Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Prawo w WSPiA z wysokimi notami w najnowszym rankingu wydziałów prawa

Czołowe lokaty w kategoriach potencjał naukowy, publikacje, dostępności kadry naukowej i praktyki zawodowe oraz jedna z najlepszych studenckich poradni prawnych w Polsce. To wyniki IX Rankingu Wydziałów Prawa dziennika Rzeczpospolita

W IX Rankingu Wydziałów Prawa dziennika Rzeczpospolita sklasyfikowanych zostało 18 niepublicznych Uczelni oraz 17 Wydziałów działających w publicznych szkołach wyższych. Ranking – jak co roku – przygotowany został na podstawie danych zweryfikowanych i opracowanych przez Ośrodek Przetwarzania Informacji Państwowego Instytutu Badawczego. W rankingu zostały uwzględnione uczelnie, które posiadały zaraportowanych studentów na semestrze zimowym roku akademickiego 2019/2020 na kierunku prawo, prowadzonym na poziomie jednolitym magisterskim. Uwzględniono działające uczelnie/jednostki. W rankingu "Rzeczpospolitej" liczą się trzy kategorie: potencjał naukowy, jakość kształcenia i współpraca z zagranicą.

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa w tegorocznym rankingu w kilku kategoriach może pochwalić się bardzo dobrymi wynikami. Ocena potencjału naukowego pozwoliła na uplasowanie się WSPiA na wysokiej 4 pozycji wśród 18 niepublicznych szkół wyższych kształcących prawników. Wyprzedziły nas tylko trzy duże warszawskie Uczelnie. 4 miejsce WSPiA zdobyła także w kategorii dostępność kadry naukowej oraz praktyk zawodowych. WSPiA zajęła również 2 miejsce wśród uczelni niepublicznych w kategorii ilości publikacji naukowych przypadających na jednego pracownika.

Na dużą pochwałę zasłużyli studenci kierunku „prawo” pracujący w Studenckim Biurze Porad Prawnych "Klinika Prawa". W czterech kategoriach Współczynnik studenta na opiekuna, Miejsce poradni w uczelni, Standardy i Działalność dodatkowa nasza Klinika zdobyła 100 punktów. Pozwolił to na zajęcie pierwszego miejsca w rankingu (awans z czwartego miejsca w poprzedniej edycji rankingu). Rankingu studenckich poradni prawnych przygotowany jest wspólnie przez Rzeczpospolitą oraz Fundację Uniwersyteckich Poradni Prawnych.

"PRAWO" w WSPiA

WSPiA kształci studentów na Podkarpaciu od ponad 20 lat. Prowadzi jednolite pięcioletnie studia na kierunku prawo. Uczelnia zbudowała doskonałą własną kadrę naukową. Są to wybitni specjaliści z różnych dziedzin. Wśród wykładowców są praktycy m.in. sędziowie, prokuratorzy, adwokaci, policjanci i przedstawicieli biznesu. Warto podkreślić, że WSPiA zatrudnia aż 6 sędziów NSA, najwięcej spośród wszystkich wydziałów Prawa w Polsce. Od 2011 r. Uczelnia posiada uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora nauk prawnych. Dzięki temu stała się pierwszą niepubliczną uczelnią akademicką w regionie.

Więcej na temat kierunku "PRAWO" w WSPiA znajdziesz tutaj.
 

Powiązane artykuły

Dlaczego warto studiować PRAWO

w Rzeszowie

czytaj dalej

WSPiA kolejny raz najlepszą niepubliczną Uczelnią kształcącą prawników

Ponad 45 proc. absolwentów WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej, którzy w ubiegłym roku przystąpili do egzaminów na wybraną aplikację zakończyło go z wynikiem pozytywnym

czytaj dalej

Zgłoś się od III edycji Podkarpackiego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie

wygraj studia w WSPiA!

czytaj dalej

Student WSPiA nowym Prezydentem Przemyśla

Wojciech Bakun, student kierunków „prawo” i „administracja” w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej został nowym Prezydentem Miasta Przemyśla. Do niedawna był Posłem na Sejm RP. Teraz postanowił zamienić gmach przy ul. Wiejskiej na budynki przemyskiego Magistratu.

czytaj dalej

Szukasz studiów II stopnia? Sprawdź propozycje WSPiA!

Kończysz studia pierwszego stopnia i chcesz nadal się rozwijać? WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa ma dla Ciebie kilka propozycji pozwalających m.in. na awans zawodowy lub zdobycie lepiej płatnej pracy.

czytaj dalej

Prawo w WSPiA kolejny raz docenione przez niezależnych ekspertów

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa to najlepsza niepubliczna Uczelnia pod względem zdawalności absolwentów na wybrane aplikacje. Tak wynika z najnowszego VII Rankingu Wydziałów Prawa dziennika Rzeczpospolita.

czytaj dalej

Studenci WSPiA skorzystają z płatnych staży zawodowych

Prawie 2,5 mln zł to wartość projektów unijnych, dzięki którym studenci WSPiA będą mogli uczestniczyć w dobrze płatnych stażach zawodowych.

czytaj dalej

Dlaczego warto studiować BEZPIECZEŃSTWO WEWNĘTRZNE

w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej

czytaj dalej

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane