Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Szukasz studiów II stopnia? Sprawdź propozycje WSPiA!

Kończysz studia pierwszego stopnia i chcesz nadal się rozwijać? WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa ma dla Ciebie kilka propozycji pozwalających m.in. na awans zawodowy lub zdobycie lepiej płatnej pracy.

Mowa o studiach II stopnia i studiach podyplomowych. W WSPiA możesz wybrać takie studia na dwóch kierunkach „administracja” i „bezpieczeństwo wewnętrzne”. Rekrutacja trwa do końca września.

Studia II stopnia na kierunku „bezpieczeństwo wewnętrzne”

WSPiA w 2014 roku jako pierwsza uczelnia w regionie i jedna z kilkunastu w Polsce uzyskała uprawnienia do prowadzenia studiów II stopnia na tym kierunku. Dwa lata później mury naszej uczelni opuściły pierwsze osoby z tytułem magistra z zakresu bezpieczeństwa wewnętrznego.

Proponujemy Ci doskonałą, atrakcyjną i dostosowaną do potrzeb rynku pracy ofertę dydaktyczną. Możesz wybrać jedną z 6 specjalności: służby ochrony bezpieczeństwa publicznego, przeciwdziałanie przestępczości zorganizowanej, zarządzanie kryzysowe, bezpieczeństwo narodowe, oraz dwie NOWOŚCI: kryminalistyka i kryminologia i cyberbezpieczeństwo.

Wybierając studia II stopnia na kierunku „bezpieczeństwo wewnętrzne” w WSPiA, będziesz mógł przygotować pracę magisterską pod okiem wybitnych specjalistów. Zagwarantują oni wysoką jakość twojej pracy dyplomowej. Studenci studiów II stopnia jako promotora mogą wybrać m.in.: prof. Andrzeja Zolla, b. Rzecznika Praw Obywatelskich i Prezesa Trybunału Konstytucyjnego, prof. Zbigniewa Ćwiąkalskiego, b. Ministra Sprawiedliwości, prof. Czesława Kłaka, Sędziego Trybunału Stanu, członka Rady Polityki Penitencjarnej, Polskiego Towarzystwa Medycyny Sądowej i Kryminologii; Polskiego Towarzystwa Penitencjarnego oraz Polskiego Towarzystwa Badań Poligraficznych, dr. Roberta Bałdysa, b. pierwszego zastępcę komendanta stołecznego Policji oraz dr. Pawła Chomentowskiego, b. zastępcę dyrektora Centrum Antyterrorystycznego ABW, b. szefa bezpieczeństwa Stadionu Narodowego.

Studenci studiów II stopnia na kierunku „bezpieczeństwo wewnętrzne” w WSPiA tajników zawodu uczą się pod okiem najwyższej klasy fachowców głównie praktyków. Ćwiczenia i wykłady prowadza m.in.: gen. Józef Gdański, b. Podkarpacki komendant wojewódzki Policji; gen. Dominik Tracz, b. komendant główny Straży Granicznej; mgr Grzegorz Świszcz, zastępca szefa Rządowego Centrum Bezpieczeństwa; bryg. Jan Ziobro, b. zastępca komendanta wojewódzkiego PSP w Rzeszowie; dr Bartłomiej Kowalski, naczelnik Wydziału Walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Rzeszowie; mgr Alena Myrda, b. naczelnik Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KWP w Rzeszowie; mgr Andrzej Bodzioch, b. naczelnik Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Rzeszowie.

Na potrzeby kierunku „bezpieczeństwo wewnętrzne” WSPiA zbudowała nowoczesny obiekt „Collegium Securitatis”. W tym budynku znajduje się m.in.: najnowocześniejsze w Polsce i doskonale wyposażone (za ponad 1 mln zł) Podkarpackie Centrum Kryminalistyki, Kryminologii i Medycyny Sądowej, innowacyjne – pierwsze na Podkarpaci i trzecie w Polsce - laboratorium „Cyber Crime”, jedyny na Podkarpaciu uczelniany poligraf/wariograf, nowoczesna strzelnica elektroniczna, pełnowymiarowa hala sportowa, sale do ćwiczenia sztuk walki oraz policyjny tor do testów sprawnościowych.

Studia II stopnia na kierunku „administracja” 

Dzięki praktycznemu podejściu do nauki i bogatemu doświadczeniu na kierunku „administracja” WSPiA może pochwalić się absolwentami zatrudnionymi w niemal każdej instytucji i podmiocie gospodarczym m.in.: w administracji państwowej i samorządowej, firmach ubezpieczeniowych, bankach, urzędach i agencjach celnych, urzędach skarbowych, Straży Granicznej czy Policji. Tysiące naszych absolwentów to pracownicy jednostek samorządowych, urzędów państwowych, banków, służb bezpieczeństwa wewnętrznego i jednostek gospodarczych.

Absolwentami studiów II stopnia na kierunku „administracja” w WSPiA są m.in. gen. bryg. SG Tomasz Praga - Komendant Główny Straży Granicznej; inspektor Henryk Moskwa - Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie oraz Wiesław Łyszczek - Główny Inspektor Pracy.

WSPiA rozwijając swoją ofertę dla kandydatów na studia, przygotowała wiele ciekawych i atrakcyjnych propozycji pozwalających zdobyć wszechstronne, podparte praktyką, wykształcenie. Tegorocznym kandydatom proponujemy wiele ciekawych i atrakcyjnych specjalności dostosowanych do potrzeb pracodawców i kandydatów na studia: administracja celna i skarbowa, administracja publiczna, administracja bezpieczeństwa wewnętrznego, organizacja pracy socjalnej i resocjalizacja, stosunki międzynarodowe, zarządzanie zasobami ludzkimi, zarządzanie transportem - spedycją - logistyką, administrowanie firmą, finanse i rachunkowość oraz NOWOŚĆ: ochrona informacji.

Dlaczego „administracja” w WSPiA?

Przede wszystkim przez ponad 20 lat nasza Uczelnia zdobyła ogromne doświadczenie i zbudowała doskonałą kadrę fachowców i praktyków. WSPiA jako jedyna uczelnia w Polsce zatrudnia aż 6 sędziów Naczelnego Sądu Administracyjnego. Są to m.in. prof. Ludwik Żukowski (sędzia NSA w stanie spoczynku, b. Prezes WSA w Rzeszowie), prof. Bożena Wieczorska (sędzia NSA w stanie spoczynku) prof. Zbigniew Czarnik (sędzia NSA), prof. Robert Sawuła (sędzia NSA).

Zajęcia prowadzi także doświadczona kadra praktyków związanych z administracją publiczną, biznesem i przedsiębiorczością, którzy są gwarancją przekazywania praktycznej wiedzy.

Praktyka jest najważniejsza

W programie studiów II stopnia WSPiA proponuje wiele ciekawych zajęć praktycznych m.in. konwersatoria, ćwiczenia, warsztaty, pracownie praktyczne. Dodatkowo na kierunku „bezpieczeństwo wewnętrzne” studenci uczestniczą m.in. w symulowanych oględzinach miejsca zdarzenia prowadzonych przez doświadczonych praktyków. Studenci uczą się także z wykorzystaniem interaktywnego symulatora zagrożeń internetowych pozwalającego na kreowanie i zwalczanie zagrożeń w cyberprzestrzeni oraz gier decyzyjnych dotyczące procedur postępowania organów i służb w sytuacjach kryzysowych. Na studiach II stopnia na kierunku „administracja” studenci uczą się także z wykorzystaniem interaktywnych gier biznesowych pozwalających na zarządzanie wirtualną firmą oraz gier decyzyjnych.

Inną ciekawą propozycją nowych zajęć praktycznych jest „Klinika Administracji” i „Klinika Bezpieczeństwa”. Są to zajęcia, podczas których to student jest wykładowcą, który rozwiązuje kazusy, dyskutuje i uczysz innych studentów. Wszystko oczywiście pod okiem doświadczonego praktyka, który pilnuje poprawności rozwiązania danego zadania. Aktywność na takich zajęciach premiowana jest dodatkowymi punktami w ramach MIX-a Edukacyjnego.

Jedno czesne wiele możliwości

Główną zasadą w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej jest to, że Uczelnia nie pobiera żadnych dodatkowych opłat poza opłatą za studia, a w ramach opłaty otrzymujesz wiele dodatkowych możliwości własnego rozwoju.

Warto tu także zaznaczyć, że studia II stopnia na kierunku „administracja” oraz „bezpieczeństwo wewnętrzne” w WSPiA to najtańsza oferta na Podkarpaciu. Na innych uczelniach takie studia to wydatek prawie 8 tys. zł przez dwa lata. Tymczasem w WSPiA zapłacisz niewiele ponad 7 tys. zł. W tej cenie otrzymasz także Bon Edukacji Dodatkowej (BED), dzięki któremu jeden semestr wybranych studiów podyplomowych zrealizujesz za darmo! Bez dodatkowych opłat będziesz mógł także wybrać drugą specjalność lub drugi kierunek studiów!

Studia, które dają pracę

Absolwenci WSPiA bardzo dobrze radzą sobie na rynku pracy. Tak wynika z przygotowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego raportu o Ekonomicznych Losach Absolwentów (ELA). Raport pokazuje, że prawie 96 procent absolwentów studiów II stopnia w WSPiA (na kierunku „administracja” i „bezpieczeństwo wewnętrzne”) znajduje pracę po ukończeniu nauki (II miejsce na Podkarpaciu).

Absolwenci studiów II stopnia na kierunku „bezpieczeństwo wewnętrzne” w WSPiA zaraz po studiach mogą liczyć na pensję w wysokości 2700 zł, a poszukiwanie pracy etatowej zajmuje im niecałe 2 miesiące. W Przypadku absolwentów studiów II stopnia na kierunku „administracja” w WSPiA wynagrodzenie zaraz po ukończeniu nauki to około 2.400 zł, a na poszukiwaniu etatowej pracy spędzają niewiele powyżej miesiąca.

Co jeszcze proponuje WSPiA

Jeśli na wybranej przez Ciebie specjalności nie zostanie utworzona grupa, to będziesz miał możliwość uzyskania specjalności według toku indywidualnego. Będziesz mógł także zaproponować specjalność, której nie ma na liście i zrealizować ją w trybie indywidualnym pod warunkiem, że Uczelnia ma możliwości kadrowe jej prowadzenia. Możesz także mnożyć kompetencje poprzez wybranie kilku specjalności. Co ważne - to wszystko bez dodatkowych opłat!

Szukasz informacji o studiach w WSPiA?

Znajdziesz je pod numerami tel. 17 867 04 80, 17 867 04 81, 17 867 04 82, kom. 514 194 892 

Pamiętaj I tura rekrutacji trwa do 8 sierpnia. II tura rekrutacji zakończy się 29 września 2018 r. Kandydaci dokonują najpierw rejestracji on-line w systemie e-rekrutacja. Następnie (przed upływem terminu rekrutacji) zobowiązani są do dostarczenia oryginałów wymaganych dokumentów do Biura rekrutacyjnego WSPiA w Rzeszowie przy ul. Cegielnianej 14.
 

Powiązane artykuły

Dlaczego warto studiować PRAWO

w Rzeszowie

czytaj dalej

Prawo w WSPiA z wysokimi notami w najnowszym rankingu wydziałów prawa

Czołowe lokaty w kategoriach potencjał naukowy, publikacje, dostępności kadry naukowej i praktyki zawodowe oraz jedna z najlepszych studenckich poradni prawnych w Polsce. To wyniki IX Rankingu Wydziałów Prawa dziennika Rzeczpospolita

czytaj dalej

WSPiA kolejny raz najlepszą niepubliczną Uczelnią kształcącą prawników

Ponad 45 proc. absolwentów WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej, którzy w ubiegłym roku przystąpili do egzaminów na wybraną aplikację zakończyło go z wynikiem pozytywnym

czytaj dalej

Zgłoś się od III edycji Podkarpackiego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie

wygraj studia w WSPiA!

czytaj dalej

Student WSPiA nowym Prezydentem Przemyśla

Wojciech Bakun, student kierunków „prawo” i „administracja” w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej został nowym Prezydentem Miasta Przemyśla. Do niedawna był Posłem na Sejm RP. Teraz postanowił zamienić gmach przy ul. Wiejskiej na budynki przemyskiego Magistratu.

czytaj dalej

Prawo w WSPiA kolejny raz docenione przez niezależnych ekspertów

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa to najlepsza niepubliczna Uczelnia pod względem zdawalności absolwentów na wybrane aplikacje. Tak wynika z najnowszego VII Rankingu Wydziałów Prawa dziennika Rzeczpospolita.

czytaj dalej

Studenci WSPiA skorzystają z płatnych staży zawodowych

Prawie 2,5 mln zł to wartość projektów unijnych, dzięki którym studenci WSPiA będą mogli uczestniczyć w dobrze płatnych stażach zawodowych.

czytaj dalej

Dlaczego warto studiować BEZPIECZEŃSTWO WEWNĘTRZNE

w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej

czytaj dalej

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane