Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Prawo w WSPiA kolejny raz docenione przez niezależnych ekspertów

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa to najlepsza niepubliczna Uczelnia pod względem zdawalności absolwentów na wybrane aplikacje. Tak wynika z najnowszego VII Rankingu Wydziałów Prawa dziennika Rzeczpospolita.

W klasyfikacji ogólnej WSPiA znalazła się w ścisłej czołówce zaraz za dużymi warszawskimi uczelniami kształcącymi młodych prawników.

Dziennik Rzeczpospolita przygotowała Ogólnopolski Ranking Wydziałów Prawa po raz 7. W tym roku sklasyfikowanych zostało 19 niepublicznych Wydziałów Prawa oraz 17 Wydziałów działających w publicznych szkołach wyższych. Co bardzo ważne tegoroczny ranking przygotowany został na podstawie danych zweryfikowanych i opracowanych przez Ośrodek Przetwarzania Informacji Państwowego Instytutu Badawczego. Jak tłumaczą autorzy Rankingu, z analiz Ośrodka wynika, że nigdzie na świcie nie istnieje inny jednolity system gromadzący na bieżąco dane na temat szkolnictwa wyższego i nauki na tak szeroką skalę.

Autorzy VII Rankingu Wydziałów Prawa oceniali poszczególne uczelnie w trzech kategoriach potencjał naukowy, jakość kształcenia oraz współpracę z zagranicą. Dodatkowo w tym roku brano pod uwagę zdawalność absolwentów na wybrane aplikacje.

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa w tegorocznym VII Rankingu Wydziałów Prawa dziennika Rzeczpospolita może pochwalić się bardzo dobrymi wynikami. Praktycznie we wszystkich kategoriach znalazła się w ścisłej czołówce uczelni niepublicznych kształcących na kierunku „prawo”. Rzeszowską Uczelnię wyprzedziły tylko duże szkoły wyższe działające w Warszawie i Krakowie.

Z Rankingu wynika, że WSPiA może pochwalić się najlepszą wśród 19 niepublicznych uczelni prawniczych zdawalnością na aplikacje. W tej kategorii pierwszym miejscem podzieliła się z Wyższą Szkołą Finansów i Zarządzania w Warszawie. Autorzy Rankingu bardzo wysoko ocenili także potencjał naukowy WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej (5 miejsce) oraz jakość kształcenia studentów na kierunku „prawo” (6 miejsce).

Warto tu także pochwalić się osiągnięciem studentów kierunku „prawo” pracujących w Studenckim Biurze Porad Prawnych. Kliniak Prawa WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej zajęła trzecie miejsce w rankingu studenckich poradni prawnych przygotowanym wspólnie przez Rzeczpospolitą oraz Fundację Uniwersyteckich Poradni Prawnych. Jest to awans w stosunku do ubiegłego roku o trzy miejsca. Autorzy tej części rankingu docenili m.in. standardy pracy studentów, działalność dodatkową oraz pozycję, jaka poradnia zajmuje w strukturze Uczelni.

Obiektywne Rankingi o WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej

Jest to kolejny po Ranking Wydziałów Prawa, który pokazuje, że studia prawnicze w WSPiA prowadzone są na najwyższym poziomie, a absolwenci Uczelni bardzo dobrze radzą sobie na rynku pracy. Warto przypomnieć o wysokiej lokacie WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej w XII Rankingu Wydziałów Prawa Dziennika Gazety Prawnej. W dwóch kategoriach tego Rankingu: Kadra Naukowa oraz Zdawalność na aplikacje WSPiA została oceniona najwyżej (więcej na ten temat znajdziesz tutaj).

Z kolei według przygotowywanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego Ogólnopolskiego systemu monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów (ELA) 93 procent absolwentów studiów prawniczych w WSPiA znajduje pracę po ukończeniu nauki. Pod względem zarobków zaraz po studiach absolwenci „prawa” w WSPiA otrzymują pensję w wysokości prawie 2550 zł (I miejsce w regionie) i najszybciej w regionie znajdują pracę na etacie. Zajmuje im to niecały miesiąc (więcej na ten temat znajdziesz tutaj).

„Prawo” w WSPiA

WSPiA kształci studentów na Podkarpaciu od ponad 20 lat. W tym czasie uczelnia zbudowała doskonałą własną kadrę naukową. Są to wybitni specjaliści z różnych dziedzin. Wśród wykładowców są praktycy m.in. sędziowie, prokuratorzy, adwokaci, policjanci i przedstawicieli biznesu. Warto podkreślić, że WSPiA zatrudnia aż 6 sędziów NSA, najwięcej spośród wszystkich wydziałów Prawa w Polsce. Od 2011 r. Uczelnia jako jedyna na Podkarpaciu posiada uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora nauk prawnych. Dzięki temu stała się pierwszą niepubliczną uczelnią akademicką w regionie.

Wyższa Szkoła Prawa i Administracji prowadzi jednolite pięcioletnie studia na kierunku prawo. Kandydatom na studia proponuje wiele nowych rozwiązań m.in. mocne upraktycznienie zajęć dydaktycznych oraz dwa profile kształcenia. Pierwszy profil adresowany jest do osób chcących zdawać na wybraną aplikację. Drugi dla osób, które są zainteresowane inną drogą kariery prawniczej (m.in.: doradztwem prawnym, doradztwem podatkowym, pracą w służbach mundurowych itp.). Dodatkowo kandydaci na studia mogą wybrać jedną z indywidualnych ścieżek kształcenia o profilu: Cyberprzestępczość, Kryminalistyka i Kryminologia, Prawo europejskie oraz Prawo w biznesie.
 

Powiązane artykuły

Dlaczego warto studiować PRAWO

w Rzeszowie

czytaj dalej

Prawo w WSPiA z wysokimi notami w najnowszym rankingu wydziałów prawa

Czołowe lokaty w kategoriach potencjał naukowy, publikacje, dostępności kadry naukowej i praktyki zawodowe oraz jedna z najlepszych studenckich poradni prawnych w Polsce. To wyniki IX Rankingu Wydziałów Prawa dziennika Rzeczpospolita

czytaj dalej

WSPiA kolejny raz najlepszą niepubliczną Uczelnią kształcącą prawników

Ponad 45 proc. absolwentów WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej, którzy w ubiegłym roku przystąpili do egzaminów na wybraną aplikację zakończyło go z wynikiem pozytywnym

czytaj dalej

Zgłoś się od III edycji Podkarpackiego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie

wygraj studia w WSPiA!

czytaj dalej

Student WSPiA nowym Prezydentem Przemyśla

Wojciech Bakun, student kierunków „prawo” i „administracja” w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej został nowym Prezydentem Miasta Przemyśla. Do niedawna był Posłem na Sejm RP. Teraz postanowił zamienić gmach przy ul. Wiejskiej na budynki przemyskiego Magistratu.

czytaj dalej

Szukasz studiów II stopnia? Sprawdź propozycje WSPiA!

Kończysz studia pierwszego stopnia i chcesz nadal się rozwijać? WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa ma dla Ciebie kilka propozycji pozwalających m.in. na awans zawodowy lub zdobycie lepiej płatnej pracy.

czytaj dalej

Studenci WSPiA skorzystają z płatnych staży zawodowych

Prawie 2,5 mln zł to wartość projektów unijnych, dzięki którym studenci WSPiA będą mogli uczestniczyć w dobrze płatnych stażach zawodowych.

czytaj dalej

Dlaczego warto studiować BEZPIECZEŃSTWO WEWNĘTRZNE

w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej

czytaj dalej

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane