecznymi, pozwala na samodzielne, swobodne przeglądanie książek bez konieczności ich zamawiania. Zasoby naszej biblioteki to:

  • ponad 54 tysiące woluminów,
  • prenumerata 58 tytułów czasopism,
  • dostęp do 12 baz danych.


Samorealizacja i rozwój


Poza ustawowym programem studiów Mazowiecka Uczelnia Publiczna w Płocku oferuje wiele innych ścieżek rozwoju. Dzięki wspraciu funduszy unijnych oferujemy wachlarz bezpłatnych kursów m.in:

  • samodzielny księgowy/bilansista
  • kadry i płace w praktyce
  • prawo jazdy kat. B
  • strzelecki
  • obsługa pakietu Office
  • procedur bezpieczeństwa i samoobrony KRAV MAGA.

Studenckie koła naukowe służą rozwojowi ich zainteresowań wykraczających poza standardowy program zajęć. Efekty swojej pracy studenci mogą zaprezentować podczas konferencji naukowych w Polsce i za granicą. W ramach programu Erasmus+ Mazowiecka Uczelnia Publiczna w Płocku współpracuje z kilkudziesięcioma uczelniami partnerskimi. Udział w programie daje możliwość wyjazdu studentom i absolwentom na studia i praktyki za granicę. To świetna okazja, żeby zwiedzić ciekawe miejsca, poznać kulturę innych regionów świata i doskonalić znajomość języków obcych.  Studenci aktywni sportowo mogą dołączyć do naszych sekcji sportowych. Na wyczynowców czeka Akademicki Zespół Sportowy, a miłośników biegania zapraszamy do Mazowieckiej Akademii Biegacza. 


Profil praktyczny studiów


Na wszystkich kierunkach uczelnia umożliwia studentom rozwijanie kompetencji zawodowych, społecznych oraz zdobycie doświadczenia zawodowego już na etapie studiów. Profil praktyczny to nie tylko praktyka wydłużona do sześciu miesięcy, ale również więcej zajęć praktycznych, prowadzonych przez doświadczonych specjalistów w swoich dziedzinach. 

Oferta praktyk zawodowych obejmuje takie formy zdobywania praktycznych umiejętności jak: praktyki śródroczne, ciągłe, wizyty studyjne, zajęcia coachingu, doradztwa zawodowego i aktywnego poszukiwania pracy. 

Uczelnia stara się również zwiększyć szanse studentów na rynku pracy poprzez poradnictwo zawodowe, organizację bezpłatnych warsztatów z planowania kariery zawodowej, doskonalenia kompetencji społecznych, spotkań z pracodawcami oraz dostęp do ofert pracy i staży. Działający w Biurze Studenckich Praktyk Zawodowych i Karier ośrodek egzaminacyjny pozwala na uzyskanie międzynarodowych certyfikatów językowych, co stanowi ogromną wartość dla osób poszukujących pracy.


Zapraszamy


Władze uczelni, nauczyciele i studenci zapraszają do społeczności akademickiej Mazowieckiej Uczelni Publicznej w Płocku. Wszelkie informacje o uczelni dostępne są na stronie www.mazowiecka.edu.pl oraz w mediach społecznościowych.  Wszelkie pytania dotyczące rekrutacji na studia można kierować telefonicznie, mailowo oraz za pośrednictwem mediów społecznościowych. 
 

Powiązane artykuły

Kształcimy praktycznie najlepszych

czyli oferta Mazowieckiej Uczelni Publicznej w Płocku

czytaj dalej

Mazowiecka Uczelnia Publiczna w Płocku

GOTOWA DO KSZTAŁCENIA LEKARZY

czytaj dalej

Studia z plusem w Płocku

Studia z plusem to połączenie studiów magisterskich równolegle ze studiami podyplomowymi. Oferta daje możliwość uzyskania dodatkowych kwalifikacji zawodowych bez poświęcania kolejnych lat przeznaczonych na dokształcanie oraz zwiększa atrakcyjność zawodową na rynku pracy.

czytaj dalej

Pomagamy rozpocząć karierę

Studentów wspiera Biuro Studenckich Praktyk Zawodowych i Karier Mazowieckiej Uczelni Publicznej w Płocku, które zajmuje się organizacją i koordynacją przebiegu praktyk zawodowych, współpracuje z otoczeniem gospodarczym oraz prowadzi działania aktywizujące zawodowo studentów i absolwentów.

czytaj dalej

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane