Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Studenci WSPiA skorzystają z płatnych staży zawodowych

Prawie 2,5 mln zł to wartość projektów unijnych, dzięki którym studenci WSPiA będą mogli uczestniczyć w dobrze płatnych stażach zawodowych.

Z propozycji skorzystają studenci ostatnich lat wszystkich kierunków studiów. Projekty realizowane będą aż do 2020 r. Są to kolejne pieniądze Unijne, które WSPiA pozyskała na rozwój kompetencji i podnoszenie kwalifikacji swoich studentów.

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa rozpoczyna realizację dwóch projektów, dzięki którym studenci będą uczestniczyć w płatnych stażach zawodowych. Pierwszy z nich przeznaczony jest dla osób studiujących na studiach I i II stopnia na kierunkach „administracja” i „zarządzanie”. Jego wartość to prawie 1 mln 100 tys. zł. Drugi projekt zakłada przeznaczenie 1 mln 400 tys. zł na płatne staże dla studentów wyższych lat uczących się na kierunku „prawo” oraz na studiach I i II stopnia na kierunku „bezpieczeństwo wewnętrzne”. Łącznie na staże dla swoich studentów WSPiA otrzymała 2,5 mln zł.

Dofinansowanie na projekty WSPiA pochodzi z konkursu „Studiujesz? Praktykuj”. Jest to najwyższa dotacja spośród niepublicznych uczelni na Podkarpaciu. Dzięki temu do 2020 roku z płatnych staży zawodowych skorzysta około 30 proc. studentów. Każdy z uczestników projektu zostanie wysłany na trzymiesięczny płatny staż w firmie lub instytucji odpowiadającej profilowi jego studiów. Przez cały okres stażu student otrzyma stypendium w wysokości 6600 zł. Uczelnia pokryje także koszty zakwaterowania osobom, które będą realizować staż poza miejscem zamieszkania.

Studenci będą mogli wybrać różne instytucje i firmy, w których odbędą staż. Będą to m.in. Urzędy Gminne, Miejskie, Starostwa Powiatowe, Urząd Marszałkowski, Parki naukowo-technologiczne i przemysłowe, inkubatory przedsiębiorczości oraz podmioty zrzeszone w Izbie Przemysłowo-Handlowej. Staże będą także organizowane m.in. w Prokuraturze, Kancelariach Adwokackich, Radcowskich i Notarialnych, Ministerstwie Sprawiedliwości, Sądach, MSWiA oraz Rządowym Centrum Bezpieczeństwa. Dodatkowo studenci będą mogli wybrać staż w różnych służbach mundurowych np. Policji, Straży Granicznej i Pożarnej, CBA, Wojsku, Inspekcji Transportu Drogowego, Krajowej Administracji Skarbowej czy Agencjach ochrony i detektywistycznych.

WSPiA – lider w pozyskiwaniu funduszy Unijnych

Projekty z konkursu „Studiujesz? Praktykuj!” to kolejne przedsięwzięcia podnoszące kompetencje studentów, które zrealizuje WSPiA. Łącznie do 2022 roku uczelnia przeznaczy na podnoszenie kompetencji i staże dla studentów ponad 10 mln zł. (Więcej na temat projektów znajdziesz tutaj)
 

Powiązane artykuły

Dlaczego warto studiować PRAWO

w Rzeszowie

czytaj dalej

Prawo w WSPiA z wysokimi notami w najnowszym rankingu wydziałów prawa

Czołowe lokaty w kategoriach potencjał naukowy, publikacje, dostępności kadry naukowej i praktyki zawodowe oraz jedna z najlepszych studenckich poradni prawnych w Polsce. To wyniki IX Rankingu Wydziałów Prawa dziennika Rzeczpospolita

czytaj dalej

WSPiA kolejny raz najlepszą niepubliczną Uczelnią kształcącą prawników

Ponad 45 proc. absolwentów WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej, którzy w ubiegłym roku przystąpili do egzaminów na wybraną aplikację zakończyło go z wynikiem pozytywnym

czytaj dalej

Zgłoś się od III edycji Podkarpackiego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie

wygraj studia w WSPiA!

czytaj dalej

Student WSPiA nowym Prezydentem Przemyśla

Wojciech Bakun, student kierunków „prawo” i „administracja” w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej został nowym Prezydentem Miasta Przemyśla. Do niedawna był Posłem na Sejm RP. Teraz postanowił zamienić gmach przy ul. Wiejskiej na budynki przemyskiego Magistratu.

czytaj dalej

Szukasz studiów II stopnia? Sprawdź propozycje WSPiA!

Kończysz studia pierwszego stopnia i chcesz nadal się rozwijać? WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa ma dla Ciebie kilka propozycji pozwalających m.in. na awans zawodowy lub zdobycie lepiej płatnej pracy.

czytaj dalej

Prawo w WSPiA kolejny raz docenione przez niezależnych ekspertów

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa to najlepsza niepubliczna Uczelnia pod względem zdawalności absolwentów na wybrane aplikacje. Tak wynika z najnowszego VII Rankingu Wydziałów Prawa dziennika Rzeczpospolita.

czytaj dalej

Dlaczego warto studiować BEZPIECZEŃSTWO WEWNĘTRZNE

w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej

czytaj dalej

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane